Додати в закладки
Як часто ви звертаєтесь до органів виконавчої влади?

Відділ культури

Відділ культури і туризму знаходиться за адресою: 84500, вул. Садова 169-а,
м. Бахмут, Донецька область, тел./факс 44-75-70, e-mail: 00183503@mail.gov.ua
Начальник відділу: Кучер Олександр Олексійович
 
          Основними завданнями відділу культури є реалізація державної політики в галузі культури і мистецтва. Головна увага приділяється поліпшенню рівня роботи закладів культури Бахмутського району, посиленню їх ролі в організації культурного дозвілля та відпочинку населення, збереженню та зміцненню матеріально-технічної бази установ культури.
            З метою збереження і розвитку культури та мистецтва, сприяння розвитку духовності, зміцнення моральних цінностей відділом культури і туризму райдержадміністрації здійснюються кроки щодо створення умов розвитку галузі. Першочерговими завданнями залишаються питання фінансування сфери, відродження, збереження і примноження фольклору, організація змістовного дозвілля молоді, підвищення фахового рівня клубних та бібліотечних працівників, покращення організації та проведення щоквартальних семінарів, засідань ради відділу культури, проведення: свят, фестивалів, оглядів - конкурсів, виставок, а також участь колективів художньої самодіяльності в обласних заходах.
На даний час мережа закладів культури Бахмутського району  складається з 34 клубних закладів, 34 бібліотечних закладів, 6 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів. Роботу закладів культури району забезпечують 410 працівників, з них 124 мають повну вищу освіту, 128 не повну вищу та базова вищу освіту.  Для підвищення професійного рівня працівників закладів культури відділом культури і туризму Артемівської райдержадміністрації, методичними відділами КЗ «Бахмутський РБК» та Центральної районної бібліотеки, ПСМНЗ проводяться наради, семінари та майстер-класи. Працівники закладів приймають участь в обласних курсах підвищення кваліфікації.
            В закладах культури працює 210 клубних формувань, відвідувачами яких є 3 207 чоловік – це діти, підлітки, молодь, люди похилого віку та люди іншої вікової категорії, з них 66 колективів художньої творчості, 15 мають звання «народний», «зразковий» аматорський колектив, які підтвердили своє почесне звання і показали високий рівень виконавської майстерності в 2016 та 2017 роках.
            Учасники колективів художньої творчості мають можливість займатися вокалом, хореографією, брати участь у обласних та районних заходах, демонструвати свої здібності та таланти. Крім творчих колективів у закладах культури створені та працюють 97  клубів за інтересами та любительських об’єднань за різними напрямками, де люди різних вікових категорій займаються творчістю, навчаються новому, знаходять  заняття  по душі, відволікаються  від  повсякденного життя.         
            Основними показниками діяльності закладів культури є культурно-масові, культурно-дозвіллєві та розважальні заходи. Для мешканців Бахмутського  району щорічно проводяться понад 3290 заходів, з них 800 дозвіллєвих заходів для дітей – це конкурсно-розважальні заходи, театралізовані ігрові програми, казки, ігрові естафети;  250 для дорослих – це сімейні свята, обряди, урочисті шлюбні церемонії, вечори відпочинку,  концерти, бали,  тематичні круглі столи. 
Завдяки плодотворній роботі творчих колективів району, учасників гуртків художньої самодіяльності, а також підтримки від спонсорів, масові заходи, свята, концерти та конкурси, що проводяться, набули дуже великої популярності серед населення, внутрішньо переміщених осіб та військових.
          Важливим центром джерела інформації, культурологічним центром та місцем спілкування є бібліотечні заклади, загальний фонд яких складає 409 677 примірників видань та матеріалів. Доступ до всесвітньої інформаційної мережі Інтернет в районі мають 13 бібліотек, які мають можливість надавати користувачам безкоштовний доступ до світової інформаційної мережі.
Бібліотечні заклади налічують 15 722 користувачів різних вікових категорій населення, з яких 4 318 дітей та 2 343 особи молодь, це: учні шкіл, коледжів, ліцеїв, технічних училищ, вищих учбових закладів, 7 942 осіб -  робітники, фахівці та інтелігенція, 1 119 осіб люди пенсійного віку та безробітні.
Протягом року для читачів бібліотекарями організовуються та проводяться  літературно-музичні вечори, зустрічі з цікавими людьми, заходи до ювілейних дат відомих поетів і письменників. Для дітей та молоді - конкурси, вікторини, літературні ігри.
З метою вдосконалення естетичної та музичної позашкільної освіти підростаючого покоління, виявлення юних обдарувань і талантів у Бахмутському районі  працюють школи мистецтв та музичні школи. Контингент шкіл становить – 322 учня, у тому числі 92 учня – пільговики, які навчаються безкоштовно. Протягом навчального року вихованці ПСМНЗ освоюють навички музикування, опановують  ази  хорового  і  сольного співу,  вивчають  музично-теоретичні   дисципліни,   ознайомлюються   з   кращими  зразками  світової  та національної культури. Юні музиканти займаються в класах фортепіано, гітари, баяну, скрипки, домри, вокалу, образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та інших.
Культурна спадщина Бахмутському району є невід’ємною частиною культурного надбання України. З метою збереження та використання об’єктів культурної і археологічної спадщини у суспільному житті, захисту традиційного характеру середовища в інтересах майбутніх поколінь,  відділ культури і туризму в своїй роботі дотримується вимог чинного законодавства України, а саме: Земельного кодексу України, Закону України «Про охорону культурної спадщини», Закону України «Про охорону археологічної спадщини», Закону України «Про музеї та музейну справу» та інших нормативно-правових актів у галузі охорони культурної спадщини, відомчих норм і правил.
На території Бахмутського району розташовано 87 пам’ятників  історії місцевого значення, з них: братських могил – 64, одиноких могил – 1, пам’ятних знаків та пам’ятників  односельчанам – 8; одиноких могил воїнам-афганцям – 11; пам’ятників письменникам – 2, пам’ятник вченому-геологу – 1, а також  511 об’єктів археологічної спадщини.
 
 

 

 
Новини
21.01.2021
Позачергова сесія Бахмутської районної ради
З метою врегулювання окремих питань управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст...
Деталі >
20.01.2021
Декларуємо доходи за 2020 рік!
    Задекларувати свої доходи це – конституційне зобов’язання та громадянський обов’язок кожного громадянина...
Деталі >
20.01.2021
Податкова служба Донеччини інформує!
  До уваги платників ЄСВ! ГУ ДПС у Донецькій області повідомляє, що строк списання недоїмки ФОП, які не здійснюють...
Деталі >
20.01.2021
Увага! Пряма лінія!
21 січня 2021 року відбудеться «пряма лінія» голови Бахмутської районної ради Донецької області Кіщенко Світлани...
Деталі >
19.01.2021
Вітання зі Святом Водохреща
Шановні жителі Бахмутського району!  Від імені депутатського корпусу Бахмутської районної ради щиро вітаю...
Деталі >
Фотогалерея