Додати в закладки
Як часто ви звертаєтесь до органів виконавчої влади?

Заходи

 Новорічні дива

З 27.12.2014 по 05.01.2015 в клубних закладах культури Артемівського району пройшли для дітей новорічні ранки, концерти, для дорослих - новорічні вогники, розважально-театралізовані програми. Всі гості з могли поринути у атмосферу казки та новорічного дива,  прийняти участь у веселих конкурсах і іграх…

 Відзначення Дня працівників культури та аматорів народного мистецтва

07 листопада у великому залі Артемівської райдержадміністрації пройшов урочистий прийом, присвячений Всеукраїнському дню працівників культури та майстрів народного мистецтва. Тепло і сердечно привітали працівників культури та майстрів народного мистецтва із святом в.о. голови Артемівської районної державної адміністрації Панкова Р.М.  та голова Артемівської районної ради Данилов В.М.. Вітаючи, вони зазначили, що у цей день ми вшановуємо тих, хто відроджує духовні скарби нашого краю, дбає про культурний розвиток держави, займається аматорською творчістю. Керівники району вручили кращім працівникам культури району спільні подяки районної державної адміністрації та районної ради. З вітальним словом виступив начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Кучер О.О., побажавши миру, злагоди, процвітання, творчого натхнення та нагородив подяками відділу культури і туризму АРДА найкращих і талановитих працівників культури.  Головою  Артемівської районної організації профспілки працівників культури України Решетняк Н.В. ветеранам культури району було вручено квіти та подарунки. Артисти районного Будинку культури та сільських клубів подарували своїм колегам чудовий концерт.

 

Всеукраїнський день бібліотек


26 вересня 2014 року, напередодні відзначення Всеукраїнського дня бібліотек, в читальній залі Красненської сільської бібліотеки зібралися бібліотекарі району, представники влади, ветерани, шанувальники книги. Із вітальними словами до присутніх звернувся начальник відділу культури і туризму Артемівської райдержадміністрації О.О.Кучер, секретар Красненської сільської ради О.В.Данько, читачі бібліотеки. Протягом місяця в бібліотеках Артемівського району проходила благодійна акція «Віддам книгу у добрі руки», підсумки якої підведені під час святкового заходу. Було зібрано і передано до бібліотечного фонду району 560 книг та 116 журналів, найбільш активних учасників акції було відзначено грамотами. Також на святі були підведені підсумки конкурсу «Читацькі рекорди», який був оголошений центральною районною бібліотекою серед читачів району, за який найкращі, найактивніші отримали пам’ятні дипломи за перемогу в різних номінаціях: «Вірний друг» (читач з найбільшим читацьким стажем); «Бібліомарафонец» (той, хто відвідав влітку бібліотеку найбільшу кількість разів);   «Почитатель книг» (читач, який прочитав найбільшу кількість книг); «Літературний гурман» (самий розбірливий, читаючий кращу літературу); «Прем'єр-читач» (читаючий тільки новинки); «Вічний двигун» (найактивніший учасник бібліотечних клубів та заходів); «Щедрий дарувальник» (який подарував бібліотеці найбільшу кількість книг); «Чудо в книгах» (читач, який здивував бібліотекарів). В конкурсі «Джерело актуальної інформації», проведений серед бібліотек  району, найкращими визнано Сіверську міську бібліотеку (І місце), Красненську сільську бібліотеку (ІІ місце) та Сіверську бібліотеку для дітей (ІІІ місце).  Кращим працівникам бібліотек району були вручені грамоти відділу культури і туризму Артемівської райдержадміністрації.

 

 

Літо у бібліотеці – цікаво і корисно

Ось і прийшли довгоочікувані канікули! Діти радіють сонячним дням , але не забувають завітати і до бібліотеки.  Адже, сьогодні в сучасну бібліотеку приходять  не тільки почитати книжки та періодику, передивитися тематичні виставки, але і поспілкуватися в Інтернеті , пограти в цікаві ігри, відвідати клуби за інтересами. В Центральній районній бібліотеці Артемівського району було проведено урок творчості «Канзаши». Учасники клубу «Мир творчества» виготовляли прикраси для волосся з атласних  стрічок. Роботи вийшли яскравими та індивідуальними.

 

Память про війну живе в наших серцях

22 червня 1941 року - трагічна дата в історії України, усіх народів колишнього Радянського Союзу: на світанку фашистські літаки скинули бомби на мирні міста і села - розпочалася Велика Вітчизняна війна. Цей день нагадує нам про всіх загиблих у боях, закатованих у фашистській неволі, померлих у тилу від голоду та поневірянь. Ми сумуємо за всіма, хто ціною свого життя виконав святий борг, захищаючи в ті суворі роки нашу Вітчизну.

До Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні  в населених пунктах Артемівського району к пам'ятникам загиблих воїнів поклали квіти, в закладах культури провели тематичні хвилинки, уроки пам’яті «Перші дні війни», уроки історії «Нам жить и помнить», «Згадаємо трагічні ті роки»,  «Наші земляки в період Великої Вітчизняної війни», літературні читання «Маленькі розповіді про Велику війну», години спілкування «Історія моєї  сім’ї  в історії моєї країни», «Навіки в пам’яті»…В бібліотеках також пройшли літературні читання, оформлені тематичні полички, книжково-ілюстративні виставки, перегляди літератури.

Ось і закінчилася зміна літнього пришкільного табору…

Діти добре відпочили, набралися сил, знайшли нових друзів, навчилися малювати, майструвати, дізналися багато корисної інформації з історії Артемівського району. Багато різних заходів пройшло в таборах.  Ігри, спортивні змагання, екскурсії по окраїнам села, конкурси та вікторини, веселі естафети, перегляд фільмів і мультфільмів були запропоновані хлопцям і дівчатам.    

В кожному таборі,  на закриття зміни, вихованцями був підготовлений концерт, де діти виконували веселі пісні і шкільні частівки, танцювали і ставили сценки. За активну участь у заходах шкільного табору дітям були вручені грамоти.

Працівники табору побажали всім дітям щасливого відпочинку, здоров'я, удачі і всього самого доброго.  Закінчилася табірна зміна. Але літо триває. І, значить, тривають ігри, пісні, розваги ...  

  Для дітей, які не відпочиватимуть у таборах відпочинку, які приїхали відпочивати до бабусь та дідусів в села Артемівського району, керівниками закладів культури заплановано з 23 червня по 30 серпня 2014 року проведення заходів, спрямованих на патріотичне, естетичне, цивільно-правове та духовно-моральне виховання.

 Для дітей будуть працювати 144 любительських об’єднань та клубів за інтересами  які діють за наступними напрямками: декоративно-прикладного мистецтва, хореографічне, екологічне, краєзнавче, народознавче, організація дозвілля і ін..

 Працівниками клубних закладів заплановано проводити з дітьми рухливі ігри на свіжому повітрі, заходи з елементами театралізації, спортивні та конкурсні програми і дискотеки, походи та екскурсії. Працівниками бібліотечних закладів – літературні свята та ігри, виставки, вікторини, конкурси, бесіди  тощо.

Про літні свята та традиції українського народу дізналися діти в етнографічній кімнаті РБК

20 червня 2014 року в етнографічній кімнаті районного Будинку культури пройшов урок з народознавства «Літні свята і традиції українського народу», який відвідали діти з пришкільного табору «Сонечко» селища Опитне.

Хазяйка етно-кімнати Головіна Л.С. розповіла малечі багато цікавого: про те, що таке свято Трійці, як заквітчувалися домівки селян в цей день, про цілющі властивості трав, які збирали наші дідусі та бабусі. Та самим цікавим для дітей виявився обряд «кумування», який проводився один раз на рік – на свято Трійці. Під час обряду кращі подруги через сплетений з зеленого гілля та квітів вінок обмінювалися подарунками та висловлювали бажання і в подальшому дружити, а як стануть дорослими - бути кумами.

Дітвора з захопленням слухала цікаві розповіді хазяйки етно-кімнати, задавала багато запитань та виявила бажання і надалі відвідувати такі цікаві, повчальні уроки з народознавства.

Літні канікули. Відпочиваємо граючи, навчаючись, розвиваючись.

Літній відпочинок - це не просто припинення навчальної діяльності дітей. Це активна пора їх соціалізації, продовження освіти. Саме тому забезпечення зайнятості школярів у період літніх канікул є пріоритетним напрямом  дозвіллєвої  діяльності  в закладах культури Артемівського району. І про це красномовно свідчать різноманітні масові заходи для дітей в бібліотеках району.

Сіверська міська бібліотека запропонувала здобути «нових друзів» на літні канікули дітлахам оздоровчих таборів школи № 1 і ЦДЮТ під час проведення літературного компаса «У книжок немає канікул». Занурившись у світ друкованих видань, діти переконалися, що світ книг неосяжний, пізнавальний і дає можливість фантазувати і розвиватися.

Колектив  Сіверської бібліотеки для дітей продовжує свою роботу з пришкільними таборами міста. 13 червня  учасниками програми «Пізнайко у колі друзів» стали дітлахи пришкільного табору «Дивосвіт». Бібліотекарі ознайомили дітей з фольклорною та народознавчою літературою. Під час невимушеного спілкування діти згадали літні свята, водили купальський хоровод, та із задоволенням грали в ігри розділившись на дві команди – «Посмішка», «Дружба». Винагородою для них був добрий настрій. Зустріч завершилась переглядом періодичних видань.

В Сіверській бібліотеці для дітей бібліотекарі провели віртуально - екологічну подорож  «Заповідними місцям Донбасу» для відпочиваючих  пришкільного табору «Дивосвіт».  Діти поповнили скарбничку своїх знань відомостями про природні заповідники нашого краю «Крейдяна флора» (с. Крива Лука), заказники «Конвалієва діброва» (с. Дронівка) , «Степ біля села Платонівни». Мандруючи екологічними стежками, дітлахи отримали позитивні емоції, та із задоволенням приймали участь у розважальній програмі. Ігри «Небо, земля , вода», «Мильні бульбашки» та «Жучок» нікого не залишили байдужими, але найбільше дітям сподобалися змагання «Космонавти», «Так-Ні», «Мумія повертається».

Година спілкування "Обереги нашого життя" пройшла у  Володимирівській сільській бібліотеці. Саме такі заходи пробуджують  інтерес  до історії свого народу, свого краю, збагачують  знання дітей про чудодійні обереги нашого життя, сприяють вихованню  глибокого почуття любові до маминої пісні, рідного краю, батьків, бажання примножувати родинні традиції.

Володимирівська сільська бібліотека разом з Будинком культури провели  годину народознавства про символ добра і надії – український віночок. Запрошені гості, діти дитсадка "Золотий колосок" та діти з пришкільного оздоровчого табору  жваво відповідали на запитання квіткової вікторини, приймали участь в іграх, слухали виступ старших учнів і, разом з ними,  заспівували пісні про маму, про квіти, про рослини.  А насамкінець,  переглянули у бібліотеці презентацію про чудодійні обереги українського віночка.

Яковлівська сільська  бібліотека радо зустрічала пришкільний табір  "Сонечко".  Діти грали в розвиваючи ігри, брали участь в конкурсах загадок.  Жваво і весело пройшов  конкурс малюнків "Мої канікули". 

З 03.06 по 17.06 у Покровській сільській  бібліотеці відбулася виставка виробів, виготовлених дітьми. Дивлячись на ці роботи можна з упевненістю  сказати, що наші діти дуже талановиті.

До дня величного християнського свята Святої Трійці, в Покровській сільській бібліотеці пройшов  урок народознавства "Свято Трійці" з чаюванням, де розповідалося про традиції святкування, народні прикмети та обряди, пов`язані з цим   святом.

Літо. Сонце. Канікули. Пригоди тривають!

Літературна подорож по казках О.С.Пушкіна була проведена у  Володимирівській сільській бібліотеці  для дітей шкільного оздоровчого табору. Діти з цікавістю мандрували казками великого російського геніального поета "Казка про рибака і рибку", "Казка про мертву царівну", "Казка про царя Салтана" і т. д.  Показ ілюстрацій на комп'ютері супроводжувався читанням рядків з усіх відомих казок. В ході подорожі увазі дітей була представлена  ​​літературно-ілюстраційна  виставка "Там на неведомых дорожках ..." А наприкінці заходу діти подивилися мультфільм "Казка про царя Салтана".

В Парасковіївській сільській бібліотеці було проведено годину здоров'я "Наше здоров'я - в наших руках" , на якій були присутні діти пришкільного табору "Лелеченята".  Діти охоче прийняли участь в розважальній грі, де головні герої були цар, його діти Нехворійка і Хворайка. Гра супроводжувалася показом слайдів, виконанням фізичних вправ, розважальною вікториною і загадками. Час було проведено дуже весело і цікаво.

