Додати в закладки
Як часто ви звертаєтесь до органів виконавчої влади?

Заходи

Зимові розваги в дошкільному закладі            

 З метою підтримання у дітей зимового гарного настрою, удосконалення рухових вмінь та навичок, в навчально-виховному комплексі (ЗНЗ І-ІІІст. – ДНЗ) Міньківської сільської ради Артемівського району проведено спортивно-театралізоване свято “Зимові розваги” Діти разом з вихователями  грали в рухливі ігри, співали, танцювали,  були учасниками українських казок. На при кінці свята діти отримали солодкі подарунки. 

Колегія відділу освіти

 30 січня у відділі освіти Артемівської райдержадміністрації проведено колегію, на якій розглядалося питання про підсумки виконання Програми економічного і соціального розвитку освіти Артемівського району за 2014  рік. З доповіддю виступила начальник відділу освіти Василенко Світлана Олександрівна, яка підвела підсумки роботи навчально-виховних закладів, звернула увагу на актуальні питання освіти. З метою вирішення проблем, визначених у пріоритетних напрямках розвитку освіти Артемівського району на 2014 рік колегія окреслила основні завдання на 2015 рік.  За підсумками виконання Програми економічного і соціального розвитку освіти в 2014 році грамотами відділу освіти були нагороджені педагогічні колективи: Сіверської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 і Сіверської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 за зайняте І місце, Званівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів за зайняте ІІ місце, Новолуганської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів за зайняте ІІІ місце серед загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів та Сіверської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів за зайняте І місце серед загальноосвітніх навчальних  закладів І-ІІ ступенів.

 На порозі школи

У  загальноосвітніх закладах  району розпочала свою роботу Школа майбутнього першокласника. Початок шкільного життя - велике випробування для маленької людини, тому педагоги докладають багато зусиль для безболісної адаптації малюків до занять у школі.  Заняття проводять вчителі, які будуть вести перший клас. На заняттях  діти навчаються робити звуковий аналіз слів, поділяти слова на склади, вчаться читати по складах. Під час занять з математики малюки вивчають геометричні фігури, склад чисел у межах 10, лічбу в пряму і зворотну порядку.   Дошкільнятам дуже подобається  складати дрібні частини конструктора, мозаїки, робити аплікації, малювати пензликом. З великим задоволенням вони вивчають вірші, скоромовки, інсценізують казки.

ДЕНЬ СОБОРНОСТІ В ШКОЛАХ

АРТЕМІВСЬКОГО РАЙОНУ.

      З метою виховання у молоді патріотизму, поваги до минулого українського народу, демократичних цінностей з 19 по 24 січня 2015 року в  загальноосвітніх навчальних закладах Артемівського району до Дня Соборності України проведено тематичні заходи під загальним гаслом «Єдина і неподільна Україна» з використанням історичних паралелей подій, пов’язаних із боротьбою українців за єдність держави у минулому столітті. В усіх загальноосвітніх навчальних закладах пройшли виховні години «Єдина і неподільна Україна», бібліотечні уроки «Історія про День Соборності України», круглі столи «Історія і сучасність»,  конкурси знавців історії України, флешмоби «Україна - єдина країна!», захист творів «Минуле і сучасність. Боротьба українців за єдність. Проведено екскурсії,  покладання квітів до пам’ятних знаків, присвячених подіям, учасникам національно-визвольної боротьби українського народу в 20-му та 21-му  століттях. Організовано роботу інтернет-мостів з учнями  навчальних закладів західного регіону країни у Верхньокам'янській, Красненській, Бахмутській школах.

 

 

Різдвяний вертеп.

 14.01.15 до райдержадміністрації завітали учні Званівської школи, які підготували яскравий Різдвяний вертеп. Костюмовані учасники Новорічної процесії славили своїми піснями господарів, бажали їм здоров'я й достатку. Панкова Раїса Миколаївна, виконуюча обов’язки голови райдержадміністрації  висловила слова подяки всім учасникам заходу та вручила солодкі подарунки.

Подорож по Прикарпаттю.

 

        Від Донбасу до Карпат дорога довга. Але для дітей Артемівщини вона здалася  короткою, бо всі з нетерпінням чекали чогось  казкового, незвичайного. І це відчулося з перших кроків на прикарпатській землі.

        Щиро і гостинно, з душевною теплотою зустрічали нашу делегацію люди Івано-франківщини . Все  передбачено ,  чітко організовано. Наших дітей розміщено у родинах районного центру  Надвірна.

        Велику душевну  щирістю, батьківську теплоту   та  піклування відчули наші діти в своїх  нових родинах

        Учні Артемівського району вражені теплим прийомом Надвірнянщини. Директор Фитківської школи Кірбашевський  Михайло Васильович, священник Іван церкви Святої Параскеви, жителі села радо зустріли нашу делегацію. Смачний обід з національними стравами такими як палюся, цинахи,пляцики та інші прийшлися всім до смаку. Затишні, сучасні, прекрасні оселі чекають Різдва. Кожний день насичений туристсько-розважальною програмою. Учні відвідали музеї історії та культури Прикарпаття у місті Яремча, етнографічний та історії Греко-католицької церкви села Фитків. Ознайомилися з побутом гуцулів, одягом, взуттям.

       Незабутньою була подорож до Яремчі. Скелі, гори вкриті вічно-зеленими смереками, ялицями, водоспад вируючий з гір.

       5 січня побували в Івано-Франківському музично-драматичному театрі. Святковий концерт за участю Олесі Пасічник, Євгена Міщука, Галини Вороскевич, ансамблю народної музики. Теплі слова привітання голови Івано-Франківської облдержадміністрації запам’ятались надовго:

                                       Щасливого Різдва, щасливого Різдва,

                                       Щасливого Нового року.

                                       Від дня народження Христа

                                       До дня  народження Христа

                                       Хай буде доля Вам нівроку.

 Дітей привітали зі святом, побажали миру і злагоди в нашому спільному домі-Україні. Діти отримали солодкі  гостинці.

 

Організація навчально-виховного процесу для учнів із зони АТО 

 

Діти, що приїхали до нас з зони АТО пережили безліч різних стресових ситуацій. Як і дорослі, більшість дітей справляються з численними стресами, пов'язаними з положенням переселенця, однак вони в більшості випадків травмують дитячу психіку, в результаті чого деякі діти стають психологічно вразливими. З такими дітьми працюють психологи району, які надають психологічну підтримку.

У загальноосвітніх навчальних закладах Артемівського району навчаться,  станом на 01.01.2015 року, 108 дітей- переселенців , із них учнів: 1-4 класів – 60,

5-9 класів – 43,

10-11 класів – 5.

Для усіх учнів - переселенців  організовано підвезення до шкіл.  Учні 1-4 класів охоплені  безкоштовним гарячим харчуванням.  Надавалась необхідна допомога одягом та взуттям, канцелярськими товарами. Усі учні охоплені позашкільною освітою.

            Під час Новорічних свят усі учні були залучені до святкових заходів, на яких отримали  новорічні подарунки.

 

На виконання листа МОН України « Щодо організації навчання у загальноосвітніх навчальних закладах осіб, що проживають на тимчасово окупованій території в Автономній Республіці Крим, місті Севастополі та у місцях проведення антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях»  почався прийом заяв на навчання дітей  за  екстернатною  формою навчання, на сьогодні зареєстровано 12 заяв.

 

Новорічні та Різдвяні свята у Західній Україні.

З метою зміцнення інтеграційних зв’язків у межах держави, ознайомлення учнів Артемівського району з родинними звичаями, особливостями проведення свят у Західній Україні, виховання громадської свідомості, патріотизму, поваги до народних звичаїв та на підставі запрошення народних депутатів України від партії «Блок Петра Порошенка», щодо організованого відпочинку школярів 4-8 класів у родинах Івано-Франківської області з 2 по 11 січня 2015 року 50 учнів Бахмутської, Красненської та Верхньокам'янської шкіл відвідують Західну Україну. Дітей гостинно зустріли сім'ї, де вони разом будуть зустрічати Різдво. Також учні шкіл мали змогу відвідати музеї, виставки міста Івано-Франківська.