Кмітливими і спритними показали себе  діти оздоровчого табору  під час проведення масових заходів в  Сіверській міській бібліотеці.  Насичено і пізнавально  відбулася в  бібліотеці   відео-подорож  «Зелена краса, спадщина Донеччини»  для дітлахів оздоровчого табору  ЗОШ №1 та ЗОШ №2. Після перегляду  фільму  учні активно відповідали на питання вікторини, тим самим підтвердивши  цікавість до історії  і природи рідного краю. Не залишалась байдужими  відпочиваюча дітвора і під час проведення шляхового гіду «Три промінці, які повинні знати», який вкотре розповів  про правила  дорожнього  руху і в ігровій формі  надав змогу закріпити дану інформацію.

В гостях у Мальвіни

В майстерню до чарівної Мальвіни в районний Будинок культури завітали дівчатка та хлопчики з пришкільного табору с. Опитне для того, щоб ознайомитися з технікою торцювання. Мальвіна розповіла їм про те, що торцювання - один з видів паперового рукоділля. За його допомогою можна створювати дивовижні об'ємні картини, мозаїки, панно, декоративні елементи інтер'єру, листівки, прикрашати будь-які предмети. В основі цієї техніки - створення зображень і предметів за допомогою об'ємних елементів з паперу.

Торцювання - техніка не складна, але кропітка. Вона вимагає акуратності, уваги і певної спритності. Для роботи цією технікою потрібні кольорові серветки або папір-жатка, клей, ножиці та трубочка для коктейлю. Мальвіна запропонувала дітлахам спробувати свої сили у техніці торцювання і роздала кожному паперові трикутники, щоб  після виконання робіт скласти їх в єдину картину.  Проте рукоділля так захопило дітей, що вони вирішили зробили і рамку до неї. Картина вийшла красивою та яскравою. А дітлахи освоїли техніку  торцювання та отримали задоволення від своєї роботи.

Подорож у Казкову країну

17 червня дітей пришкільного оздоровчого табору запросили у чарівну подорож до Країни Казок працівники районної центральної бібліотеки. Діти відповідали на питання відео вікторини, грали, розгадували загадки та виконували цікаві завдання. Веселим сміх викликала інсценізація казки "Ріпка" на новий лад. Сюрпризом для всіх став казковий "make up" від Василіси Премудрої. Діти на очах перетворювалися у яскравих метеликів, ніжних кошенят та супер героїв. Перемогла у конкурсі дружба і всі учасники отримали солодкі подарунки. 

«Все дело в шляпке»

11 червня в центральній районній бібліотеці для дітей пришкільного оздоровчого табору пройшла розважальна гра «Все дело в шляпке» з майстер-класом по виготовленню капелюшків-оригамі. Діти дізналися історію виникнення та перетворення капелюшків з найдавніших часів до нашого часу. Згадали найвідоміші чарівні капелюшки казкових героїв. А потім, разом з Майстром Капелюшків завзято майстрували свої власні капелюхи з оригамі та прикрашали їх за смаком. Закінчився захід переглядом мультфільму «Ну, постривай!». Додому кожен забрав ексклюзивний головний убір та веселий настрій. 

«Канікули, канікули – радіє дітвора.

До нас прийшли канікули! Канікули, ура!»

Літо – це море сонця, світла, тепла…Це пора радості та гарного настрою. З 2 червня в Артемівському районі почали роботу пришкільні  табори та майданчики, в яких активну участь в організації дозвілля приймають працівники закладів культури.

У цьому році у пришкільних таборах працівниками клубних та бібліотечних закладів заплановано понад 249 заходів, а саме: ігрові, розважальні та конкурсні програми; спортивні-змагання та естафети; екскурсії до природо - заповідних міст району; вікторини, літературні зустрічі; театралізовано-ігрові програми; танцювальні години, дитячі дискотеки та інше.

3 червня культпрацівники Артемівського районного Будинку культури приймали у себе дітей з пришкільного табору «Сонечко» Опитненськой загальноосвітньої школи. Цього дня для хлопчиків і дівчат була підготовлена музично-ігрова програма «Чарівний Цветик-семицветик», а також юні актори гуртка театралізованих вистав «Золотий ключик» РБК підготували для них багато сюрпризів.

Разом з Ірискою-барбарискою та її заповітним чарівним «Цветиком-семицветиком» дітлахи зустрічалися з улюбленими казковими героями: веселим Гномом, сумним Водяним, хитрими Лисицею Алісою та Котом Базиліо, лукавою Бабою Ягою. Протягом всієї програми діти грали, співали пісні, відгадували загадки і навіть робили зарядку. А на прощання - прикріпили смайлики в знак того, що всі повинні дружити і посміхатися, жити в мирі та злагоді.

З 2 по 6 червня бібліотеки району відвідали учні пришкільних таборів, для яких було підготовлено безліч цікавих розваг: рухливий ланцюжок «Швидше стрибай, розвивайся – здоров’я більше набирайся», який складався з інтелектуальних, рухливих і командних завдань; конкурс "Подорож в країну дитячих мрій"; відео-подорож "Зелена краса - спадщина Донеччини"; казкова подорож "Чарівний світ казок" і багато інших цікавинок.

5 червня в районній бібліотеці для дітей пришкільного оздоровчого табору пройшла театралізована гра-вікторина за казками О.С. Пушкіна. Разом з Вченим Котом діти зробили дивовижний путествіт в країну Лукомор'я, де: перетворилися на шукачів скарбів і мандрівників, розгадували кросворди і показували пантоміму, відповідали на хитромудрі питання. І все це під чарівне звучання відомих всім з дитинства рядків пушкінських казок. Команда переможців знайшла під корінням чарівного дуба скриньку з золотими монетами, які в руках дітвори перетворилися на шоколадні, а інші учасники отримали від Вченого Кота солодкі призи. Заключним акордом свята став перегляд мультфільму "Казка про царя Салтана".

5 червня працівники Новолуганського ЦЕВД «Юність», для пришкільного табору «Веселка», провели ігрову програму «Будуємо теремок», де діти у ролях героїв казки з початку будували на мольбертах теремок з «будівельного матеріалу», потім приймали участь у конкурсах: «Комар», «Танець мухи на вікні», «Ранкова зарядка для мишки», «Жаба-співунка», «Вірш про зайчика», «Конкурс для лисиць», «Сірий вовк». Фінальна гра – танець усіх жителів Теремка в  величезній спідниці.

Напередодні свята Великої Трійці творчий колектив Сіверського Центру культури запросив дітей міста, які відпочивають в шкільних таборах, на конкурсно-розважальну програму «Літо прийшло, Трійцю принесло!». Театралізовані героїні - Богиня  флори та фауни – чарівна Флора та Богиня танцю – прекрасна Терпсіхора привітали всіх присутніх зі святом Трійці та провели для дітей цікаві конкурси, які перепліталися з піснями та танцями учасників дитячої художньої самодіяльності. Діти активно відпочивали, грали, приймали участь у веселих конкурсах…

Атестація працівників клубних та бібліотечних закладів культури

2 червня 2014 року  у  відділі  культури  і туризму Артемівської  райдержадміністрації  пройшла  атестація  працівників  клубних та бібліотечних  закладів  культури  Артемівського  району. Атестацію проходили 9 клубних та 6 бібліотечних  працівників, які працюють на посадах  менше двох років.

В добрий путь випускники!

28 травня в музичній школі м.Сіверська відбулося велике свято. Закінчився черговий навчальний рік. Привітати випускників школи з його успішним завершенням зібралися учні, батьки та викладачі. Присутній на святі  начальник відділу культури і туризму Артемівської райдержадміністрації Кучер О. О. тепло і щиро привітав випускників із закінченням школи, побажав міцного здоров’я, успіхів, особистих перемог, реалізації задумів і творчих планів.

         В цьому навчальному  році в музичній школі 8 випускників фортепіанного та оркестрового відділів. Усі на достатньому рівні склали випускні іспити і отримали перші у своєму житті свідоцтва про закінчення школи, які урочисто вручив директор Драненко М.Г.

       Потім відбувся концерт, на якому випускники та учні школи з радістю грали улюблені твори, частина яких готували спеціально до випускного концерту. В цей день багато теплих слів було сказано на адресу дорогих випускників та їхніх педагогів. Педагогічний колектив школи щиро подякував батькам за підтримку дітей – юних музикантів. Наші діти – наше майбутнє, наша молодь – наша надія, наше багатство.

29 травня 2 в школі мистецтв № 2 с.Опитне відбувся випускний бал. 14 випускників, які склали успішно випускні іспити, попрощалися зі школою.

Присутній на вечорі начальник відділу культури і туризму Артемівської райдержадміністрації Кучер О. О., який тепло і щиро привітав випускників із закінченням школи, вручив грамоти за перемоги в різних конкурсах. «Перед вами відкриваються широкі можливості та перспективи для влаштування вашої подальшої долі. Деякі вже знають, у чому їх покликання, іншим ще тільки належить зробити нелегкий вибір. Бажаю вам успішного застосування знань, і нехай вам допоможуть в житті добрі і мудрі поради ваших шкільних наставників! Разом з вами я вітаю ваших вчителів, які дали вам освіту, і ваших батьків, яким коштувало чималих трудів підготувати вас до дорослого життя. За шкільні роки ви здобули не тільки знання, але і друзів, які, можливо, залишаться з вами на все життя. Бережіть шкільну дружбу і не забувайте рідну школу! Здоров'я вам, удачі і щастя! В добрий путь!».

Урочистим моментом на вечорі стало вручення директором школа Кучер С.Н. документів про закінчення школи. Світлана Миколаївна щиро привітала випускників, подякувала батькам за гарне виховання своїх дітей і вручила їм листи подяки. А також побажала випускникам жити і працювати в ім'я миру на землі, в ім'я добра і краси.

На вечері звучало багато побажань випускникам: від  учнів - першокласників, викладачів, батьків. Також прозвучали слова подяки випускників на адресу викладачів і кожен з них подарував на пам'ять присутнім свої останній творчий виступ.

Фінал вечора - кулі з потаємними бажаннями, злітають у небо.

Щасливого шляху, щастя, мирного неба, вам випускники - 2014 !

Джерела нашої писемності

День слов’янської писемності і культури відзначається щорічно 24 травня. З цієї  нагоди в Сіверській міській бібліотеці для юних користувачів була проведена вікторина «Абетка, звідки ти взялась?», в якій лунали відповіді про історію виникнення і розвиток слов’янської писемності. В Парасковіївській ЗОШ I- III ст. проведено мовну вікторину "Творці слов’янської писемності і мови"  з учнями 2 класу, де бібліотекар спочатку розповів про витоки слов’янської писемності та історію її виникнення, а потім  провела мовну вікторина між 2 - ма командами. Діти охоче відповідали на запитання, все відбувалося в ігровій формі. В бібліотеках району також пройшли історичні хвилинки, години цікавих повідомлень, уроки мовознавства, в Парасковіївській спеціалізованій. школі-інтернат проведено віртуальну екскурсію "Відомі бібліотеки України"..

Мова – це оригінальний чинник пам’яті: матері-батька, природи, історії, держави і суспільства. Тож бережімо, вивчаємо, і удосконалюємо культури нашої писемності та мови.

«Шануй батька і матір своїх»

Найдорожчою людиною у нашому житті завжди була, є і буде мама. З нею ми відкриваємо для себе світ. Саме Берегиням роду і золотого фонду генів свого народу були присвячені щірі слова любові, поваги і вдячності під час тематичних заходів, що пройшли в бібліотеках Артемівського району в рамках святкування Дня Матері. Святкування Дня матері відбувається у другу неділю травня. Вже протягом ста років цей день стає приємним приводом для того, щоб зателефонувати мамі або приїхати до неї, щоб сказати «спасибі» за її любов, підтримку і самовідданість.

14 травня 2014 р. в Парасковіївській спеціалізованій школі-інтернаті проведено з учнями 5 класу  конкурс малюнків «Ми матір  називаємо святою», а 15 травня там пройшов тематичний захід «Душі жіночої загадка», на якому були присутні : учні школи - інтернату,  вчителі і вихователі, жінки - читачі Парасковіївської с/б. На святі були оголошені результати конкурсу малюнків та нагороджені переможці. Також, в бібліотеках проведені вечори вдячності «Моєї мами руки золоті», уроки доброти «Дорога до Матері», літературно-музичні свята «Мамо, мамо – вічна та кохана», «Серце матері» та інші.

Травень – щедрий на свята. Поруч із Днем Матері стоїть в календарі і Міжнародний день родини – 15 травня. До святкування цього дня залучилися і читачі Сіверської міської бібліотеки. Що таке щаслива сім'я? На це та інші питання відповідали гості Сіверської міської бібліотеки , які були запрошені 18.05.2014 на бенефіс читаючої сім'ї «Читаю я , читає мама , читає вся моя сім'я». Найцікавішими були відповіді дітей , адже «вустами дитини , говорить істина» , і це підтвердила багатодітна сім'я Фролових, яка не випадково була обрана як позитивний приклад з усіх читаючих родин бібліотеки. Свої відчуття сімейних цінностей виклали на папері і юні читачі , в рамках літературного конкурсу «А моя сім'я найкраща» , переможницею якого була обрана Маркова Віка.

Навчання – запорука успішності

         15 травня 2014 р. в Артемівському районному Будинку культури було проведено нараду керівників клубних та бібліотечних закладів культури.