 

Зустрічаєм  Новий  рік.

 29 та 30 грудня в усіх школах Артемівського району пройшли Новорічні ранки. Діти завжди з нетерпінням чекають Новорічного дива, а особливо зустрічі з Дідом Морозом і Снігуронькою. На святі діти мали змогу показати свої таланти та прийняти участь у веселих конкурсах і розвагах. Всі присутні отримали від свята величезне задоволення і, звичайно, солодкі подарунки.

           

 

Всеукраїнський  конкурс  «Учитель року - 2015».

Номінація «Класний керівник».

 

Проведено І районний етап  ХХ Всеукраїнського конкурсу  «Учитель року – 201  за  номінацією «Класний керівник», у якому виявили бажання взяти участь 23 класних керівника загальноосвітніх навчальних закладів району. Проведено контрольну роботу, переглянуто презентації власного досвіду та майстер-клас «А я це роблю так». Фахове журі Всеукраїнського конкурсу переглянуло  матеріали учасників конкурсу, оцінило їх відповідно до критеріїв і підвело підсумки. Бажаємо усім класним керівникам перемог у наступному етапі конкурсу та творчих злетів.  

 Юні науковці Артемівського району

10 грудня в Опитненській школі відбулося урочисте відкриття районного етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук за відділеннями: історії, літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства, мовознавства. У рамках конкурсу проводилося заочне оцінювання та захист науково-дослідницьких робіт юних науковців. Журі відзначило різноманітність тематики дослідницьких робіт, їх практичну направленість, вміння більшості учасників конкурсу захищати свої роботи, аналізувати, робити висновки на підставі експериментальних досліджень. Сподіваємося, що переможці конкурсу і в подальшому житті будуть працювати над науково-дослідницькими роботами.

 

Всеукраїнський конкурс «Учитель року - 2015».

Номінації «Українська мова і література», «Правознавство», «Хімія».

 

Стартував районний етап Всеукраїнського конкурсу "Учитель року – 2015”  у номінаціях: «Українська мова і література», «Правознавство», «Хімія». У І етапі конкурсу виявили бажання взяти участь 12 педагогічних працівників  з десяти загальноосвітніх навчальних закладів району. Проведено контрольні роботи, презентація власного досвіду та майстер-клас. Фахове журі Всеукраїнського конкурсу переглянуло  матеріали учасників конкурсу, оцінило їх відповідно до критеріїв і підвело підсумки проведеного етапу конкурсу. Бажаємо усім вчителям освоїти  нові ефективні педагогічні технології, втілити їх в життя, а головне досягти бажаної мрії.

 

День збройних сил України.

  Свято  «День збройних сил України» відзначили усі школи району. У загальноосвітніх навчальних закладах пройшли урочисті  лінійки, єдині  уроки  мужності «Захист Вітчизни – обов’язок кожного», виховні  години: «Звання  твоє – солдат!» (1-4 кл.), «Дисципліна – це добре  чи  погано?» (5-8 кл.), «Минуле, сьогодення  та  майбутнє  призовника» (9-11 кл.), військово-спортивне  свято «Я- майбутній воїн України», а в  Сіверській ЗОШ І-ІІ ст. № 3 відбулися спортивні змагання «Самий сильний» серед учнів 7-9 класів. Почесними гостями на цьому святі були: командир дивізії Артемівської військової частини полковник Сергієв Олександр Сергійович, підполковник Бахматі Віталій Григорович, настоятель Святоказанського храму протерей Сергій. Гості привітали майбутніх воїнів зі святом та побажали спортивних перемог. 

В  гості  до  «Країни  дитячої  творчості»

 8  грудня  до  Центру  дитячої  та  юнацької  творчості  завітали  учні  другого  класу  Сіверської  загальноосвітньої  школи №3. Діти  мали  змогу  переглянути  виставку  творчих  робіт  вихованців  закладу: поробки з солоного  тіста,  поробки  виготовлені  в  техніці «канзаши», «квілінг», «декупаж», «торцювання»,  малюнки та картини  з  природного матеріалу. В  музейній  кімнаті  учнів  зацікавили  експозиції  народного  побуту,  вишивки  майстринь міста  Сіверська,  а  особливо - експонати  Великої  Вітчизняної  війни.  Культорганізатор  Корякіна Н.С. підготувала  для  гостей  ігрову  програму «Разом  граємо,  відпочиваємо». Діти  весело  та  цікаво  провели  час  у «Країні  дитячої  творчості».

Керівники гуртків за круглим столом.

 У відділі освіти проведено круглий стіл для керівників гуртків загальноосвітніх навчальних закладів та районного центру дитячої та юнацької творчості. Керівники гуртків ознайомились з методикою організації гурткової роботи та впровадженням трирівневих навчальних програм, отримали рекомендації щодо ведення документації гурткової роботи, методикою проведення підсумкових занять, проведення іспитів для випускників гуртків, поділились досвідом організації тематичних виставок, залучення батьківської громадськості до гурткової роботи.

 «СНІДу-Ні!»

 На базі Красненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів спеціалістами Артемівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено тренінгові заняття для учнів  7-11 класів на тему «Профілактика ВІЛ/СНІДу», присвячене Дню толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних людей та Дню боротьби з ВІЛ- інфекцією.  В рамках заходу проведено хвилину спілкування з учнями, на якій  виявилось відношення дітей до людей хворих на ВІЛ/СНІД, анкетування «Вивчення знань з питань профілактики ВІЛ/СНІДу, відеолекцію «Знайте правду про ВІЛ-інфекцію і СНІД», практичну гру «Володар кілець», завдяки якій учні збільшили рівень знань, уявлень та розуміння щодо проблем пов’язаних з ризикованою, стосовно ВІЛ-інфекції, поведінкою. У підсумку роботи спеціалісти обговорили важливі та суперечливі питання щодо оточуючого середовища, здоров’я, особистої відповідальності, законів України що стосуються попередження ВІЛ та захисту прав ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД осіб в Україні.  Підводячи підсумки заходу, учні мали змогу задати питання, які їх хвилювали й отримали листівки «Проінформований – значить озброєний». У заході взяли участь 32 учні. Учні із зацікавленістю ділились своїми думками після тренінгу з класними керівниками. На завершення навчальних занять у школі проведений захист плакатів, присвячений Дню боротьби зі Снідом, в якому взяли перемогу учні 8 і 9 класів.

 «У світі казок»

03.12.2014 року  вихованці театрального та вокального  гуртків Центру  дитячої  та  юнацької  творчості  прийняли  участь  у  міському  святі  «У  світі  казок»,  яке  проводилося  у  реабілітаційному  центрі міста  Сіверська  для  дітей  з  обмеженими  можливостями. Це  було  свято  добра  і  милосердя,  казки  та  гри,  де  діти  мали  змогу  поспілкуватися   та  пограти з  друзями,  казковими  героями: Червоною Шапочкою, Вовком, Феєю, Машою та Ведмедем. На  свято  завітали  шановні  гості  Герасимова  Л.С, виконуюча  обов’язки  заступника  голови  Артемівської  райдержадміністрації, Гатченко С.В., виконуючий  обов’язки  голови  Сіверської  міської ради,  які  подарували  дітям  подарунки  та  солодощі.

Колегія відділу освіти

 27 листопада у відділі освіти Артемівської райдержадміністрації проведено колегію, на якій розглядались питання: впровадження елементів інклюзивної освіти в навчально-виховних закладах району, стан викладання трудового навчання в закладах освіти,  стан безпеки життєдіяльності, охорони праці, пожежної безпеки, дитячого дорожньо-транспортного травматизму в закладах освіти району за підсумками звітності про травматизм учасників навчально-виховного процесу за 9 місяців 2014.