         Начальник відділу культури і туризму Артемівської РДА Кучер О.О. привітав учасників наради, дав загальну характеристику стану роботи клубних закладів за перше півріччя поточного року та побажав  присутнім плідної праці.

        Працівникам закладів культури було запропоновано розглянути декілька питань - як інформаційного, так і практичного напрямку. Одним з головних було питання  проведення атестації працівників закладів культури району у 2014 р. Головний спеціаліст відділу культури і туризму Артемівської РДА Полях О.С. ознайомила присутніх зі змінами в нормативних документах, регламентуючих проведення атестації  працівників  галузі культури, та зачитала наказ відділу культури і туризму про проведення чергової атестації. При обговоренні даного питання було визначено термін подачі матеріалів до атестаційної комісії.

        З інформацією щодо підготовки культурно-мистецьких заходів у травні-червні виступила директор Артемівського РБК Медяник К.Г., яка  розповіла учасникам наради про те, як планується провести районне свято, присвячене Міжнародному дню захисту дітей. А провідний методист Центральної районної бібліотеки Литовченко О.Ю. запросила бібліотечні заклади району прийняти участь в обласних та українських конкурсах.

       На нараді підведені підсумки районної етнографічної  виставки-конкурсу декоративно-прикладної творчості «Великодні передзвони-2014», яка проводилась на базі етнографічної кімнати РБК  у квітні – травні 2014 р. та яку відвідало понад 100 чоловік.   

       З 16 пасхальних композицій, які було надано клубними закладами району, компетентне журі визначило  п’ять найкращих колективних робіт. А ще три роботи були відзначені  відвідувачами виставки та отримали дипломи глядацьких симпатій.

      Олександр Олексійович Кучер вручив  керівникам  гуртків декоративно-прикладної творчості заслужені винагороди.  Дипломи лауреатів отримали:  гурток «Цікаві витворялочки» Сіверського ЦК (керівник Гура С.П.), гурток «Казанши» Покровського СБК (керівник Гриненко В.Н.), гурток «Джерело» Яковлівської сільської бібліотеки  (керівник Белікова О.Г.), гурток «Украсим мир своими руками» Новолуганського ЦЄВД «Юность» (керівник Ткачук О.В.), гурток «Бусинка» Кліщіївського СК   ( керівник Задорожна О.А.).

      В номінації «Саме оригінальне пасхальне яйце» Диплом отримала                                                   ПСМНЗ школа мистецтв № 2 с. Опитне  (керівник Кучер С.М.), в номінації «Оригінальна пасхальна композиція» нагороджено  гурток «Мир творчества» Серебрянського СБК (керівник Лещенко О.І.), в номінації «Глядацьке визнання» - любительське об’єднання «Модні тенденції» Артемівського РБК  (керівник Решетняк Н.В.).

      На нараді обговорювались питання організації  роботи під час літніх шкільних канікул. Методичні поради з цього питання надали заступник директора з методичної роботи РБК Крошка С.О. та  провідний методист ЦРБ Литовченко О.Ю.

      Ігровий практикум за темою: «Гра як засіб організації дитячого дозвілля в літній оздоровчий період» було проведено за участю працівників культури, які пройшли навчання в школі ігротехніки Донецького обласного учбово-методичного Центру культури, а також в студії розвитку «Event Brain» м. Донецьк та отримали Довідки та Сертифікати учасника. Так, Житенко С.О. та Пурич А.М. (РБК) показали рухливі ігри, а Колода О.В. та Мазуркевич І.А. (Новолуганський ЦЕВД «Юність») – музичні ігри.

        Всі учасники наради отримали на електронному носії сценарні матеріали культурно-дозвіллєвих заходів для дитячої аудиторії.   


 

Благодарная память потомков не должна угасать

Победа в сердце каждого живет,

Она во мне, как праздник самый светлый.

Он никогда, я верю, не умрет,

Ведь он бессмертной памятью согретый!

Давно отгремели бои Великой Отечественной войны. В 69-й раз мы отпраздновали победу советского народа над фашистской Германией. Дети, родившиеся после войны, уже стали бабушками и дедушками. Война постепенно уходит в прошлое, становится страницей истории. Но благодарная память потомков не должна угасать.

7-9 мая, во всех уголках Артемовского района были проведены торжественные митинги, концерты, чествования ветеранов, возложение цветов к братским могилам.

7 мая в концертном зале ПСМНЗ школы искусств №2 п.Опытное состоялся праздничный концерт посвященный 9 мая - Дню Победы. Для ветеранов и приглашенных со сцены школы, в исполнении учащихся школы, звучали  песни военных лет, рожденные в окопах и землянках, которые встали в солдатский строй с первых дней войны и прошагали по огненным дорогам до её победного окончания…

8 мая 2014 года в поселке Опытное, возле Братской могилы советских воинов Юго-западного фронта состоялся митинг, посвященный 69-й годовщине Великой Победы.

Выступившие на митинге голова Опытненского сельского совета Ёрохов З.М. и председатель районного совета ветеранов Соколко Л.И. поздравили присутствующих с праздником Победы и пожелали им мира, добра и чтобы грохот танков и орудий больше никогда не повторился.

Минутой молчания жители поселка Опытное почтили память погибших земляков и всех тех, кто отдал за наше счастливое будущее самое дорогое – свою жизнь.

Поздравить ветеранов, работников тыла и детей войны пришли и учащиеся Опытненской общеобразовательной школы. Они поблагодарили своих прадедов за  чистое мирное небо над головой и пообещали всегда помнить о той высокой цене, которой было завоевано счастье.

Звучали замечательные стихи о Победе и песни военных лет в исполнении солистов Артемовского районного Дома культуры, были слезы и воспоминания. А значит, память жива.

9 мая в поселке Новолуганское на пощаде, возле памятника советским воинам, состоялся митинг, посвящённый Дню Победы "Всем тем кто ушёл в бессмертие". После митинга в ЦЕВД «Юность», для ветеранов и жителей поселка был проведен праздничный театрализованный концерт…

 

Праздничное заседание клубного объединения «Разом з Іванівною» 

Все дальше уходят от нас грозные военные годы, все меньше остается свидетелей тех лет, и, наверное, потому люди старшего поколения все больше нуждаются в общении друг с другом.

8 мая 2014 года в Артемовском районном Доме культуры состоялось заседание клубного объединения «Разом з Іванівною», участниками которого  являются ветераны войны и труда. Люди собрались, чтобы почтить память тех, кто сражался на полях боев, кто приближал Великую Победу.

Со словами поздравлений и добрых пожеланий к присутствующим обратился  сельский голова Опытненского сельского совета Ёрохов З.М. Творческий коллектив Дома культуры подарил ветеранам праздничный концерт. А развлекательная программа была построена с учетом возраста участников объединения: они с азартом «доили корову», участвовали в аукционе специй, пели частушки и с удовольствием танцевали под мелодии своей юности.

Є пам'ять, якій не буде кінця…

Дорогою ціною заплатив український народ у найстрашнішій за всю історію війні 1941-1945 років. Вже минуло 69 років з цієї травневої ночі, колі замовкли останні постріли гармат, настала тиша, прийшов мир, довгожданий, вистражданий, оплачений найвищою ціною, ціною життя, крові і сліз. Все далі відходять грізні і важкі роки Великої Вітчизняної війни, але не згасає пам'ять про тих, хто захищав рідну землю від ворогів.

І в ці святкові травневі дні в бібліотеках Артемівського району проходять уроки памяті, зустрічі з учасниками та ветеранами Великої Вітчизняної війни, літературно-музичні композиції, присвячені 69-річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

            Протягом травня  Новолуганська сільська бібліотека проводить виставку дитячих патріотичних плакатів «Намалюю Перемогу», Бахмутська сільська бібліотека -  конкурс дитячих малюнків «Пусть всегда будет солнце!».

В усіх публічних бібліотеках були оформлені книжкові, книжково-ілюстративні виставки та стенди, присвячені цій події, на яких представлені  художня та документальна література про Велику Вітчизняну війну, фотоальбоми, ілюстрації, фотографії земляків-односельців – солдат Перемоги.

 

Не дадим повториться второму Чернобылю

Чернобыль – это маленькая веха

Растущей в человечестве беды.

Чернобыль – эхо атомного века,

А может быть, грядущего следы…

Такими словами творческие работники Артемовского районного Дома культуры открыли урок памяти, который был приурочен к 28-й годовщине аварии на Чернобыльской АЭС и проходил в актовом зале  Опытненской школы. Он стал своего рода напоминанием и о случившейся трагедии, и о людях, которые пожертвовали своим здоровьем для предотвращения последствий взрыва и отдали свои жизни, сохранив нам возможность жить. Ведь масштабы катастрофы могли быть неизмеримо большими, если бы не мужество и самоотверженные действия ликвидаторов.

Демонстрация фильма «Горький урок Чернобыля», видеороликов «Как все начиналось» и «Страшная правда Чернобыльской АЭС», рассказ о произошедшей 26 апреля 1986 года трагедии, песни «Чернобыльская беда», «Лелеки Чорнобиля», «Чорнобиль молодь буде пам’ятати», исполненные солистами народной студии «Мажор плюс» Артемовского районного Дома культуры, не оставили равнодушными учащихся Опытненской школы.

Уроки мужества, дни памяти «Чорнобиль. Дні випробувань», «Чернобыль: от прошлого к будущему», «Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій землі»,  митинг «Тим, хто різну стихію зумів зупинити», посещения чернобыльцев на дому, беседы «Чорнобиль стукає у серце», «Чорнобиль, як все було», выставки «Чорнобиль немає сьогодні кордонів» посвященные 28-й годовщине Чернобыльской трагедии, прошли и в других клубных учреждениях района:  Новолуганском ЦЭВД «Юность», Северском центре культуры,  Покровском,  Коммуновском, Парасковиевском, Миньковском, Владимировском, Зайцевском, Бахмутском сельских Домах культуры и Кодемском сельском клубе.

 «Чужой беды не бывает» - гласит пословица. Чернобыль – это беда всех жителей Земли и каждого в отдельности. А потому нельзя допустить, чтобы оборвалась память сердца, чтобы потомки, забыв прошлое, еще раз пошли по пути ошибок.

«Чорнобиль не має минулого»

У ці дні ми привертаємо увагу української і світової спільноти до страждань людей, які зазнали лиха від Чорнобильської трагедії.

У рамках пам'ятних заходів, присвячених 28-ій річниці Чорнобильської трагедії, в бібліотеках Артемівського району були проведені:

Година пам’яті «Чорнобиль… біль і пам’ять вічні»; урок пам’яті «Це гірке слово – Чорнобиль»; година спілкування «На Чорнобиль летять журавлі»; день скорботи «Терновий вінок Чорнобиля»; година спогадів «Гіркота пече полинна»;  день скорботи «Гірчить попід вікнами сивий полин»; година-спогад «Трагічний постфактум Чорнобиля»; екологічний мітинг «За чисту землю, повітря і воду, за чисту душу та розум народу»;  урок пам’яті «Нехай в серці не згасне пам’ять»; день пам’яті та скорботи «Трагедія Чорнобиля»; літературний урок «Мужність і біль Чорнобиля»; година спілкування «Річниця Чорнобильської катастрофи – погляд у майбутнє»; бесіда-діалог «Радіація. Що ми про неї знаємо?»;  бесіда-роздум «Чорнобиль – два кольори». На заходи були запрошені учасники тих трагічних подій, ліквідатори Чорнобильської аварії, молодь та учні шкіл.

Сьогодні дзвін скорботи , що став символом Чорнобильського лиха б'є на сполох, на тривогу, разом з тим закликає нас до розуму…  Якою б гіркою не була наша пам'ять про скоєне лихо, та ми залишаємось жити мрією майбутнього з добротою, надією, вірою до рідної землі..

Будь природі другом

          Мирний атом став для України і прилеглих земель гірше війни, і підростаюче покоління вже усвідомлює всю відповідальність та наслідки втручання людини у закони природи.

          В рамках циклу «Дім мій – планета Землі» 24-26 квітня до Дня Довкілля в бібліотеках пройшли: у Красненській сільській бібліотеці засідання екологічного клубу "Пролісок" на тему" Будь природі другом". Метою заняття було: виховування у дітей бажання берегти усе живе, ознайомлення з правилами поведінки під час перебування на природі, поповнювати знання загадками, прислів'ями, приказками про явища природи.

В Парасковіївській сільській бібліотеці пройшла екологічна година "Зелена перлина - моя планета", на якій були присутні учні 5-6 класів Парасковіївської школи-інтернату . Діти активно приймали участь в екологічних тренінгах, іграх, розгадували екологічні ребуси і загадки.

         25 квітня в Сіверській міській бібліотеці з юними читачами пройшов урок екології «Заходячи в зелений будинок, бруд не залишай ти в ньому». З жвавим інтересом діти не тільки слухали про екологічні проблеми, про захист навколишнього середовища,  дбайливе ставлення до навколишнього світу, а й активно брали участь у пізнавальній грі.

         26 квітня в Сіверській бібліотеці для дітей пройшов день довкілля під девізом "Зелена планета". На квітнику перед дитячою бібліотекою було висаджено десять фруктових дерев та 20 цибулин гладіолусів.

Праздник будущего»

22.04.2014г. в городе Донецке в гостинице «Европа» состоялся семинар-практикум «Лаборатория игры», под девизом  «Праздник будущего», в котором приняли участия более сорока человек – это директора, методисты и заведующие массовыми отделами центров и клубных учреждений, вожатые лагерей отдыха, директора и преподаватели творческих студий Донецкой области. Представителями от Артемовского района были Мазуркевич И.А. зав.мас.отделом и  Колода Е.В. зав.детским отделом ЦЕВД «Юность».

Семинар проводил ведущий педагог, консультант Донецкого областного фонда культуры профсоюзов и Донецкого областного учебно-методического центра культура, директор творческой студии "Event-A", автор и организатора Национального образовательного проекта "Лаборатория игры" – Кашлаков А.А.

Весь семинар состоял из практических заданий: музыкальные игры, игры на внимание и мышление, танцевальные игры, психологические тренинги, создание креативных идей по проведению мероприятий.

По окончанию занятий всем участникам были выданы сертификаты.

XV областной эколого-краеведческий фестиваль «Зеленая планета»

В апреле в Доме детского и юношеского творчества г. Горловки состоялся XV областной эколого-краеведческий фестиваль «Зеленая планета», на котором побывали, в качестве приглашенных гостей, члены детского любительского экологического клуба «Экоша» Новолуганского ЦЕВД «Юность» (руководитель – Колода Е.В.).

Уже на протяжении многих лет фестиваль проводит Горловский центр туризма, краеведения и ученической молодежи. Участники из Горловки, Дзержинска, Донецка, Авдеевки, Белозерска, Доброполья, Мангуш, Енакиево, Зуева, Новоазовска, Харцыска, Ждановки, Докучаевска, Тореза, и Красного Лимана приняли участие в  номинациях фестиваля.

690 школьников из учебных заведений города и области сражались за победу в 10 номинациях фестиваля с одной целью – найти пути решения экологических проблем.

С огромным интересом дети ЛЭК «Экоша» посетили выставку декоративно-прикладного искусства «Друге життя повсякденних речей» и фотовыставку «Заповідні куточки Донбасу», а так же стали свидетелями вручения дипломов и  наград победителям различных номинаций: «Песенный семейный конкурс», конкурс экологических проектов  «А у на у домі газ, а у вас?», викторина «Люби і знай свій рідний край», конкурс моделей – «Утиль 2014», «Вторая жизнь привычных вещей», конкурс панно «Кобзарський вернісаж», посвященный 200-летию Т.Г.Шевченка и т.д. Дети посмотрели красочные выступления победителей и приняли участие в исполнении гимна фестиваля «Вместе весело шагать по просторам», где по традиции каждый из присутствующих взявшись за руки, исполняет гимн стоя.  

Возвращаясь домой, у ребят ЛЭК «Экоша» появилось огромное желание  по пробовать свои силы и знания в этом фестивале на следующий год.

Золотий дзвін Великодній

Срібні голоси церковних дзвонів сповістили світу про урочисту подію Воскресіння Христового. Протягом 40 днів лунатимуть  щирі вітання: «Христос Воскрес!» - «Воістину Воскрес!».

В  пасхальний тиждень працівники клубних закладів району  проводили заходи, пов’язані з важливими символами Великодня. Це, насамперед, обрядовий розпис яєць, які було оздоблено за допомогою різних технік. Наприклад, на заняттях гуртка «Бусинка» Кліщіївського СК дерев’яні яйця прикрасили бісером, гуртківці «Майстрів на всі руки»  Володимирівського СБК виготовляли писанки-мальованки, а для дітей, які відвідують гурток «Цікаві витворялочки» Сіверського ЦК, було проведено майстер-клас, на якому яйця перетворилися  на пасхальних  кроликів, пап’є  маше - в пасхальні куличі, а текстильні волокна стали ляльками-оберегами на ім’я   Вербницею та Пасхою.

Також було проведено різноманітні інформаційно-пізнавальні заходи. Так, в Яковлівському СБК перегорнули сторінку релігійних свят «Свято Великодня – з радістю!», в Красненському СБК пройшла ігрова програма «Великодні ігри бувальщини»,  в Комунівському СБК – година духовності «Красная горка». Тематичні уроки-виставки було проведено для малечі сіл Покровське, Парасковіївка, Міньківка.

А учасники гуртка театралізованих видовищ «Золотий ключик» Артемівського районного Будинку культури підготували пасхальну казочку «Муха Цокотуха»  на новий лад та показали  її  дітям загальноосвітньої школи та вихованцям дошкільного закладу «Малятко» селища Опитне.  Пасхальна казочка на одній сцені зібрала героїв з різних казок: добрих, хитрих,  злих, відважних. Їх різноманітні пригоди  перешкоджали проведенню свята Великодня. Але добро  завжди перемагає зло. Пасхальне свято відбулося і об’єднало  усіх  казкових  героїв словами: «Радійте! Христос Воскрес!».

Великдень – свято добра та любові

Великдень - це найбільше релігійне свято. Цього дня весь християнський  світ відзначає воскресіння Ісуса Христа з мертвих - подію, яка стала символом перемоги добра над злом, світла - над темрявою.

У народному уявленні - це свято оновлення землі та природи.

В Парасковіївській сільський бібліотеці 14 квітня пройшов урок народознавства «Свято свят – Великдень», на якому учні Парасковіївської школи-інтернату дізналися історію свята, познайомилися з традиціями, що супроводжують підготовку та святкування Великодня. Священик Олексій, настоятель Свято-Георгіївського храму с. Ступки, розповів про події, що передували Воскресінню Христову, про значення цього свята в історії та житті християнського світу. Наприкінці, він подарував усім присутнім  іконки з зображенням Пресвятої Богородиці.  А також  діти  Парасковіївської  школи-інтернату із задоволенням взяли участь у конкурсі  малюнків на кращу писанку, що пройшов в Парасковіївській сільській бібліотеці, де представили свої,  власноруч зроблені, писанки та крашанки.

В чистий четвер в Сіверській бібліотеці для дітей відбулася традиційна зустріч школярів та настоятеля Казанського храму ієрея Сергія Пономаренко, який розповів про історію Великодня та привітав дітлахів вічно живими словами пасхального благословення. Наприкінці бесіди батюшка кожному подарував молитву Пресвятої Богородиці, а працівники бібліотеки всіх гостей запросили на  чай із солодощами.

16 квітня для школярів у Красненській сільській бібліотеці пройшла година цікавих повідомлень "Українські великодні традиції", також діти познайомилися з виставкою про Великдень

Невід'ємною частиною свята є крашанки й писанки. Яйце - це символ весняного відродження природи, зародження життя. І ось, в канун Великодніх свят, в бібліотеках проходили різноманітні творчі конкурси та уроки. Для учасників клубу за інтересами  "Мир творчества" в центральній районній бібліотеці пройшов майстер-клас  "Писанка мальована, з любов'ю подарована". Спочатку, діти ознайомилися з історією та традиціями святкування Великдня в Україні, а потім, завзято взялися створювати свої маленькі шедеври. Під час виготовлення великодніх сувенірів використовувалися  різні техніки:  традиційне писанкарство, модний сьогодні декупаж, аплікація.

У Володимирівській сільській бібліотеці  провели  конкурс малюнків на кращу писанку серед найактивніших користувачів. "Тисячолітні традиції писанкарства"- під такою назвою була створена виставка з творчих робіт.

Умеем не только петь и танцевать, но и работать!

По давно сложившейся традиции, к Пасхе и майским праздникам каждый хороший  хозяин старается привести свои дом и двор в порядок – и  глазу приятно, и на душе светло. Вот и работники Артемовского районного Дома культуры в преддверии праздника, в чистый четверг, 17 апреля, решили убрать свою территорию: одни подметали, другие – белили бордюры, третьи - убирали мусор. Звучавшие шутки и смех свидетельствовали о хорошем настроении, а чистота и порядок – о том, что умеем не только петь и танцевать, но и работать!

Субботники по уборке территории прошли  в учреждениях культуры района.

« Вже недалечко червоне яєчко…»

Наближається найвеличніше, найсвітліше свято християнського календаря – Великдень.  Здавна до цього свята готувалися заздалегідь: дотримувалися правил Великого Посту, з нетерпінням чекали Великодніх свят, з покоління в покоління передавали традиції та обряди Великодня.

В Парасковіївській сільський бібліотеці 14 квітня пройшов урок народознавства «Свято свят – Великдень», на якому учні  Парасковіївської школи-інтернату дізналися історію свята, познайомилися з традиціями, що супроводжують підготовку та святкування Великодня. Священик  Олексій, настоятель Свято-Георгіївського храму с. Ступки, розповів про події, що передували Воскресінню Христову, про значення цього свята в історії та житті християнського світу.  Наприкінці, він подарував усім присутнім іконки з зображенням Пресвятої Богородиці.

Діти із задоволенням взяли участь у конкурсі малюнків на кращу писанку, представили свої, власноруч зроблені, писанки та крашанки.

Театральному искусству – жить!

«Весь мир театр, а люди в нем актеры» - именно эти слова можно считать девизом областного смотра-конкурса аматорского театрального искусства Донетчины, который 12 апреля 2014 года проходил на базе Артемовского районного Дома культуры. Конкурс учрежден управлением культуры и туризма Донецкой областной государственной администрации и Донецким областным учебно-методическим центром культуры. Основная его цель – дальнейшее развитие аматорского театрального искусства Донетчины, возрождение, сохранение и пропаганда лучших образцов классической и современной драматургии аматорскими коллективами области. 

Смотр-конкурс проходил по следующим номинациям:

-                     драматические, музыкальные, литературные театральные коллективы;

-                     театры эстрадных миниатюр;

-                     кукольные театральные коллективы;

-                     театры чтецов.

Кроме Артемовского района, мероприятия смотра-конкурса пройдут в апреле, июне и сентябре в городах Краматорске, Волновахе и Марьинке. И только в октябре 2014 г. будут подведены его итоги.

Свое театральное мастерство на сцене Артемовского районного Дома культуры демонстрировали: народный театр эстрадных миниатюр «На задворках» Артемовского РДК, народный театр эстрадных миниатюр «Потешники» Центра эстетического воспитания и досуга «Юность» пос. Новолуганское, театр-студия «Феникс» КУ «Артемовский городской народный Дом» и три коллектива из Дзержинска – образцовый театр-студия эстрадных кукол «Золотой ключик», образцовая театральная студия «Звездное конфетти» и народный театр-студия эстрадных кукол «Чародеи».

Выступление театральных коллективов оценивало компетентное жури в составе: председателя цикловой комиссии режиссерских дисциплин Донецкого училища культуры Армяновского А.Г.,  методиста Донецкого областного учебно-методического  центра культуры Кобец Л. Г., главного специалиста управления культуры и туризма областной государственной администрации Горбатова, актёра Донецкого академического областного русского театра юного зрителя, заслуженного артиста Украины Ландковского Л.А., преподавателя Донецкого училища культуры  Юрченко Т.Ф. Жури поблагодарило аматоров театрального искусства за то, что в такое непростое время они продолжают творить, и высоко оценило их выступления, сделав при этом профессиональные замечания и наставления.

Зрители тепло приветствовали всех участников смотра-конкурса, а некоторые тут же изъявили желание записаться в театральный коллектив при Артемовском районном Доме культуры. А это значит, что театральному искусству – жить!

Участие в  конференции преподавателей Артёмовского методического объединения в школе искусств г. Артёмовска

11 апреля 2014 года в школе искусств г. Артёмовска состоялась очередная конференция преподавателей Артёмовского методического объединения школ эстетического воспитания города и района. На ней была рассмотрена тема «Имидж преподавателя – залог профессионального успеха». От педагогического коллектива музыкальной школы г. Северска с докладом выступила преподаватель с 40-летним опытом  работы  Щербина Л.В..

В своём выступлении она заострила внимание на роли педагога в музыкальном воспитании учащегося, на развитии его творческого потенциала, а так же на влиянии имиджа преподавателя в выборе профессии музыканта. Преподаватель рассказала о своих учениках, которые продолжили музыкальное образование и добились больших успехов. Гордостью школы являются лауреаты международных конкурсов А. Егоров, Э. Петниченко, М. Васильева.

Подытожил выступление выпускник Северской музыкальной школы, начальник отдела культуры и туризма Артёмовской райгосадминистрации, член Союза композиторов Украины, талантливый музыкант А.А. Кучер. Он рассказал о своих учителях и  годах обучения в музыкальной школе, о том, что преподаватель должен иметь те качества и знания педагога, которые передаст ученику, находя полную взаимосвязь, ведущую к успеху, а также пожелал успеха в творческой работе всем педагогам и ученикам города и района.

Вниманию преподавателей была представлена инсценированная музыкальная сказка «Алиса в стране Музыки», где приняли участие и учащиеся музыкальной школы г. Северска – Удовенко Дарина - преподаватель Шибаева Т.М., Галичина Надежда – преподаватель  Щербина Л.В., концертмейстер Карабута Л.Л..