 

 

Семінар-практикум для практичних психологів навчально-виховних закладів Артемівського району.

 В Парасковіївській загальноосвітній школі 1-111ступенів 26.11.2014 відбувся семінар-практикум для практичних психологів навчально-виховних закладів району. Метою семінару було - визначити основні напрямки роботи практичних психологів з питань психологічного супроводу дітей, які потребують особливої педагогічної уваги, відпрацювання навичок роботи. В ході семінару були розглянуті форми та методи роботи з дітьми з психофізичними вадами, девіантною та деліквентною поведінкою, агресивними, обдарованими, гіперактивними дітьми. Був вироблений алгоритм встановлення психологічного супроводу учнів та дітей, які потребують особливої уваги.

  

 

Здоровя дітей – здоровя нації


25 листопада в Красненській ЗОШ І-ІІІ ступенів Артемівського району пройшов семінар вчителів початкових класів з теми: «Реалізація здоровязберігаючої функції освітнього простору – фундамент для ефективного розвитку та виховання молодшого школяра».Метою заходу стало поширення інноваційного методичного й педагогічного досвіду щодо реалізації здоров’язберігаючої функції освіти в початковій школі. Здоров`я - це стан повного фізичного, духовного і соціального благополуччя, а не лише відсутність хвороб або фізичних вад. Всі ці складові невід`ємні одна від одної, вони тісно взаємопов`язані і тільки разом, у сукупності визначають стан здоров`я людини. Саме це довели на практиці педагоги школи. Психічна складова здоров’я розглядалася на уроці читання в 4 класі, фізична складова вивчалася на уроці фізичної культури в 3 класі, соціальна – у 2 класі під час проведення виховного заходу, духовну складову було проаналізовано з педагогами району. Захід пройшов у атмосфері творчості, активної співпраці учасників семінару та позитивного настрою.

 

 

Творчий вчитель – обдарована молодь

20 листопада 2014 року в Опитненській ЗОШ І-ІІІ ступенів презентувала досвід роботи з теми «Робота з обдарованими учнями» досвідчений педагог вчитель вищої кваліфікаційної категорії російської мови Ткаченко Зінаїда Костянтинівна. Ткаченко З.К. продемонструвала форми і методи роботи, які використовує на уроках російської мови, у позаурочній та позакласній діяльності з метою реалізації програми «Творча обдарованість» та провела майстер-клас «Створення портфоліо учнів». Розмаїття талантів продемонстрували учні школи – лауреати Відкритого літературного конкурсу «Все віддзеркалюється в Слові…», продекламувавши свої вірші, присвячені 70-річчу визволення України від німецько-фашистських загарбників, вчителям, своїй Батьківщині. Наостанок всім присутнім подарували новий випуск шкільної газети «Сім’я і школа» та представили фрагмент традиційного шкільного заходу Фестивалю казок народів України, який під керівництвом Ткаченко З.К. проводять учні члени літературно-музично театрального клубу «Дивосвово».

 

Районна конференція дитячих  організацій  Артемівщини.


20 листопада, напередодні Дня народження Спілки дитячих громадських організацій України, традиційно відбулася  районна конференція дитячих  організацій  Артемівщини. Делегатів гостинно  зустрів Центр дитячої  та  юнацької  творчості. Учасники конференції підсумувати зроблене за минулий рік та намітити нові справи. Упродовж конференції діти   спілкувалися, радилися, дискутували. Сім кольорів веселки - це сім орієнтирів справ. Кожен вибирає справу до душі. На конференції були представлені звіти-презентації дитячих громадських організацій загальноосвітніх  шкіл району, та заслухано звіти шкіл міста Сіверська за напрямками їх роботи. Свої думки, мрії та побажання щодо діяльності дитячих організацій, делегати  розмістили  на «Дереві ідей». Всі пропозиції обговорено та занесено до річного плану. За  підсумками  роботи в 2013-2014 навчальному році визнано кращими та нагороджено  грамотами   дитячі  громадські  організації, які працювали за напрямками:

«Лідер» - Званівська та Новолуганська ЗОШ;

«Червона калина» - Луганська ЗОШ;

«Повір  у  себе» - Переїзнянська та Сіверська ЗОШ №3,

«Помагай» - Клинівська  та Сіверська ЗОШ №1;

«Берегиня» - Опитненська та Яковлівська ЗОШ;

«Котигорошко» - Красненська ЗОШ;

«Краю мій лелечий» – Калінінська  та Сіверська ЗОШ №2.

 

 

Нарада  заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи

 Згідно плану роботи відділу освіти Артемівської райдержадміністрації 19.11.14 у відділі освіти проведено нараду заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи. На нараді розглядалися та обговорювалися питання про стан адаптації першокласників до умов навчання і виховання  в загальноосвітніх закладах району, стан викладання та рівень навчальних досягнень учнів з історії України, Всесвітньої історії, замовлення документів про освіту, реєстрацію на пробне ЗНО, роботу з програмою Курс школи, профілактику шкідливих звичок у школярів. На практичному блоці наради заступники обговорили питання контролю за виконанням навчальних програм.

 

 

 

Навчання молодих педагогів в Артемівському районі


У Берестівській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся районний семінар для молодих учителів інформатики та історії з теми «Використання новітніх інформаційних технологій – запорука розвитку ключових і предметних компетентностей учнів». Метою семінару було вмотивувати педагогів до впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в навчально-виховний процес; ознайомити з системою роботи вчителів історії, інформатики, направленої на реалізацію вимог Державного стандарту загальної освіти; показати прийоми та методи розвитку ключових і предметних компетентностей учнів при поєднанні проектних та новітніх інформаційно-комунікаційних технологій; підготувати молодих педагогів до інноваційної діяльності, творчості, саморозвитку та самореалізації.  Досвідчені вчителі Берестівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Волошинов В.В., вчитель історії та Лавщук В.І., учитель математики фізики, інформатики запропонували колегам свій досвід та практичне його застосування на уроках в 11 та 5 класах.  Насичена, цікава співпраця молодих педагогів району дала змогу продемонструвати досягнення досвідчених вчителів і надати методичну допомогу молодим фахівцям.

 

Тернопілльська гуманітарна допомога

Діти-переселенці не одинокі в своїй біді, учні з західних регіонів України простягнули їм руку дружби та допомоги. Саме тому учні-переселенці, які навчаються у  Верхньокам’янській ЗОШ І-ІІ ступенів Артемівської районної  ради Донецької області отримали гуманітарну допомогу. Дитячі теплі речі, взуття, дбайливо запаковане, з щирими листами  та малюнками для одержувачів, надані  школами Тернопільської області. Сім’ї, потерпілі в ході АТО, з Донецька, Горлівки, Сіверська, навколишніх сіл, змогли вибрати для себе якісний теплий одяг. Біда об’єднала українців. Щирі слова подяки Тернопільській організації самооборони, яка здійснила доставку благодійного вантажу за матеріалом відділу освіти Артемівської райдержадміністрації.

 

 

Тиждень української писемності та мови в Артемівському районі

Мовою плачуть, мовою сміються, мовою можна торкнутися найпотаємніших куточків душі. Недаремно вважається, що рідна мова посідає  найважливіше місце в людському житті. Неспроста кажуть: «Зникає мова – зникає народ». Саме тому в загальноосвітніх навчальних закладах проведено свята, присвячені Дню української писемності та мови.   Натхненно, творчо,завзято готувалися вчителі та учні до Дня української писемності та мови. Цілий тиждень був сповнений різноманітними заходами і пройшов під гаслом «Єднаймося! Рідною мовою пишаймося ! » : випускалися тематичні стіннівки, проведено класні години «Живе слово», «Українська державна мова –символ єднання та престижу українського народу», «Квітни, моє рідне слово», бібліотечні уроки «Історичними стежками української мови», науково- практичні конференції «Мова нашого народу», відеопрезентацію  «Говорить народ – живе Україна», виставки вишиванок «Слова, написані нитками», саморобок  «Із народних джерел». свята під  дегустації українських страв у конкурсі «Страви моєї родини», свято  «О мово рідна,хто без тебе я … ».

Не говори: внас мова солов’їна,

Бо мова вище,ніж пташиний спів,

В її скарбниці- доля України,

Космічна нерозгаданість віків,

Хто мову забуває Батьківщини,

То долі він не знайде у житті!

Отже, не цураймося Рідного свого, його звичаю та Мови , єднаймося. Тільки в єдності ми подолаємо всі негаразди сьогодення і здобудемо міцну державу Україну. Майбутнє України в наших руках.

 

Нарада заступників директорів з виховної роботи

 12.11.2014 у відділі освіти проведено нараду заступників директорів з виховної роботи, на якій розглянуті питання щодо взаємозв’язку школи, родини, громадськості у вихованні підростаючого покоління. Досвід роботи презентували заступники директорів шкіл з виховної роботи Новолуганської, Сіверської №2 та Зайцівської шкіл. За підсумками наради були вироблені рекомендації для подальшої роботи.

 

 

 Акція "Чисте подвір"я школи"  

 З метою формування екологічної свідомості школярів, розвитку практичних вмінь і навичок щодо збереження природи рідного краю учні шкіл району провели акцію «Чисте подвір'я школи». Діти із задоволенням прибирали сухе листя та сміття, висаджували кущі та дерева. 

 

Казка завітала в гості до малят

 У дошкільному навчальному закладі «Івушка» Зайцівської сільської  ради Артемівського району відбулося музично-театралізоване свято осені для дітей різновікової групи «Пригоди Колобка на лісовій галявині».  На святі малята зустрічали осінь піснями, таночками, змагалися в конкурсах. Герої казки «Колобок» з задоволенням і захопленням демонстрували набуті на музично-ритмічних заняттях вміння та навички. Панував піднесений, веселий, радісний настрій. На при кінці свята щедра осінь пригостила малят осінніми подарунками.        У підготовці й проведенні свята разом з музичним керівником працювали  вихователі груп та батьки малят за матеріалом відділу освіти Артемівської райдержадміністрації.

 

Ключі від світу інформації

 

З метою підготовки підростаючого покоління до життя й професійної діяльності в новому, високорозвиненому інформаційному середовищі та ефективному використанню його можливостей в загальноосвітніх закладах Артемівського району  29 жовтня для учнів 2-4 класів було проведено ділову гру  «Ключі від світу інформації».   Під час  гри діти ознайомилися  з джерелами і  видами інформації та шляхами її отримання.  Команди учнів змагалися у вмінні знаходити, аналізувати та використовувати інформацію, здобуту з різних джерел. Діти із задоволенням виконували цікаві завдання щодо пошуку інформації в книгах, періодичних виданнях та мережі Інтернет. В результаті гри учні продемонстрували зростання рівня розвитку комунікативних та організаторських здібностей. Ігровий супровід здобуття нових знань дозволив підтримати високий інтерес учнів до матеріалу, активізував їх самостійну діяльність, закріпив необхідні складові ІКТ-компетентності за матеріалом відділу освіти Артемівської райдержадміністрації.

 

 

 

 

Нарада заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи

 Згідно плану роботи відділу освіти Артемівської райдержадміністрації 29.10.14 у відділі освіти проведено нараду заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи. На нараді розглянуті і обговорені  питання про моніторинг якості освіти з предметів: української мови, історії України і математики, організацію роботи атестаційних комісій навчальних закладів: повноваження атестаційних комісій І-ІІІ рівнів, документація атестаційних комісій, оформлення шкільної документації, організацію і особливості проведення ЗНО 2015 та пробного тестування за матеріалам відділу освіти Артемівської райдержадміністрації.

 

Засідання районної атестаційної комісії відділу освіти  Артемівської райдержадміністрації

 28 жовтня  у відділі освіти Артемівської райдержадміністрації проведено засідання районної атестаційної комісії відділу освіти. На засіданні члени районної атестаційної комісії ознайомились з наказом  від 28.08.2014 р.  № 152 «Про створення атестаційної комісії відділу освіти та проведення атестації в 2014-2015 навчальному році», з розподілом членів районної атестаційної комісії за навчальними закладами, з планом роботи атестаційної комісії, розглянули клопотання від шкільних атестаційних комісій навчальних закладів про чергову атестацію педагогічних працівників.    

                                             

 

 

Нарада директорів шкіл Артемівського району

 24.10.14 у відділі освіти відбулася нарада директорів шкіл. На нараді розглядалися та обговорювалися питання: про охоплення навчанням учнів від 6-18 років, які мешкають на території Артемівського  району,    роботу загальноосвітніх навчальних закладів з питань профілактики злочинності та правопорушень серед учнівської молоді,   дотримання фінансової дисципліни  в закладах освіти в 2014 році, підсумки проведення оперативно-профілактичних заходів «Увага! Діти – на дорозі!»,  проведення моніторингових досліджень якості знань учнів загальноосвітніх навчальних закладів з математики, української мови, історії України за матеріалами відділу освіти.

 

Об’єднаємось заради дитини

 У дошкільному навчальному закладі «Ромашка» Бахмутської сільської ради Артемівського району відбулося  районне засідання творчої групи вихователів дошкільних навчальних закладів і вчителів початкових класів  на тему: «Сучасні підходи формування шкільної зрілості у дітей старшого дошкільного віку в процесі реалізації наступності дошкільної і початкової ланок освіти».Активність та конструктивність роботи педагогів  була забезпечена  якісним обговоренням питань про системний підхід щодо наступності і перспективності між дошкільним закладом і школою. Під час роботи панувала атмосфера доброти, відвертості, розуміння, творчості. Педагоги довели, що тільки внаслідок спільної співпраці дошкільної установи та початкової школи питання наступності буде не формальним, а дієвим. Підсумком плідної роботи стали спільно вироблені рекомендації для педагогів району за матеріалом відділу освіти Артемівської райдержадміністрації – ввести в практику організацію загальних форм методичної роботи для педагогів дошкільних установ та початкової школи. Це педагогічні ради, методичні об'єднання, педагогічні мости, методичні всеобучі, педагогічні діалоги, круглі столи, творчі лабораторії, методичні вітальні, творчі звіти, авторські школи, семінари, семінари-практикуми, презентація досвіду роботи, прес-конференції, методичні фестивалі, панорами творчих ідей і знахідок тощо.

 

Школа молодого фахівця-логопеда в Артемівському районі

 В межах діяльності школи молодого фахівця-логопеда за темою: «Формування мовленнєвих здібностей дітей дошкільного віку» 15.10.2014  в дошкільному навчальному закладі №1 «Сонечко» Сіверської міської ради відбулось засідання творчої групи вчителів-логопедів району. Були розглянуті заняття фахівців з дітьми-логопатами, надані рекомендації щодо змісту, форм роботи та технологій навчання дітей з особливими освітніми потребами за матеріалами відділу освіти Артемівської райдержадміністрації

 

 

 

Козацькому роду – нема переводу!

  В загальноосвітніх навчальних закладах Артемівського району пройшла дитячо-юнацька військово-спортивна патріотична гра «Сокіл (Джура)». Традиційно  учні шкіл Артемівського району збираються напередодні свята Покрови, щоб згадати історію козацької доби та відродити козацькі звичаї та обряди.  В ході змагань юні козаки показали свої спортивні досягнення, з честю пройшли всі випробування: девіз та рапорт, візитна картка рою, підтягування, естафета, стрибки в довжину, перетягування канату.    Учасників гри «Сокіл (Джура)» привітали  українськими піснями та танцями творчі колективи Артемівського районного Центру дитячої та юнацької творчості. Команди шкіл були нагороджені почесними грамотами за матеріалами відділу освіти Артемівської райдержадміністрації.

 

 

Шкільний етап Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад  у школах Артемівського району стартував!