Канікули в бібліотеці

Довгоочікувані весняні канікули закружили юних читачів бібліотек району в калейдоскопі цікавих зустрічей та розваг. Для школярів були підготовлені ігри та вікторини «В гостях у казки», «Мій улюблений літературний герой», «Книжковий Книгоград», пізнавальні тематичні уроки та інше.

До Сіверської бібліотеки для дітей завітали учні 1-го класу ЗОШ№2 на пізнавальну екскурсію «Як стати читачем?». Бібліотекар розповіла учням правила поведінки в бібліотеці та як користуватися літературою. Школярів дуже зацікавила книжна виставка «Великий Кобзар» та виставка студії-ілюстрації «Тарас Шевченко. Праця для свого народу словом і пензлем», що присвячується 200-річчю від дня народження поета.

«Обережно – туберкульоз поруч!» під такою назвою 03.04.2014 в рамках «Обласної програми проти дії захворюванню на туберкульоз», у Сіверській міській бібліотеці пройшов урок здоров’я. Протягом години підлітків було ознайомлено з цією хворобою, наглядно продемонстровано профілактичні заходи, в ігровій формі закріплено основні пізнання складових здоров’я. Наприкінці усі разом переглянули відеофільм, який з медичної точки зору переконав дітей вести здоровий образ життя.

В дні весняних канікул для постійних читачів-школярів була також проведена Година застереження "ДУМАЙ СЬОГОДНІ, ЩОБ ВІЛЬНО ЖИТИ ЗАВТРА", яка вкотре застерігала про шкідливий вплив на організм людини тютюнокуріння.

Весняні канікули - чудовий час для творчого розвитку. Тому, для учасників клубу за інтересами "Мир творчества" в центральній районній бібліотеці пройшов майстер-клас "Писанка мальована, з любов'ю подарована". Спочатку, діти ознайомилися з історією та традиціями святкування Великодня в Україні, а потім - завзято взялися створювати свої маленькі шедеври. Під час виготовлення великодніх сувенірів використовувалися різні техніки: традиційне писанкарство, модний сьогодні декупаж, аплікація. Гадаємо, що такі яскраві вироби стануть чудовим подарунком для близьких на Великдень.

Нові перемоги творчих колективів Артемівського району!

6 квітня 2014 року в м. Краматорську пройшов обласний огляд-конкурс фольклорних колективів та вокально-хорового співу «Степові заграви», ініціаторами та організаторами проведення якого виступили управління культури і туризму Донецької обласної державної адміністрації та Донецький обласний учбово-методичний центр культури.

Фольклорні, вокальні ансамблі і ансамблі народної пісні, хори та солісти автентичного співу області зібралися в Краматорському Будинку культури «Будівельник», щоб продемонструвати свою любов до народної пісні та вміння її виконувати. Сорок колективів з 15 міст та районів Донеччини боролися за право бути кращими. Артемівський район був самим численним -  його представляли народний вокальний ансамбль  козачої пісні «Бахмутська вольниця», народний фольклорний ансамбль «Веселка», вокальний гурт «Ярославна» (Артемівський районний Будинок культури), народний хор «Надвечір’я», сімейне тріо Бондаренко, дует у складі Саржевської Т.Т. та Дружини В.В. (Сіверський Центр культури), народний фольклорний ансамбль «Журавка» (Центр естетичного виховання і дозвілля «Юність» с.Новолуганське), вокальні ансамблі «Баячанка» (Яковлівський сільський Будинок культури) і «Сузір’я» (с. Кірове), народний фольклорний ансамбль «Роздолівчанка» (с. Роздолівка) та народний фольклорний ансамбль турок-месхетинців «Гюн-ель» (Васюківський сільський Будинок культури).

Компетентне журі, визначило чотири кращих колективи Артемівського району: дипломи за зайняте друге місце отримали вокальний гурт «Ярославна» Артемівського районного Будинку культури і народний хор «Надвечір’я» Сіверського Центру культури, за зайняте третє місце - народний фольклорний ансамбль «Роздолівчанка», с. Роздолівка та народний фольклорний ансамбль турок-месхетинців «Гюн-ель» Васюківського сільського Будинку культури.

Ще одну перемогу Артемівському району  приніс шоу-балет «Дюнола» Артемівського районного Будинку культури, який цього ж дня, 6 квітня, прийняв участь у VI обласному відкритому конкурсі дитячого вокального і хореографічного мистецтва «Весняні барви» в м. Краматорську. Яскравий виступ «Дюноли» нікого не залишив байдужим, і рішення журі було одноголосним – перше місце!

Вітаємо переможців обласних конкурсів, які представляли Артемівський  район, і бажаємо творчої наснаги та нових успіхів!

Участь у  регіональному  фестивалі  української музики, присвяченому з  200-річчю Т.Г. Шевченка

02.04.2014 ПСМНЗ ШМ №2 с. Опитне прийняла участь у заключному концерті  Регіонального фестивалю української музики, присвяченому 200-річчю з дня народження Т.Г. Шевченка. Фестиваль пройшов у концертному залі школи мистецтв м. Артемівська. Школа мистецтв №2 с. Опитне продемонструвала майстерний рівень виконання. Виступали:  вокальний дует учнів - викладачі Нарожна Л.І., Стребкова О.С.,  вокальний викладацький ансамбль (Квартет) - керівник Стребкова О.С., ансамбль флейтистів-  керівник Данильченко Ю.А..

Звітний концерт оркестрового відділу ПСМНЗ школи мистецтв №2 с.Опитне, присвячений 200-річчю Т.Г. Шевченка

04 квітня у концертній залі ПСМНЗ школи мистецтв №2 с.Опитне відбувся  звітний концерт оркестрового відділу присвячений 200-річчю Т.Г.Шевченка. Виступ розпочався зі слів завідуючої  відділу Данильченко Ю.А. віршами "присвяченими Т.Г.Шевченко", відомого українського письменника, поета В.І.Самойленко:

"Діамант дорогий на дорозі лежав,-

Тим великим шляхом люд усякий минав,

І ніхто не пізнав діаманта того.

Йшли багато людей і топтали його..."

На концерті лунали співучі флейти, грайливі домри, гітарні акорди та веселий акордеон, у виконанні солістів, а також різноманітних ансамблів. Оркестровий відділ ознайомив глядачів із  значним переліком перемог та участі у найрізноманітніших міських, обласних, регіональних конкурсах та фестивалях.  Глядачі та виконавці отримали задоволення від концерту.

Атестація  працівників шкіл естетичного виховання Артемівського району.

Відповідно до Положення про атестацію педагогічних працівників навчальних закладів та навчально-методичних установ сфери культури, затвердженого наказом Міністерства культури України від 31.10.2011 №75, 04 квітня 2014 року атестаційною комісією відділу культури і туризму Артемівської райдержадміністрації проведено атестацію педагогічних працівників шкіл естетичного виховання Артемівського району. Атестація засвідчила високий професійний рівень викладачів, їх фахову майстерність та вагомі творчі здобутки.

Тиждень дитячої та юнацької книги

Щороку, у дні весняних канікул, в Україні проводиться Тиждень дитячого читання. Це свято тих, хто любить книгу, свято бібліотекарів і читачів, сповнене веселих пригод і літературних відкриттів, зустрічей з героями книг. У Красненській сільській бібліотеці Тиждень книги відкрила виставка - запрошення "С книгой мир добрей и ярче", а також протягом тижня до уваги дітей були: екскурсія " Мандрівка книжковою країною", калейдоскоп улюблених казок, перегляд мультиків " Подорож у країну Мульті - Пульті", літературний круїз " Кожна книга - це країна", Інтернет мандрівка" У країні улюблених героїв". До Володимирівської сільської бібліотеки 3 квітня завітали дошкільнята з дитячого садка "Золотий колосок", які в майбутньому, сподіваємось, стануть читачами бібліотеки. До Міжнародного дня дитячої книги, в Яковлівській сільській бібліотеці був проведений конкурс на кращій малюнок про книгу та зустріч з улюбленими книжками та героями.

Під час весняних канікул в бібліотеках району проводяться: екскурсії до бібліотек, свята та дитячі ранки, іменини Книги, конкурсно-розважальні програми, ігри та вікторини. Для молодших читачів влаштовуються перегляди мультфільмів за дитячими книжками.

Тиждень дитячого читання залишається найпопулярнішим святом дітей, сприяє розширенню літературного кругозору учнів, формуванню культури читання, прикрашає наше життя і робить його змістовним.

Участие в  фестивале украинской музыки, посвящённому 200-летию со дня рождения Т. Г. Шевченка

02.04.2014 г.  в школе искусств г. Артёмовска прошел заключительный гала-концерт фестиваля  украинской музыки, посвящённому 200-летию со дня рождения Т.Г.Шевченка., в котором приняли участие учащиеся музыкальной школы города Северска - Шклярская Надежда (преподаватель Проказа Н.А., класс бандуры) и Удовенко Дарина (преподаватель Шибаева Т.М., класс скрипка). Зрители получили удовольствие от выступления и выразили свою благодарность молодым исполнителям, поддерживая их аплодисментами.

«Улыбки и смех – радуют всех»

1 апреля – неофициальный  День смеха. В этот день  все  веселятся, шутят, устраивают розыгрыши.Мы праздник сегодня откроем,

Нам ветер и дождь не помеха,

Ведь долго мы ждали, не скроем,

Наш всенародный День смеха.

Под таким девизом был открыт веселый турнир «Турнир весельчаков» в Владимировском сельском Доме культуры. Весело и шумно провели время самые смешливые, веселые и находчивые  ребята 4-7 классов, а также гости из детского сада "Золотой колосок" с главным персонажем этого мероприятия – Пеппи Длинный чулок, которая веселила публику и поддерживала атмосферу веселых конкурсов.

А  ребята села Зайцево, в этот день, смогли поучаствовать в «Первоапрельском КВН», где «строгое жюри» оценивало  их веселые, задорные  приветствия, смешные номера.

V Международный фестиваль-конкурс «Созвездие Святогорья» - «Весна 2014»

С 27 по 30 марта 2014 г. общественной организацией «Звёздный путь» в санаторном комплексе «Святые горы» города Святогорска проводился V Международный фестиваль-конкурс «Созвездие Святогорья» - «Весна 2014».

Целями и задачами фестиваля было выявление и поддержка новых молодых талантов, показ достижений и сценического мастерства детей и молодёжи, эстетическое развитие подрастающего поколения.

Фестиваль – это праздник искусства и талантов. В этом празднике  НСУЗИ школой искусств № 2 п. Опытное были представлены следующие номинации: изобразительное искусство, академический вокал, «вокал - дебют», инструментальный жанр.

В номинации изобразительное искусство – Диаковская Ольга – представила 2 работы декоративно – прикладного искусства (вышивка бисером): икона «Богородица Скорбящая», композиция «Маки»  - стала лауреатом за занятое  I  место.

В номинации вокал для участия подготовлены и приняли участие учащиеся сольного пения Грахно Дарина, Грахно Артём –  преподаватель Нарожная Л.И., концертмейстер Зайцева С.Д.

Дарина приняла участие в номинации «Вокал-Дебют» с произведением С. Халаимова «Хочу конфет»  стала лауреатом за занятое   II  место.

 Артём в номинации академический вокал исполнил украинскую народную песню в обр. К.Данькевича «Повій вітре на Вкраїну» и романс П.Чайковского «Хотел бы в единое слово» - стал дипломантом.

Ребята награждены дипломами и кубками фестиваля. Всех ребят поздравляем с победой!

Творчий звіт фортепіанного відділу, присвячений 200-річчю Т.Г.Шевченка.

28 березня у ПСМНЗ ШМ №2 с.Опитне відбувся творчий звіт фортепіанного відділу, присвячений 200-річчю Т.Г.Шевченка. На концерті виступали учні різних класів школи, програма виступів була різноманітною від композиторів-класиків  до сучасних композиторів. Хотілось відзначити таких учнів, як Грахно Дарину, Грахно Артема, Лобанова Олександра, Приходько Марину, Попову Тетяну. Завдяки праці викладачів учні проявили свою зацікавленість та майстерність у концертному виконанні. Публіка висловила свою вдячність молодим виконавцям підтримуючи їх оплесками. Директор ПСМНЗ ШМ№2 с.Опитне побажала всім учасникам підкорювати нові вершини і не зупинятися на досягнутому.

Звітний концерт відділу сольного співу

22.03.2014 року відбувся звітний концерт відділу сольного співу у концертному залі ПСМНЗ школи мистецтв №2 с.Опитне, присвячений 200-річчю Т.Г.Шевченка. У програмі концерту виконувались різноманітні пісні - у І відділенні, у ІІ відділенні виступали різновікові ансамблі, дует Ключенкова Валентина та Грахно Артем виконали українську народу пісню "Ой під вишнею", capella - у перекладі "спів без супроводу". Святковий концерт у виконанні учнів старших та молодших класів подарував глядачам гарний настрій та багато позитивних емоцій. Публіка була у захваті, тому діти відчули себе більш впевнено на сцені, виступали артистично та в образі. Особо відзначились у своїх виступах Грахно Дарина та Артем - учні Нарожно Л.І. Завершився звітний концерт відділу сольного співу виконанням урочистої пісні муз.В.Поповича сл. В. Гетьмана "Земля солов'їна Тараса" у виконанні вокального ансамблю "Мрія". кер.Стребкова О.С

"Співайте , нащадки Тараса

Прославьте і дружбу, і згоду!