  У жовтні в  школах району проведено загальні  лінійки, на яких  було оголошено про початок шкільного етапу Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад. На свято відкриття завітав містер Всезнайко. Він привітав учнів, наголосив, що головним принципом олімпіади є не перемога, а участь, та щоб бути учасником, потрібне бажання. Всім учасникам олімпіад побажав успіхів на шляху до Олімпу знань. Під час відкриття шкільних  олімпіад було створено атмосферу інтелектуального свята, яке відчули і запам’ятали діти.  Важливість і необхідність проведення олімпіад не викликає сумніву. Проведення олімпіади – це показник педагогічної майстерності учителя та результативність знань учнів. Олімпіадам передувала напружена підготовка: розв'язування математичних завдань, читання літературних творів, пошуки цікавинок в енциклопедіях та довідниках.  Творчий характер і новітність завдань, що пропонуються учням, спрямовані на виявлення інтелектуального потенціалу, аналітичних здібностей і креативності мислення учасників. Задача олімпіади: знайти серед школярів особливо обдарованих дітей і дати їм можливість проявити себе. На олімпіаді кожного школяра чекає відкриття: виявляється, що предмет виходить за межі підручника, питання можуть даватися нестандартні, когось цікавить  твоє судження, начитаність поза шкільним курсом і широкий кругозір. Усіх учасників чекає перемога – перемога над труднощами, перемога над знаннями, перемога над собою. Тож успіхів вам, учасники шкільного етапу Всеукраїнських учнівських предметних олімпіад! за матеріалами відділу освіти Артемівської райдержадміністрації.

 

 

Екологічна казка в Артемівському районі

 8 жовтня на базі дошкільного навчального закладу №1 «Сонечко» Артемівського району проведено майстер-клас для вихователів «Екологічне виховання дошкільників засобами казки». Під час проведення заходу обговорювались питання формування природничо-екологічної компетенції дошкільників, особливості використання казки в процесі ознайомлення дітей з природою, методи, прийоми та технології роботи з казкою.  Учасники майстер-класу відвідали заняття у різновіковій групі «Осінь в гостях у Гарбуза», де кожен маленький актор уявляв себе частинкою природи, до якої потрібно відноситись бережно і з любов’ю, дотримуватись правил природокористування, долучатись до охоронної та трудової діяльності у природному довкіллі. Кожен учасник майстер класу спробував себе в ролі актора, створивши свій театр Природи, в якому поєдналися різні види творчості (драматизація, музикування, хореографія).  Основні питання майстер-класу жваво, змістовно, аргументовано обговорювались всіма учасниками педагогічного заходу за матеріалом відділу освіти Артемівської райдержадміністрації.

 

Свято до Дня працівників освіти в Артемівському районі


02.10.2014 в Опитненській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Артемівської районної ради проведено професійне свято Дня працівників освіти. На святі були  присутні гості: Матейченко Костянтин Володимирович - голова Артемівської районної державної адміністрації, кандидат в народні депутати України від партії «Народний фронт»; Данилов Віктор Миколайович - голова Артемівської районної ради  та інші почесні гості. З теплими словами привітання і щирими побажаннями миру і злагоди до освітян району звернулися Василенко Світлана Олександрівна – начальник відділу освіти Артемівської районної державної адміністрації та Заморська Тетяна Михайлівна – голова Артемівської районної організації профспілки працівників освіти і науки. Одинадцятий рік поспіль освітяни району отримують Почесний знак «Золотий фонд освіти Артемівського району». В цьому році цим знаком нагороджені освітяни: Грек Віктор Васильович, Долідзе Тетяна Анатоліївна та Мельникова Любов Юріївна.  На святі грамотами Департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації, Артемівської райдержадміністрації і Артемівської районної ради, відділу освіти АРДА були відзначені кращі педагоги за особистий вклад в розвиток районної  освіти за матеріалом відділу освіти Артемівської райдержадміністрації.

 

 

Всесвітній день туризму в Артемівському районі


Щороку, 27 вересня наша держава відзначає міжнародне свято – Всесвітній день туризму. З нагоди цього свята в загальноосвітніх закладах проведено відповідні заходи. На шкільному стадіоні вчителі фізичної культури провели для  учнів тренінгові заняття з техніки установки туристичного намету, в’язання вузлів та складання туристичного рюкзаку. Діти власноруч навчилися розбивати намет, здобули основні туристичні навички. Учасники свята отримали масу задоволення та позитивних емоцій за матеріалом відділу освіти Артемівської райдержадміністрації.

 

«День дошкілля»

 26 вересня в дошкільних навчальних закладах Артемівського району пройшли святкові заходи присвячені Всеукраїнському Дню дошкілля. В рамках «Дня дошкілля» були організовані святкові концерти, виставки творчих робіт дітей та їх батьків, конкурси та вітання.  За підсумками роботи кращих вихователів було відзначено грамотами за матеріалом відділу освіти Артемівської райдержадміністрації.

 

«Майстерня Тітоньки Осені»

           24 вересня педагогічний колектив дошкільного навчального закладу №3 «Золота рибка» Артемівського району провів для вихователів дошкільних закладів майстер-клас з квілінгу, паперопластики, оригамі. У майстер-класі взяла участь вихователі ДНЗ та НВК. Захід розпочався з виставки цікавих робіт з природного матеріалу, які виготовили діти, батьки та  вихователі. Виставка проходила під назвою «Мистецтво відкриває дітям світ і надихає творчості політ».

           А потім відбувся майстер-клас «Майстерня Тітоньки Осені», який провели вихователі дошкільного закладу. Працівники закладу доклали немало зусиль, щоб захід був не лише цікавим, а й корисним  для всіх присутніх. Практична робота перепліталась з романтичним сценарієм, за яким на свято прибули і Листочки, і Хмаринки, і веселі Горобинки, які співали, грали й танцювали. На завершення ж свята головна майстриня – Тітонька  Осінь, закрила майстерню «на ключ» та побажала всім нових зустрічей на творчій ниві.

           Під час майстер-класу вихователі дитсадків району та інші гості мали можливість отримати початкові знання з методик та технік виготовлення цікавих сучасних поробок за матеріалом відділу освіти Артемівської райдержадміністрації.

 

Осінній ярмарок в Артемівському районі

  Вже стало традицією восени в дошкільних навчальних закладах  Артемівського району проводити ярмарок «Дарунки осені». Ось і цього року ярмарок пройшов 23 вересня у якому взяли участь діти, педагоги садочків та їх батьки.  Батьки разом з дітьми постарались на славу. Чого тільки не було на ярмарку. Гарно вбраний стіл був наповнений корисними овочами та запашними фруктами. Особливим попитом користувались смачні яблука. На святі діти з задоволенням співали, танцювали грали в веселі народні ігри за матеріалами відділу освіти  Артемівської райдержадміністрації.

 

Тиждень бібліотеки

в Артемівському районі


Щорічно 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. На передодні  цього свята в загальноосвітніх закладах Артемівського району був проведений Тиждень бібліотеки.   Стало вже доброю традицією поєднувати роботу шкільних і сільських бібліотек для  розвитку читацьких навичок учнів загальноосвітніх навчальних закладів. До цього свята бібліотекарями організовано книжкову виставку для учнів 7-11 класів  на тему «Книжки за інтересами» та показано театралізовані вистави для учнів 1-6 класів «Маленькі чомусики» та «Мій маленький порадник – це книга». Діти з великим задоволенням беруть участь в розумових іграх та вікторинах. Хотілося б відмітити, що цей тиждень пройшов на високому рівні. Так як, це не тільки свято бібліотеки, а й її працівників за матеріалами відділу освіти Артемівської райдержадміністрації.

 

 

Фестиваль «Линь до неба, українська пісне»

Піснями  славиться  Артемівський район, тож переддень  свята  Дня  Незалежності України, 21 серпня  серед  учнів  загальноосвітніх шкіл    району  пройшов  фестиваль  української  пісні. Дзвінкоголоса юнь  виконала  свої  улюблені  пісні,  розкриваючи  велич  рідної мови,   красу українського слова. Фестиваль  пройшов у районному Центрі дитячої та юнацької творчості, який був наповнений любов’ю до  рідного  батьківського дому,  широкополих ланів, річок, озер, сприяв об’єднанню талановитої молоді.

 

«Єдиній  країні – творчість  дитини!»

            Під такою назвою  пройшли  виховні заходи  в  Артемівському  районному  Центрі  дитячої та  юнацької  творчості  в  рамках  тижня  підготовки  до  Дня  Незалежності  України. Гуртківці під час виховного заходу «Україна наша ненька»  продемонстрували свої досягнення  в  обласних та районних конкурсах, прийняли участь у конкурсі малюнка на асфальті «Мрії дитинства», разом з педагогами закладу проведи благодійний ярмарок «Тепло наших сердець» (зібрані кошти будуть перераховані на лікування хворої дитини). Підсумком тижня стало свято «Єдиній країні – творчість дитини» на якому були присутні учні, педагоги, батьки та мешканці міста Сіверська.

 

«Яблучний спас – яблучко припас»

 Дошкільні навчальні заклади Артемівського району шанують традиції та звичаї свого народу. 19 серпня у всіх дошкільних закладах відзначали народне свято «Яблучний спас».  Звернення до народних традицій захоплювало  дошкільнят. Діти виявляли цікавість до легенд і оповідань, із задоволенням розучували фольклорні пісеньки і вірші, брали участь в інсценуваннях. Яблучні фантазії стали основою для цікавих виробів і малюнків в різній техніці. Особливим стало, куштування яблук з медом.

 

Тиждень образотворчого мистецтва

в дошкільних навчальних закладах Артемівського району.

 З початку тижня дошкільні навчальні заклади Артемівського району перетворились в художню творчу майстерню. Дошкільнята  виступали активними співавторами і творцями. Протягом тижня мандрували по чарівним стежинам творчості живопису, паперових чудес. Відвідували майстерні художника, скульптора, архітектора уявляючи  себе художником, майстром, чарівником.  Фарби, пензлі, олівці для дітей  добрі друзі, які допомагали передати настрій та враження.

 

 

Літній відпочинок в таборі – це здорово!

Швидко  промайнули три тижні у літніх пришкільних  відпочинкових таборах  Артемівського району. Вони були насичені цікавими та пізнавальними іграми, вікторинами, екскурсіями, спортивними змаганнями та веселими розвагами.

 З 02.06.2014 по 20.06.2014 у таборах  відпочило  665 учнів 1-4 класів. Серед них вихованці гуртків ЦДЮТ, обдаровані діти та діти пільгової категорії. Для відпочиваючих було організоване безкоштовне збалансоване триразове харчування та денний сон.

Яскравим враженням у таборах стало відвідування бассейну спорткомплексу «Доломітник» де діти навчились впевнено триматися на воді  та отримали велике задоволення.

Протягом табірної зміни діти змістовно та корисно відпочили,   зміцніли, загартувались, навчились дружити, розширили  знання про охорону природи та здоровий спосіб життя по матеріалам відділу освіти Артемівської райдержадміністрації  

 

Сьогодні ми – випускники!

18 червня в школах Артемівського району пройшли урочисті педради, присвячені випуску учнів 9-х класів.Сьогодні зі стін рідних шкіл вирушає у доросле життя новий загін молодих, енергійних юнаків і дівчат. Звичайно, більшість з них повернеться до школи, щоб продовжити навчання в 10 класі. Але для де кого починається новий етап у житті. Бажаємо всім випускникам успіху, рівної життєвої дороги й вдалих злетів!

 

Плавати в басейні – це здорово!

Ще цікавішим виявився відпочинок цього літа в пришкільних таборах, бо учні шкіл Артемівського району мали можливість плавати у новому басейні спортивно-оздоровчого комплексу «Доломітник». Адже ні з чим не зрівняти відпочинок на воді, який додає сил, енергії, наповнює дитячі серця радістю, задоволенням, бажанням займатися плаванням, щоб в майбутньому досягти значних успіхів.

«День творчості» в Артемівському районі 

12.06.14 у навчально-виховних закладах відбулось свято обдарованості, гордості та таланту – "День Творчості". В цей день було проведено багато заходів для дітей: організовані виставки дитячих робіт «Мої літні канікули», тренінги «Усі – ми  різні», конкурсно-розважальні програми «Міс творчість, конкурси акторської майстерності, екскурсії «Пісенна та ігрова галявина». Завершенням Дня Творчості стало відзначення найкращих учасників свята.

«День здоров’я» в Артемівському районі

11.06.14 у пришкільних відпочинкових таборах навчально-виховних закладів пройшов «День здоров’я». Це веселе свято, свято гарного настрою, спорту і здоров'я. У цей день були проведені ігри, естафети здоров’я. Силу, спритність, витривалість, влучність, вміння працювати показали учасники ігор. Дружня атмосфера згуртувала всіх  дітей.

«Літо-2014!»

            У навчально-виховних закладах Артемівського району організовано роботу 28 пришкільних відпочинкових таборів. В таборах відпочивають 650 учнів.  Діти беруть участь у змаганнях та конкурсах, співають пісні. У дітей попереду  багато цікавих і захоплюючих заходів.

«Останній дзвоник – 2014»

31 травня 2014 року в усіх навчально-виховних закладах відбулося свято Останнього дзвоника. Закінчило загальноосвітні заклади: 184 випускників 11 класів, 295-випусників 9 класів та 343 першокласників. За підсумками 2013-2014 навчального року 45 учнів, які занесені до районного банку «Обдарована молодь» отримали  грошову стипендію – 200 грн., грамоту та буклет. У районі нагороджено  Золотими та Срібними медалями. одинадцять випускників із шкіл: Сіверської № 2, Бахмутської, Опитненської, Званівської, Зайцівської, Новолуганської, Красненської. Випускникам-медалістам вручено стипендію – 500 грн. Золоті медалі та Срібні медалі – 400 грн. По матеріалам відділу освіти Артемівської райдержадміністрації.

«В здоровому тілі-здоровий дух!».

З метою розвитку  фізичних якостей, зміцнення здоров’я, виховання почуттів дружби, колективізму учнів 19.05.14 у Званівській ЗОШ І-ІІІ ст. відбулися районні змагання з баскетболу на яких були присутні учні з 9 шкіл району. Змагання були організовані на високому рівні. Учні показали спритність, добру фізичну підготовку, згуртованість команд. Захід пройшов в дружній атмосфері. Бажаємо всім командам досягти високих результатів у спорті бо «В здоровому тілі-здоровий дух!».

Сьогодні свято – День сімї

15 травня в дошкільних навчальних закладах Артемівського району пройшли яскраві розваги присвячені до Міжнародного дня сімї. Такі розваги стали традицією. Святковий настрій створювали номера, підготовлені музичними керівниками та дітьми. Батьки брали активну участь у конкурсах, естафетах, театральних виставах. Виставки малюнків «Моя сімя» зібрали численних глядачів.

Батьки та діти залишились задоволені святом, отримали радісні враження, подарували один одному усмішку, любов і тепло душі.

Пришкільні відпочинкові табори «Літо-2014»

З метою роботи пришкільних відпочинкових таборів влітку 14 травня 2014 року проведено спільну нараду заступників директорів з виховної роботи, начальників пришкільних відпочинкових таборів, завгоспів.  Загальні організаційні питання оздоровлення та відпочинку дітей навчальних закладів освіти Артемівського району окреслила начальник відділу освіти Василенко Світлана Олександрівна. З санітарними вимогами до відкриття пришкільних таборів та гігієною утримання і харчування дітей звернулась начальник відділу санітарного нагляду Артемівського районного Управління  Головного управління Держсанепідслужби  в  Донецькій області Дмитренко Катерина Миколаївна. У роботі наради також взяли участь: Кучер Олександр Олексійович, начальник відділу культури і туризму, Проценко Марина Володимирівна, директор районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Тишакова Ірина Миколаївна, завідувач сектором у справах сім'ї, молоді та спорту.