Вселюдської думи окраса

Пісні українського роду!"

«Про  створення належних умов для творчого, інтелектуального і духовного розвитку мешканців району у 2013 році»

        26 березня на засіданні колегії райдержадміністрації було заслухано  інформацію  «Про  створення належних умов для творчого, інтелектуального і духовного розвитку мешканців району у 2013 році», з цим питанням виступив начальник відділу культури і туризму Артемівської райдержадміністрації  Кучер О.О..  У своєму виступі  він  доповів  про проведену роботу  та поліпшення матеріально - технічної бази закладів культури у 2013 році;  про проведення культурно - масових заходів, присвячених державним, міжнародним, професійним святам та значним подіям в житті району; про розширення мережі Інтернету в бібліотечних закладах  району; про досягнення у міжнародних, обласних та регіональних творчих конкурсах та  фестивалях; а також про заплановані заходи у 2014 році.

       Наприкінці виступу Кучер О.О. висловив  подяку за підтримку керівництву  Артемівської  райдержадміністрації  та головам місцевих рад у вирішенні важливих питань у сфері культури району.

Районний фестиваль-свято «Творчий вінок шани великому Кобзареві»

Щаслива мати, породивши сина.

Щасливий син, прославивши її.

На світі є Шевченко й Україна –

То батько й мати дорогі мої…

19 березня 2014 року в Артемівському районному Будинку культури  пройшло районне фестиваль-свято «Творчий вінок шани великому Кобзареві» .

Фестиваль відкрив начальник відділу культури і туризму Артемівської АРДА Кучер О.О., який  привітав усіх учасників та звернув увагу на те, що 2014 рік проголошено роком Т. Шевченка в Україні. У зв’язку з цим в усіх закладах культури району з 9 по 19 березня проходили Дні культури і мистецтва, присвячені 200-річчю з дня народження Великого Кобзаря. Найталановитіші та творчі аматори зібралися на підсумковий захід в районному Будинку культури.

 Разом з кращими читцями, музикантами, співаками нашого району було перегорнуто сторінки з життя видатного сина України – поета та художника Тараса Григоровича Шевченка.

…Театралізовані дії народження немовляти в батьківській хаті, пророцтво повитухи про його  складну долю та визнання усім людством, пошуки Тарасом залізних стовпів та його допитливість немов  ожили  перед очима та дали змогу присутнім перенестися у час життя Тараса.

Читцями було прочитано та інсценовані уривки з творів Т.Шевченка: «Чума», «Невольник», «Лілея», «Плач Ярославни», «Катерина», «Гайдамаки», «Лічу в неволі дні і ночі».

Було виконано пісні на слова Т. Шевченка «Тополя», «Ходила мати терен рвати», «Така її доля, о Боже, мій милий», «Ой, у лузі червона калина», «Чорнії брови, карії очі»,  тріо бандуристок Сіверської музичної школи виконали пісні «Ой, била мене мати березовим прутом», «Ой, під вишнею під черешнею».

Наприкінці заходу головний спеціаліст відділу культури і туризму Артемівської АРДА Полях О.С. та директор районного Будинку культури Медяник К.Г. вручили всім учасникам свята дипломи лауреатів.

Фестиваль нікого не залишив байдужим та допоміг ще раз переконатися, що Великий Кобзар подарував нам неоціненне духовне надбання -  світлу добру  пам'ять про себе і твори, які допомагають осмислювати минуле та зазирнути в майбутнє, відкрити для  себе нове в мудрих рядках його творчості.

«Тарасові слова – то правда жива…»

Продовжуючи вшанування з нагоди 200- річчя з дня народження Т.Г.Шевченка, в закладах культури району проходять ювілейні святкові заходи.

Сіверська міська бібліотека разом з учнями 6-7 класів ЗОШ №-3 підготовила і провела літературно-музичну композицію «Тарасова доля, то правда жива». Літературна година «Співець українського народу» проведена в Комунівській сільській бібліотеці. В Покровській сільській бібліотеці проведений тематичний захід «У колі з Т.Г. Шевченком». Крокуючи життєвими шляхами Великого Українця учасники заходів прожили деякі шевченківські миті життя, відчули біль і страждання, любов і людяність серед поетичних пророчих рядків.

13 березня у Красненській сільській бібліотеці пройшов конкурс читців поезії Т.Шевченка:"Мій Т.Шевченко", присвячений 200- річчю від дня його народження, аби не просто вшанувати пам'ять геніального поета, а й відчути його невмируще слово серцем.

Конкурс дитячого читання

У лютому-березні в Україні щорічно проходить всеукраїнський конкурс дитячого  читання «Найкращий читач України», у якому беруть участь учні 6,7,8 класів.  Цей конкурс для тих, хто любить читати, хоче перемагати та мріє попасти на Фестиваль дитячого читання "Книгоманія" до міста Львова.

12 березня в центральній районній бібліотеці відбувся перший етап відбіркового (районного) туру конкурсу. В ньому взяли участь 20 учнів 6-8 класів загальноосвітніх шкіл Артемівського району. Юні читачі презентували свої улюблені книги, розповідали про улюблених літературних героїв та представляли проектні роботи по презентації книги. Після проведення другого етапу 21 березня будуть визначені 3 переможці районного туру з 6, 7, 8 класу, які візьмуть  участь у обласній он-лайн вікторині. Переможці вікторини отримають путівку на фестиваль дитячого читання «Книгоманія», що проходитиме у травні 2014 року в м. Львові.

Виступ творчого колективу Донецького академічного обласного російського ТЮГ в Артемівському районі

У рамках Всеукраїнської культурно-мистецької акції «Майстри мистецтв України – трудівникам села» 11 та 13 березня  в Сіверському Центрі культури та в районному Будинку культури с. Опитне відбулася вистава - музична казка «Не хочу быть собакой» творчого колективу Донецького академічного обласного російського театру юного глядача.  Діти району та їх батьки з задоволенням дивились казку, та отримали чимало позитивних емоцій.

Шевченківська криниця

У перші березневі дні ми знову згадуємо великого сина нашого народу - Т.Г. Шевченка. 200 років минуло з дня народження поета, проте і нині живе під сонцем України Кобзареве слово, слово великої непогасної любові до свого народу, своєї землі. Радує серце  українців збережені на папері малюнки і гравюри художника. Доробок Шевченка – величезне досягнення всієї української художньої культури.

В бібліотеках Артемівського району протягом року проходять заходи з циклу «Шевченківська криниця», присвячені 200-річному ювілею Т.Г.Шевченка. У березні до дня народження поета проведені літературні вікторини «Стежками творчості Шевченка», «Золоті зерна поезії Шевченка», конкурс читців «Навчись у Кобзаря любити слово рідне»,  огляд літератури «У всякого своя доля і свій шлях широкий»,  прем’єра книги-альбому «Тарас Шевченко.  Живопис. Графіка»

«Даруйте жінкам квіти…»

З нагоди Міжнародного дня 8 Березня -  7 березня творчі колективи районного Будинку культури  подарували свято  жінкам Артемівської об’єднаної державної податкової інспекції та психоневрологічного інтернату села Весела Долина. У піснях  виспівували чарівність жіночої краси, лагідність та привабливість, а у віршах вшановували величну постать жінки-матері. Своїми виступами солісти подарували  присутнім гарний настрій та побажали здоров’я, успіхів та наснаги.

            Знаком уваги і поваги до жінок 6-8 березня стало море квітів, які з  вдячністю приймали милі і прекрасні жінки від чоловіків сільських рад району.

            Клубні установи в ці дні підготували святкові концерти, тематичні вогники, дівичі вечори, посиденьки, конкурси краси на яких звучали слова привітання та привітань від сільських голів, представників громадськості. Найменші учасники концертів-діти читали мамам і бабусям вірші, співали пісеньки.

Аматори даруєте присутнім найкращі пісні і танці, бажали щастя, любові і добра. А у відповідь отримували гучні оплески

Святкування 8 березня    

            6 березня в районному Будинку культури напередодні чудового свята, яке  по-весняному  порадувало жінок  першими теплими променями сонця і ніжними пролісками, відбувся святковий концерт, присвячений Міжнародному жіночому дню 8 Березня.   

             Зі словами привітання до жінок Артемівського району звернувся голова Артемівської райдержадміністрації В.М.Данилов та побажав у сім любові, щастя, гармонії та сімейного благополуччя. А також всім присутнім жінкам були  вручені солодкі подарунки  та квіти від голови райдержадміністрації Данилова В.М.

Відчуття приходу весни, велич жіночої краси, її ніжність і чарівність, а також оформлений квітами, ікебанами РБК, виставки робіт майстрів-аматорів декоративно-прикладного мистецтва і художньої творчості, солодкі подарунки і квіти, які отримали всі жінки свята, створювали гарний настрій, який передавався усім присутнім.

Зі сцени звучали музичні поздоровлення від творчих колективів РБК, клубних закладів району, вокального квартету «Свято» (Артемівський міський народний Дім), ансамблю бального танцю «Нараяна» (Світлодарський БК). 

            Концерт подарував присутнім багато позитивних емоцій, підкресливши, що всі на світі жінки – мудрі, чарівні, лагідні, сильні  і неповторні.

«Мисс Северск – 2014»

В первый день ликующей весны Северский Центр культуры широко распахнул двери для жителей и гостей города, приглашая на традиционное конкурсное шоу «Мисс Северск – 2014». В программе приняли участие обаятельные, привлекательные, очаровательные, грациозные, талантливые девушки города Северска.

От имени городского совета, со словами напутствия и поздравления с наступающим праздником к милым участницам обратилась -  заместитель Северского городского головы по вопросам деятельности исполнительных органов совета – Людмила Юрьевна  Жердий, которая от Артемовского благотворительного фонда «Дар»    вручила девушкам торты  с надписью «Мисс Северск-2014».

Начальник отдела культуры и туризма Артемовской райгосадминистрации Кучер Александр Алексеевич - пожелал юным конкурсанткам удачи, победы и поздравил всех присутствующих в зале женщин с приближающимся Днем весны, любви  и красоты – 8 Марта.

Участницы прошли через многие конкурсные испытания: «Демонстрация моделей одежды» - (представление делового, романтического и украинского стилей); «Шедевр украинской кухни» - (представление своих любимых блюд); «Парад красоты» - ( выход в купальниках);  «Полет фантазий» - ( представление «будущей» профессии); «Коронный номер» - ( мини концерт); «Бал - Принцесса влюбленность» - ( демонстрация вечернего платья).

Выступление участниц оценивало компетентное жюри. Победительницами конкурса «Мисс Северск – 2014» стали:

- Екатерина Шлихтинг – «Мисс очарование»;

- Алина Костырева – «Мисс грация»:

- Ярослава Дорош – «Вице Мисс Северск – 2014»;

- Анастасия Заруба  - стала обладателем самого главного титула программы - «МИСС СЕВЕРСК-2014».

На протяжении всей программы зрителей радовали своими музыкальными выступлениями участники творческих коллективов Северского Центра культуры, за что были щедро награждены бурными аплодисментами Северцев и гостей города.

Широка Масляна

Масляна розпочинає весняний цикл традиційних свят українців. Це неповторне, веселе , колоритне свято, сповнене народних ритуалів та обрядів. Людям дуже хотілося скоріше провести зиму й зустріти довгоочікувану весну. Розуміючи, що найсуворіший час добігає кінця, а попереду - ласкаві весняні дні, люди, насамперед, дякували за тепло сонцеві , славили його, пекли млинці - круглі, рум'яні, червонуваті, які дуже нагадували сонячний диск. Свято Масляної триває тиждень, у цьому році з 24 лютого  до 2 березня. Кожен день масляного тижня має свою назву і ритуали. В останній день Масляної прощаються із зимою і спалюють опудало.

З традиціями та історією святкування Масляної знайомилися цього тижня і читачі бібліотек Артемівського району. Для них проведені: фольклорне свято «Масляна», уроки народознавства «Прийшла Масляна з млинцями…», «Как на Масляной неделе…», «Зиму проводжаємо – весну зустрічаємо». Були тут і святкові пісні, і веселі ігри, конкурси, загадки та приказки, обряди проводів Зими та зустрічі Весни і, звичайно ж, традиційні масляні млинці, що ними досхочу пригощалися маленькі і дорослі учасники свят.

«Масляна прийшла – млинці принесла»

В Артемівському районі Масляну зустрічали млинцями, хороводами, театралізованими діями та  конкурсами.

Учасники клубу театралізованих видовищ «Золотий ключик» районного Будинку культури підготували музично-розважальну програму «Масляну зустрічаємо  жартами та забавою».   Було проведено три  театралізовані програми, в яких взяли участь майже 100 глядачів. Це вихованці дошкільного закладу «Малятко» селища Опитне, учні початкових класів загальноосвітньої Опитненьської школи та діти районного реабілітаційного Центру.