 Для ефективного відпочинку дітей у пришкільних таборах спланована робота відповідних структур, а саме:

відділом культури і туризму  цикл культурно-просвітницьких, розважальних заходів та екскурсій пам’ятними місцями району;

районним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді заходи з формування здорового способу життя та профілактики негативних явищ в молодіжному середовищі, консультації психолого-педагогічного, інформаційного та соціально-медичного характеру;

сектором у справах сім'ї, молоді та спорту - проведення спортивно-масових заходів.

«А ми тую славу збережемо»

            Напередодні свята Дня Перемоги в загальноосвітніх школах Артемівського району пройшли заходи з вшанування ветеранів та учасників Великої Вітчизняної війни. В  рамках  акції «Вахта пам’яті», школярі зустрічалися з фронтовиками,  ветеранами тилу, учасниками та дітьми війни, записували їх спогади, вітали зі святом та вирішували їх життєві проблеми (копали город, підмітали подвір’я, саджали квіти та ін..).

            Діти доглядають братські могили, обеліски, оновлюють пам’ятники на території сіл, з великою пошаною покладають до них квіти.

            Учні старших класів продовжують досліджувати події війни 1941 – 1945 рр., вивчають бойовий шлях військових частин, які обороняли їх села, дії партизанських загонів, подвиги дітей війни, відновлюють імена загиблих воїнів, налагоджують зв'язок з їх родинами.

            В школах району пройшов тематичний огляд музеїв бойової слави навчальних закладів. Ради шкільних музеїв проводять екскурсії та героїко-патріотичні літературні читання про Героїв Радянського Союзу, кавалерів ордена Слави, медалі «За відвагу», що походять з населених пунктів, де проживають діти. 

            Учні шкіл взяли участь в урочистих лінійках та мітингах до свята Дня Перемоги, районних спортивних змаганнях учнів 9 - 11 класів «Салют, Перемого!», фотовиставці «Обличчя ветерана» та святковому концерті «Спасибі за Перемогу».

            Всі заходи сприяли поглибленню знань учнів з історії рідного краю та патріотичному вихованню молоді на прикладах подвигів старших поколінь у боротьбі з фашизмом.

Засідання методичного об’єднання вчителів-логопедів

30.04.2014 у дошкільному навчальному закладі №2 «Світлячок» Сіверської міської ради відбулось засідання методичного об’єднання вчителів-логопедів Артемівського району за темою «Попередження порушень читання та письма у дітей-логопатів старшого дошкільного віку».

Метою засідання було  представити досвід корекційної роботи щодо допомоги дітям із мовленнєвою патологією з метою профілактики порушень писемного мовлення. Висвітлити основні види та принципи роботи вчителів-логопедів та вчителів початкової ланки з попередження дисграфії та дислексії.

«ЛІДЕР-2014»

 30 квітня 2014 року у Опитненській ЗОШ пройшов районний конкурс лідерів учнівського самоврядування загальноосвітніх шкіл Артемівського району «ЛІДЕР-2014». На конкурс зібрались лідери з 24 шкіл та їх друзі- групи підтримки.

Переможці заочного туру – учні Сверських ЗОШ № 1, 2, Верхньокам’янської, Опитненської, Новолуганської та Званівської ЗОШ представили свої візитні картки - «портфоліо» та проекти діяльності учнівських організацій самоврядування. Проекти, надані на розгляд журі, були направлені на тему екології,  формування здорового способу життя, організації роботи преси  та інформації в школі, роботи з дітьми молодшого шкільного віку,  правового виховання молоді та партнерських відносин між учнівськими організаціями.

Цікаві виступи підготували члени агітбригад «Ми -  за здоров’я!» з Красненської ЗОШ, агітбригада юних інспекторів дорожнього руху Сіверської ЗОШ№1 та юних друзів пожежників Званівської ЗОШ.

Журі районного конкурсу одностайно віддала перевагу лідеру  Лозиняк Ганні, учениці 10 класу   Званівської ЗОШ, яка буде представляти Артемівський район в обласній Раді старшокласників. Вітаємо Кондрашову Аліну, ученицю Опитненської ЗОШ та Міндзяк Дар’ю, ученицю Сіверської ЗОШ № 2 за зайняте ІІ місце, Гостренко Артура, учня Новолуганської ЗОШ та Євсюкову Наталію, ученицю Сіверської ЗОШ № 1 за зайняте ІІІ місце і Гринь Максима, учня Верхньокам’янської ЗОШ за зайняте ІV місце.

День довкілля!

В рамках Дня довкілля в школах району були проведені виховні години на теми: "Я в природі", "Моя земля - мій дім!". Засідання клубу "Плюс та мінус ", де учні старшої та середньої ланки захищали свої творчі роботи, в яких презентували свою планету, як місце найкращого проживання. Також був проведений суботник по прибиранню території школи. 

Зональні змагання з міні-футболу

25 квітня 2014 року на базі Яковлівської ЗОШ І-ІІІ ступенів пройшли  зональні змагання з міні-футболу серед учнів Яковлівської, Берестівської, Володимирівської  шкіл та Покровського НВК.

Після напруженої боротьби І місце  отримала Берестівська ЗОШ, ІІ місце – Володимирівська ЗОШ, ІІ місце – Яковлівська ЗОШ та Покровський НВК.

Команди були нагороджені грамотами та оплесками вболівальників.

Колегія відділу освіти

25 квітня у відділі освіти проведено колегію, на якій розглядались питання: стан управлінської діяльності керівників навчальних закладів щодо організації та проведення роботи з охорони праці, про організацію харчування дітей в навчально-виховних закладах району, про забезпеченість педагогічними кадрами навчально-виховних закладів та про стан розвитку фізичної культури та спорту в загальноосвітніх навчальних закладах.

Запалити вогник у дитячому серці

            23 квітня на базі Никифорівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. відбувся семінар вчителів початкових класів  з теми «Сучасний урок в початковій школі». Метою проведення семінару стало ознайомлення педагогів району з досвідом роботи  вчителів початкових класів Точеної О.В. та Копанишин Г.І. щодо побудови навчання як цілісного творчого дидактичного процесу, з використанням інтерактивних технологій під час організації навчально-виховного процесу в початковій ланці.

            Панорама уроків і виховного заходу вразила присутніх своєю жвавістю, різноманітністю і яскравістю.  Всі діти  були активними учасниками навчально-виховного процесу. Представлені матеріали викликали широкий інтерес та активне обговорення результатів творчої діяльності вчителів школи. Відкриті уроки і виховний захід отримали високу оцінку присутніх колег. Семінар пройшов в атмосфері відкритості, доброзичливості, співтворчості в спілкуванні

Всеукраїнська акція «Серце до серця»

З метою формування здорового способу життя серед дітей і молоді, розвитку дитячого волонтерського руху в загальноосвітніх навчальних закладів пройшла IX щорічна Всеукраїнська акція «Серце до серця» допомоги дітям з вадами зору під гаслом «Я хочу бачити життя». 

До проведення акції залучилися волонтери учнівського самоврядування. Спільними зусиллями волонтерів, учнівської молоді, відбувся збір коштів, що передаватиметься до обласних дитячих лікарень. В рамках акції проведено виховні години  «Озирнись навколо і не будь байдужим», конкурси малюнків «Я хочу, щоб діти бачили», фестиваль естрадної пісні «Юна зірка», благодійний поетичний марафон «Милосердя разом».

Добро – це нескороминущі морально – духовні цінності і досконалі під їх впливом хороші вчинки.

Першість з настільного тенісу серед школярів Артемівського району.

В Красненській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів проведено Першість Артемівського району з настільного тенісу. Змагання проводились по змішаній системі. Матеріальна база школи (чотири тенісних стола європейського стандарту) надала можливість провести змагання приближені до міжнародного класу.