Юні глядачі  не  тільки   активно брали участь у  іграх, які з ними проводили веселі Скоморохи, кмітливий Сніговик, поважний Ведмідь, красуня Весна та лагідна Зима, а й  навчили Бабу Ягу, яка дуже хворіла, робити зарядку, щоб  зміцнити організм.

Дітей пригостили смачними млинцями та  сказали Масляній «До побачення!».

Для селян сіл Володимирівка, Клинове, Покровське, Міньківка, Красне, Комуна, Калиніно, Зайцево, Дронівка, Кодемо також було підготовлено пізнавально-розважальні заходи: «Посиденьки біля самовару», конкурс млинців «З пилу, з жару..»,  розважальна програма «Масляна прийшла – млинці принесла». 

Свято Масляної дало змогу малечі більше дізнатися про традиції та обряди народу та, звичайно ж, перед Великим постом поласувати смачними млинцями.

Життя духовного основа…

Найсвітлішим, красивим, повчальним і зворушливим часом в православному календарі є період Великого посту і Великодня. Напередодні цієї події, 26 лютого, в центральній районній бібліотеці пройшов урок духовності «Великий Піст: історія та сучасність». На заході були присутні: начальник відділу культури і туризму Артемівської райдержадміністрації О.О.Кучер, настоятель Свято-Покровського храму отець Миколай, учні та викладачі загальноосвітньої школи с.Опитне.

Отець Миколай розповів про основні засади християнства, про сенс і значення Великого Посту в нашому житті, відповів на запитання дітей. З напутливим словом до молоді звернувся начальник відділу культури і туризму АРДА О.О.Кучер.

Наприкінці зустрічі, учні ознайомилися з історією святкування та народними традиціями Масляної. А на знак близького приходу весни, разом із бібліотекарем Д.В.Безуглою зробили пам’ятні сувеніри  - паперових пташок.

Міжнародний день рідної мови

21 лютого оголошено ООН Міжнародним Днем рідної мови. Мова – то не просто слова, звуки. Це – голос народу. Втрата мови веде до зникнення самої нації. Тому наш народ протягом віків вів боротьбу за її збереження.

Міжнародного дня рідної мови в бібліотеках Артемівського району  були проведені уроки мовознавства «О слово рідне, що без тебе я»,  турнір знавців української мови  "Дихати рідною мовою" , «Ти вічна мово, щира і жива», «Мудре слово народу», літературний урок "Без рідної мови немає народу».  Літературні та поетичні години, присвячені українським митцям художнього слова пройшли у Берестівській, Серебрянській, Зайцівській сільських бібліотеках, Сіверській міській бібліотеці для дорослих. Поетична гостинна «Мово, ти правда мого народу» - у Різниківській сільській бібліотеці, літературно-пізнавальна гра «Народ скаже, як зав’яже» - у Сіверській бібліотеці для дітей. До Міжнародного дня рідної мови в бібліотеках проводились огляди книг сучасних українських авторів, книжкові виставки нових надходжень, тематичні перегляди літератури.

Підсумкова нарада керівників клубних закладів  Артемівського району

            20 лютого 2014 р. в  залі районного Будинку культури відбулася нарада керівників клубних закладів Артемівського району за темою: «Аналіз роботи закладів культури Артемівського району за 2013 рік. Перспективи розвитку на 2014 рік». В нараді взяли участь: начальник відділу культури і туризму Артемівської рай     держадміністрації Кучер О.О., директори та художні керівник  клубних закладів району.

            О.О. Кучер  відкрив нараду,  привітав учасників семінару, представив присутнім нового керівника РБК Медяник К.Г, та оголосив порядок денний.

            Аналізуючи роботу клубних закладів району за 2013 рік, Олександр Олексійович відмітив позитивні зміни щодо розвитку культури в районі, зокрема клубної  роботи, чинники яких сприяли зміцненню загального іміджу галузі культури.

       Підсумки роботи  творчих колективів Артемівського району у звітному році підвела заступник директора з культурно-масової, інформаційної, науково-методичної роботи РБК Крошка С.О. З інформацією про роботу сільських закладів культури виступили:  директор Красненського СБК Чіщева К.В., директор Бахмутського СБК Галушка С.М., та завідувач Новолуганського клубу-музею Кочура О.В.

            Керівники закладів культури прийняли інформацію  до відома.

            У другій частині наради було проведено обряд «Посвята в культпрацівники», підготовлений творчим колективом РБК. Десять  енергійних людей, які прийшли на ниву культроботи за останні два роки, було прийнято у  велику родину працівників культури. Всі  вони пройшли випробування та склали клятву культпрацівника. Кучер О.О.  вручив пам’ятні медалі, сувеніри від міської організації Партії регіонів,  побажав успіхів та плідної праці на користь громади району.

            На такій позитивній ноті  нараду було завершено.

«Дорогами Афганистана»

15 февраля 2014 года в Новолуганской школе состоялись чествования воинов-афганцев, проживающих в селе Новолуганское. Жители села, учащиеся школы приветствовали земляков стоя.

На встрече присутствовали руководители предприятий, депутаты сельского совета, приглашенные гости.

Со словами  приветствия, благодарности, теплыми пожеланиями обратились к присутствующим: Новолуганский сельский голова Саркисов К.Ю.,   начальник отдел культуры и туризма АРГА  Кучер А.А., директор школы Шарыпина И.Ю., лётчик гвардии-майор Жилин Ю.Я.

К 25-летию вывода советских войск из Афганистана  Новолуганским клубом-музеем подготовлен и издан альбом «Дорогами Афганистана» презентация, которого состоялась в ходе мероприятия. Присутствующим воинам - афганцам и гостям были вручены подарки и цветы.

Заключительным аккордом стала  музыкальная  театрализованная композиция в исполнении вокального ансамбль «Септима».

Час і досі не загоїв рану – цей одвічний біль Афганістану

25 років тому, 15 лютого 1989, закінчилася афганська війна. В пам'яті людській цій війні ще жити довго, тому що її історія написана кров'ю солдатів і сльозами матерів. І навічно залишиться ця війна в душах покоління, обпаленого її вогнем.  

15   лютого   зібралися  читачі  Сіверської   бібліотеки  для   дітей,   щоб   вшанувати   пам'ять  тих,  хто  поліг   у   афганських   ущелинах.  З  цією  метою  відвідали  маму  славетного  земляка  Кісиленка  Сергія   Володимировича,  кавалера  ордену  Червоної  Зірки .  Із  її  розповіді  діти  дізналися,  що  син  в  шкільні  роки  був  старанний,  працьовитий, ввічливий.  Гості  подарували  господині  власноруч  зроблений  сувенір   із  бісеру, а   натомість  отримали  цукерки   та  побажання  бути   гарними   учнями. На  завершення   зустрічі всі  відвідали  меморіальний  знак,  встановлений   на  вулиці,  що  носить   ім’я   Сергія  Володимировича  Кісиленка.

"Дорогами Афгана" –  під такою назвою пройшов урок мужності в Комунівській сільській бібліотеці. На захід були запрошені земляки, що пройшли горнило Афганської війни. Ведучі та гості розповіли про багатосторонності афганської війни, якою вона закарбувалася в душах наших людей, зазвучала  у піснях та віршах. Для солдатів підготовлені були музичні номери, зроблені слайди-фото з ​​їх фотографіями. В кінці заходу діти подарували їм квіти та пам'ятні сувеніри.

Відеоурок "Забуттю не підлягає", присвячений 25 річниці виводу радянських військ з Афганістану, пройшов у  Володимирівській сільській бібліотеці. Діти на власні очі побачили документальні кадри воєнної  хроніки, відчули біль і  розпач війни. Урок мужності "Ти в пам'яті нашій - Афганістан", пройшов у Красненській сільській бібліотеці.

Роздолівська сільська бібліотека провела свято пам’яті  "Ти -  вічний біль,  Афганістан",  присвячене воїнам - інтернаціоналістам, які загинули в афганській війні.  Жителі села, учасники бойових дій афганської війни зібралися, щоб вшанувати пам’ять тих, хто не повернувся з цієї війни , і тих,  хто залишився живим, виконавши свій інтернаціональний обов’язок.  

Сіверська міська бібліотека провела ряд заходів в рамках Року учасників бойових дій на території інших держав. Урок мужності "Афганістан - незагойна рана", що відбувся для учнів 6,8 класів ЗОШ № 2, присвячений  25 річниці виведення військ СРСР з Афганістану, не залишив хлопців байдужим і викликав почуття гордості за своїх співвітчизників. Віддаючи данину пам'яті тим страшним подіям , 12 лютого Сіверська міська бібліотека провела Годину  мужності  «Афганістан –  болюча пам'ять  » для учнів Сіверського професійного ліцею.  Хлопці ознайомилися з історичними подіями та з перших вуст почули правдиві історії бойових буднів від запрошеного на зустріч воїна афганця Семенка Костянтина Петровича.

«Афганистан – незаживающая рана»

Указом Президента Украины 2014 год объявлен годом участников боевых действий на территории других государств.

В ознаменовании 25-летия вывода советских войск из Афганистана   в Артемовском районе был проведен  цикл мероприятий.

В четверг, 13 февраля в зале Артемовской районной государственной администрации состоялся торжественный прием, посвященный 25-летию со Дня вывода советских войск из Афганистана. Председатель Артемовской   райгосадминистрации Данилов В. Н. поприветствовал присутствующих  и выразил глубокое уважение и благодарность всем, кто прошел дорогами афганской войны, кто проявил стойкость и мужество и с честью выполнил  свой  интернациональный долг. Пожелал здоровья и выразил надежду на то, что воины-афганцы не останутся в стороне, и как и раньше  будут принимать активное участие в жизни района.

От имени депутатского корпуса Артемовского районного совета со словами признательности и теплыми пожеланиями к присутствующим воинам-интернационалистам обратилась заместитель председателя Артемовского райсовета Тутова  Н. А.

Председатель общественной организации «Союз воинов-интернационалистов в Артемовском районе»  Домахин В.И., за активное содействие и помощь воинам-афганцам Артемовского района, вручил Виктору Николаевичу Данилову орден Славы .

Для гостей торжественного мероприятия были подготовлены концертные номера, демонстрировались кадры документальной хроники, фотографии воинов-афганцев.  Присутствующие минутой молчания почтили память погибших в афганской войне.

13-15 февраля в учреждениях культуры были проведены: тематические беседы,  уроки мужества и памяти, встречи с воинами-интернационалистами; во время, которых воины-афганцы  вспоминали военные будни, однополчан.  Молодежь через документальные кадры, которые демонстрировались во время мероприятий,  смогли ощутить на себе события тех лет. 

В эти дни звучали афганские песни, стихотворения об афганской войне. Были сказаны слова благодарности тем, кто исполнял свой интернациональный долг. Возложены цветы к памятникам, погибших воинов-афганцев.

«Сердечне свято»…

14 лютого ми святкуємо чудове і романтичне свято - День святого Валентина. І нехай в нашу країну це свято прийшло зовсім недавно , -  і діти, і дорослі із задоволенням і захопленням відзначають його щорічно.

Само собою , кожен рік відзначати День закоханих за одним сценарієм нудно.  От тоді й приходять на допомогу професіонали: незабутні привітання, цікаві, веселі ігри та конкурси, романтичні пісні та вірші, море позитивних емоцій вирували цього дня в закладах культури району.

Діти клубу "Казочник" зробили власноруч чудові Валентинки.  Такий подарунок, зігрітий теплом долоньок, заряджений енергією доброти і любові дарують найдорожчім людям.

Сіверська міська бібліотека провела засідання клубу « Господарочка » - « Любові всі віки покірні». Присутні співали романси , читали вірші про кохання , слухали розповідь про жінок , які зустрічалися на шляху великого українського письменника і поета Т.Г.Шевченка , 200 річний ювілей якого ми відзначаємо цього року . Постійна виставка талановитих майстринь клубу так і рясніла любовною тематикою.

Напередодні свята Дня Святого Валентина до Сіверської бібліотеки для дітей завітали учні та вчителі Сіверської ЗОШ №3, настоятель Казанського храму ієрей Сергій Пономаренко. Про такі поняття, як щастя, любов, доброта та чуйність  докладно розповів ієрей Сергій Пономаренко  та подарував кожному на згадку молитву Ангела Охоронця. Робітники бібліотеки провели з дітьми конкурсну розважальну програму.

«У памяти нет срока давности» 

13 февраля 2014 года в театральной гостиной  Артемовского  РДК состоялась  встреча  ветеранов Афганистана.  Встреча прошла в дружеской, теплой обстановке. Вспоминали  боевые будни, помянули павших в Афганской войне и умерших  в наше время от тяжелых болезней и ранений, пересматривались старые фотографии,  видеосъемки военных лет.  Много  теплых слов прозвучало в адрес ветеранов, от гостей, приглашенных на встречу.

Член правления Донецкой  областной организации  Украинского союза ветеранов Афганистана, Кононченко А.Н.   вручил памятные знаки «25 лет вывода войск из Афганистана» четырем  участникам боевых действий.

В течение  всего вечера  звучали песни в исполнении солистов народной студии сольного пения «Мажор плюс» и народного ансамбля «Бахмутская вольница» районного  Дома культуры.

Мастер-класс «Петриковская роспись»

13.02.2014г. в детской библиотеке г.Донецка состоялся областной мастер-класс по теме «Петриковская роспись», инициатором  которого стал кабинет изобразительного искусства и декоративно-прикладного творчества Донецкого областного учебно-методического Центра культуры.

В мастер-классе приняли участие руководители кружков –новички, делающие первые шаги, и те,  кто уже совершенствует свое мастерство в этом  виде  живописи. В числе участников мастер-класса были и представители  Артемовского района: Ткачук О.В. - заведующая Новолуганской сельской библиотекой, руководитель кружка декоративно-прикладного творчества «Акварелька» и  Быковская Галина Владимировна – руководитель кружка декоративно-прикладного творчества «Самоделкины» Яковлевского сельського Дома кульуры.

Мастер-класс  провела лектор Артемовского рериховского общества Волина Александра Борисовна.

Присутствующие могли  познакомиться не только с историей   зарождения этого прекрасного вида искусства, но и сами смогли нанести роспись на бумаге, металле, стекле, керамике и дереве.

Підсумкова нарада керівників бібліотечних закладів

7 лютого в центральній районній бібліотеці відбулася нарада керівників бібліотечних закладів району «Аналіз діяльності бібліотек району і програма роботи колективу  на 2014 рік». В нараді взяли участь:начальник відділу культури і туризму Артемівської райдержадміністрації О.О.Кучер, директор центральної районної бібліотеки О.О.Коломієць, бібліотечні працівники району.

У своєму виступі начальник відділу культури і туризму АРДА Кучер О.О. підкреслив, що 2013 рік був досить плідним для закладів культури Артемівського району і, зокрема, бібліотек: «Естафета культури, освіти і праці, присвячена 90-річчю Артемівського району, перемога бібліотек у 5 раунді конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернет» програми «Бібліоміст», моніторинг закладів культури, проведений управлінням культури і туризму ОДА, сприяли зміцненню іміджу бібліотек, підвищенню їх ролі у житті громади. Але, водночас, виявили і проблемні зони в роботі бібліотек.  Тому, плануючи роботу на 2014 рік, керівники бібліотечних закладів мають враховувати всі зауваження і пропозиції для створення якісного бібліотечного обслуговування жителів району».

Директор центральної районної бібліотеки О.О.Коломієць зробила аналіз діяльності бібліотечних закладів району у 2013 році та окреслила завдання і пріоритети роботи бібліотек на 2014 рік.

Спеціалістами районної бібліотеки були надані методичні консультації та допоміжні матеріали щодо основних аспектів роботи бібліотек.

Открытие клуба по интересам «Радуга» в Новолуганском

14 января в поселке Новолуганском состоялось открытие клуба по интересам «Радуга», руководителем которого, на общественных началах,  стала член НСЖУ  Зинаида Антоновна Жилина. Клуб создан для людей, кому за 50  и более. Клуб будет работает в виде устного журнала, который состоит из 4 страниц: историческая, фольклорная, творческая и танцевально-развлекательная.

Почетными гостями на открытии были начальник отдела культуры и  туризма Артемовской райгосадминистрации Кучер А.А.,  Новолуганский сельский голова Саркисов К.Ю., председатель ПК «Бахмутского Аграрнорго Союза» Курбатова Т.М..  

            В дружеской обстановке прошло первое заседание. Было много теплых слов сказано о творческих людях, которые живут в Артемовском районе и о тех, которых уже с нами нет. Было много прочитано стихов и спето песен, а в конце члены клуба приготовили для гостей театрализовано-развлекательное представление с конкурсами, песнями, музыкальными загадками.

Привітання творчих колективів з Новорічними  та Різдвяними святами

         14 січня у великому залі Артемівської райдержадміністрації відбувся виступ творчих колективів: вертепу Званівської  ЗОШ та викладачів і учнів школи мистецтв № 2 с. Опитне, які показали традиційні обряди жителів Артемівського району, які  зберігають свої традиції та обряди, передаючи свої надбання нащадкам. Учасники колективів були вдягнені в традиційні костюми Вертепу та колядників. Гостям свята вони віншували,  співали колядки і щедрівки, посипали пшеницею примовляючи «Сіємо, сіємо, посіваємо, з Колядою поздоровляємо,Щастя, радості бажаємо…», пригощали варениками та кутею.

         Виступ був ухвалений головою Артемівської райдержадміністрації Віктором Миколайовичем Даниловим, який привітав всіх присутніх з Новим Роком та Різдвом Христовим, виразив щиру подяку учасникам виступу та вручив подарунки.

Подведение итогов седьмого  открытого литературного конкурса «Все віддзеркалюється в Слові…»

            10.01.2014 года в центральной Артемовской городской библиотеке состоялось подведение итогов седьмого открытого Артёмовского литературного конкурса «Все віддзеркалюється в Слові…», учреждённого почётным гражданином города Артёмовска, народным депутатом Украины Владимиром Федоровичем  Черепковым.

            По установившейся традиции праздничное мероприятие  открыл В.Черепков. Он напомнил о богатейшей литературной истории Бахмутского края, поздравил Артёмовский район с 90-летием в лице председателя Артёмовской райгосадминистрации В.Н.Данилова.

            В свою очередь Виктор Николаевич рассказал, как сохраняются литературные традиции в районе, о работе литературных объединениях «Муза Северской души» (Северск), «Струны души» (Новолуганское), вручил грамоты и премии лауреатам конкурса Анны Шкирка,  Альбине Савченко,  Юлии Ковалевой, Кристине Журавлевой,  Алексею Назаренко,  Елене Писляк,  Анастасии Сваталовой, Зинаиде Антоновне Жилиной,  Сергею Волохову.

            Эта встреча запомниться обилием добрых слов, пожеланий, поздравлений, радостью духовного общения творческих людей. Для гостей и участников конкурса,  работниками культуры г.Артемовска и Артемовского района, были подготовлены музыкальные поздравления.

Урочисте відкриття центрів вільного доступу до Інтернет – Володимирівська та Покровська сільські бібліотеки.

10 січня на урочисте відкриття пунктів вільного доступу до Інтернет запросили мешканців своїх громад  Володимирівська та Покровська сільські бібліотеки.

В урочистому відкритті взяли участь заступник голови Артемівської районної державної адміністрації Л.С.Герасимова, начальник відділу культури і туризму АРДА О.О.Кучер, голови сільських рад, директор центральної районної бібліотеки Артемівського району  О.О.Коломієць, учні шкіл, жителі громади і, звичайно ж, улюблені наші читачі.

У цей день було почуто багато теплих слів від гостей та мешканців села. Слова подяки були направлені на адресу людей, завдяки яким стало можливим таке перетворення сільських бібліотек: керівництво району, місцева влада, спонсори та партнери, що підтримали реалізацію проекту. Гості заходу ознайомилися з можливостями, які надає сільським мешканцям доступ до світової інформаційної мережі Інтернет, побачили демонстрацію нових бібліотечних послуг, які пропонують своїм користувачам сучасні сільські бібліотеки.

Відтепер, книга і комп’ютер не тільки мирно житимуть у сільській бібліотеці, вони доповнюватимуть одне одного новими можливостями.

Cемінар викладачів шкіл естетичного виховання

            09.01. 2014 року в Базовій школі мистецтв м. Артемівськ відбувся семінар викладачів шкіл естетичного виховання міста та Артемівського району. В семінарі прийняв участь начальник відділу культури  і туризму Кучер Олександр Олексійович. Своїм досвідом по організації та проведенню українського фольклору народних традицій і обрядів звітував колектив викладачів та учнів школи мистецтв с. Опитне. 

            Як без сонця, повітря, рослин,  людина не може існувати, так і без нашого українського фольклору не можна відчути духовний зв'язок поколінь. Український фольклор живе у кожному серці, лунає у кожному куточку нашого Артемівського краю і є неоціненним даром, який славить Україну на цілий світ. З духовною радість це підтвердив творчий виступ учнів та викладачів школи мистецтв с. Опитне. Нехай у ці Різдвяні дні всі відчують святкову радість та любов, яка оселиться в наших серцях. Нехай наші серця та добрі справи будуть дорогоцінними дарами, які ми завжди готові принести Богонемовляті  Хресту.

Різдвяні свята

Хай Ангел торкнеться вас ніжно крилом!

Зігріє вам серце Різдвяним теплом!

Хай радість, кохання наповнить ваш дім!

Оселиться щастя та спокій у нім!

Христос ся рождає!

            Проведення Різдвяних свят в с.Роздолівки, с.Верхньокам’янки, с.Званівки Артемівського району мають свою давню традицію. Кожен рік вони супроводжуються величними церковними відправами, колядками, вертепами, щедрівками і віншуваннями, які звеличують народження Божого Сина.

І в цьому році на Різдвяні свята  до кожної хати, до кожної родини завітали колядники вертепу з виставою. Захоплююча гра дорослих та маленьких акторів нікого не залишила байдужими. Під час  новорічно-різдвяного виступу колядники почули не лише щирі слова вдячності і любові, а  й отримали подарунки.

«Незвичайна подорож, або сон у Новорічну ніч»

25 грудня у школі мистецтв №2 с.Опитне відбулася  новорічна театралізована вистава «Незвичайна подорож, або сон у Новорічну ніч» для учнів школи. Разом  з казковими героями маленькі вихованці школи відправились у захоплюючу подорож  по сторінками улюблених літературних творів, наповнену піснями, танцями, конкурсами та іграми.

Новорічна ялинка для дітей Артемівського району

Для багатьох учнів Артемівського району  2013 рік закінчився дивом. І цим дивом стала справжня казка – новорічна ялинка, яка проходила в районному Будинку культури під патронатом голови Артемівської районної держадміністрації.    

            До районної красуні ялинки було запрошено учнів - переможців олімпіад, конкурсів та дітей пільгової категорії зі шкіл Артемівського району.

            Голова Артемівської райдержадміністрації В.М.Данилов та заступник голови Артемівської райдержадміністрації Л.С. Герасимова привітали учнів та вчителів зі святами і побажали успіхів у навчанні та творчого натхнення.

            26 грудня на новорічну дискотеку зібралися учні старших класів. Золоту молодь Артемівщини чекала зустріч з Дідом Морозом і Снігуронькою. Старшокласники з задоволенням показали свої таланти у конкурсі «Хвилина слави», грали у  веселі конкурси та розваги.

            Не менш яскравим виявилася і новорічна театралізована казка для учнів середніх класів, яка відбулася 27 грудня. Дітей чекали незабутні пригоди в пошуку мішка з подарунками Діда Мороза, який втік від двох кікімор -Зловредини та Злоябіди. Діти на пошуки  вирушили разом з улюбленими героями. Домовьонок Кузя  з дітлахами шукав мішок в лісі, а пірат Джек Воробєй шукав мішок за допомогою компаса – в морі.  В решті-решт  мішок  було знайдено і, головні герої казки, Дід Мороз і Снігуронька,   засвітили новорічні вогники на красуні ялинці. 

            Гідним завершенням новорічної дискотеки та казкового дійства було вручення солодких подарунків, які вручили присутні на новорічних святах   В.М.Данилов  та Л.С. Герасимова. 

            Новорічна казка добігла до кінця…Але новорічне диво, яке створили для учнів артисти народного театру естрадних мініатюр «На задворках», солісти народної студії сольного співу «Мажор плюс» та зразковий танцювальний колектив «Фаворити», під керівництвом директора районного Будинку культури, залуженого працівника культури України Навоценою Р.Г., надовго їм запам'ятається.


Архів новин 2012-2013 роки

Новини
02.07.2020
Шановні співробітники та ветерани правоохоронних органів!
  Сердечно вітаю Вас з професійним святом - Днем Національної поліції України! Ваша щоденна самовіддана служба пов'язана з величезним ризиком і відповідальністю. Саме від Вас залежить порядок...
Деталі >
26.06.2020
З Днем Конституції України
Шановні земляки!   Вітаю Вас з одним з головних державних свят - Днем Конституції України. 28 червня 1996 року прийнято основний закон нашої незалежної і суверенної держави - Конституція, яка...
Деталі >
26.06.2020
З Днем молоді
  Шановні земляки!   Щиро вітаю всіх з Днем молоді! В цей день кожен з нас забуває про вік, тому що молодість - це не тільки період в житті, а перш за все стан душі. Сьогодні ні в кого не...
Деталі >
25.06.2020
Засідання Бахмутської районної комісії з питань надання матеріальної допомоги мешканцям району
  25 червня пройшло засідання Бахмутської районної комісії з питань надання матеріальної допомоги мешканцям району. На розгляд комісії надійшло 33 заяви. Про надання матеріальної допомоги...
Деталі >
25.06.2020
Зустріч з представниками організації «Лікарі світу»
           25 червня голова Бахмутської районної ради Євген Пластун провів зустріч з представниками організації «Лікарі світу». На зустріч були запрошені...
Деталі >
Фотогалерея