У змаганнях з тенісу прийняли участь 10 шкіл: Бахмутська, Берестівська, Васюківська, Званівська, Красненська, Міньківський НВК, Опитненська, Парасковіївська, Покровська, Сіверська № 2. Учителі фізичної культури підготували команди спортсменів для участі у кількості трьох тенісистів (2 хлопці та 1 дівчина). У зміст змагань було внесено групові та стикові ігри. Учасники змагались за кращі Перші ракетки, Другі ракетки та кращі ракетки серед дівчат. Переможців та призерів було нагороджено грамотами.

Свято Великдень – привітання весни і сонця.

Протягом тижня в дошкільних навчальних закладах були проведені тематичні розваги, виставки на тему «Великдень». Вихованці дошкільних закладів ознайомились з традиціями та звичаями своєї країни. Діти та їх батьки підготували виставки «Чарівний світ писанки», представили творчі роботи на великодню тематику виконані з природного матеріалу, тканини, паперу, бісеру. Маленькі вихованці отримали безліч позитивних емоцій, відчули атмосферу добра, віри та любові.

Нарада заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи

Згідно плану роботи відділу освіти Артемівської райдержадміністрації 16.04.14 у відділі освіти проведено нараду заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи. На нараді розглядалися питання про закінчення 2013-2014 навчального року й проведення Державної підсумкової атестації, активно учасники наради взяли участь у круглому столі з питань участь учнів шкіл у інтерактивних конкурсах «Колосок», «Левеня», «Бобреня», «Кенгуру», «Соняшник», «Геліантус» також було  обговорено питання про організацію та проведення моніторингових контрольних робіт у 4,6,9,11 класах.

Районна атестаційна комісія

Відповідно до плану роботи  відділу освіти Артемівської райдержадміністрації проведено засідання атестаційної комісії відділу освіти з атестації педагогічних працівників. Розглянуто клопотання шкільних атестаційних комісій, методичної ради та районного методичного кабінету відділу освіти щодо  присвоєння, відповідності раніше присвоєним кваліфікаційним категоріям, педагогічним званням,  присвоєння педагогічних звань, встановлення тарифних розрядів педагогічним працівникам, визначення відповідності займаним посадам керівних кадрів, які атестуються атестаційною комісією відділу освіти. Згідно з рішенням атестаційної комісії наказом по відділу освіти атестовані всі педагогічні працівники, на яких були надані клопотання  від навчально-виховних закладів.

Вітаємо переможця

Згідно плану роботи Департаменту освіти і науки Донецької облдержадміністрації в санаторно-оздоровчому центрі соціальної реабілітації «Смарагдове місто» проведено заключний тур обласного конкурсу-огляду дитячої художньої творчості дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування «Дерзайте, ви талановиті!». Учениця 4 класу Клинівської ЗОШ І-ІІІ ст. Невідома Ангеліна зайняла перше місце серед солістів-вокалістів. Бажаємо переможцю успіхів, натхнення та подальших перемог.

Краєвиди Бахмутського краю

Під час весняних канікул  на базі ЗОШ № 5 м. Артемівська відбувся семінар вчителів географії шкіл м. Артемівська і Артемівського району за темою «Краєвиди Бахмутського краю».

Ознайомлення дітей з рідним краєм на уроках географії охоплює цілу систему краєзнавчої роботи: вивчення учнями на уроках та в позаурочний час природи, соціально-економічного і культурного розвитку краю мікрорайону, села, міста, району, області. Досвід переконує, що краєзнавство є не тільки засобом вивчення і пізнання своєї місцевості, а й органічним невіддільним складником навчально-виховного процесу.

Під час роботи вчителі показали свої творчі наробки, презентували досвід своєї роботи.

Семінар для завідувачів ДНЗ в Артемівському районі

Проведено на базі дошкільних навчальних закладів «Івушка» Новолуганської сільської ради, «Зірочка» Луганської селищної ради, НВК Покровської сільської ради відбувся семінар для керівників дошкільних навчальних закладів з теми «Контрольно-аналітична діяльність дошкільного навчального закладу з організації створення розвивального середовища». Програмою семінару було передбачено проведення огляду розвивально-пізнавального середовища у вікових групах дошкільних навчальних закладів «Івушка», «Зірочка», НВК Покровське. Досвідом роботи з питань створення предметно-розвиваючого середовища для широких можливостей, де створено максимальні умови для розвитку та саморозвитку дитини поділилися керівники закладів Глотова В.О., Долідзе Т.А., Субботіна Н.М. Учасники семінару відмітили сучасне оформленням груп та навчально-ігрового матеріалу.

Екскурсія  до м. Донецьк 

З метою розширення кругозору учнів, розвитку фізичних здібностей, виховання  дружності  03.04.2014 учні Званівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відвідали  Донецьк – сіті.   Діти катались на льодовому  катку,  різноманітних атракціонах, відвідали Мак-Дональдс. Екскурсія була змістовною та цікавою! Діти залишились задоволеними.

Захоплююча поїздка

1 квітня учні початкових класів Покровського НВК відвідали конеферму      «Алюр»  в м. Слов’янську. Діти були в захваті від спілкування з « братами нашими  меншими», більше дізналися про цих благородних тварин, які є незамінними помічниками й друзями людини. А головне – кожен  мав змогу відчути себе вправним вершником і проявити  себе у верховій їзді. Незважаючи на дощ, діти повернулися в чудовому настрої, сповнені незабутніх і яскравих  вражень.

Сад квітучої душі

З метою розвитку творчої діяльності педагогічних працівників шкіл та дошкільних навчальних закладів в Артемівському районі проведено Х ювілейний ярмарок педагогічних ідей. Це чудова форма обміну досвідом, життєвою мудрістю, можливістю поспілкуватися в атмосфері творчості, співпраці. На святі були присутні заступник голови Артёмівської райдержадміністрації Герасимова Л.С., представники Донецького обкому профспілки педагогічних працівників освіти і науки України.

На виставці були представлені методичні наробки досвідчених вчителів та «квітучий сад» молодих педагогів. Ярмарок педагогічних ідей дозволив побачити велику і кропітку роботу, яка проводиться педагогами для розвитку дітей. Вселяє почуття оптимізму в те, що вчителі в Артемівському районі талановиті та винахідливі.

Під час Ярмарку було проведено заключний етап районного фотоконкурсу «В об’єктиві – молодий педагог», де 9 найкращих молодих спеціалістів презентували свою роботу. Виступи усіх конкурсантів були яскравими, креативними, цікавими та змістовними.

Відкриття Міньківського навчально-виховного комплексу в Артемівському районі

На подвір’ї  Міньківського НВК  27 березня було велелюдно. На урочистості з нагоди відкриття навчально-виховного комплексу зійшлося чи не усе село: маленькі вихованці садочка, їхні батьки, приїхали представники з району. Щедрим короваєм дошкільнята вітали голову Артемівської районної державної адміністрації Віктора Миколайовича Данилова, заступника голови Артемівської районної державної адміністрації                       Ларису Сергіївну Герасимову, начальника  відділу освіти Артемівської районної державної адміністрації Світлану Олександрівну Василенко, сільського голову  Олександра Валерійовича Безвесільного.

Слова вітання малята та їхні батьки із отриманням нового затишного садочка почули від поважних гостей. Сьогодні районна влада робить все можливе для відновлення дошкільних закладів на теренах району. Поважні гості у своїх виступах зазначили, що новостворений дошкільний підрозділ є важливим об’єктом соціальної інфраструктури, який надзвичайно необхідний для молодих сімей у сільській місцевості, адже для їхніх дітей створились можливості здобуття якісної дошкільної освіти, підвищення фізичного, розумового і духовного розвитку, соціальної адаптації та готовності до шкільного навчання. 

Дошкільний заклад повністю готовий зустріти своїх перших маленьких вихованців. Всього планується охопити дошкільною освітою – 35 дітей.  Нові яскраві іграшки і казкова атмосфера вабить малечу. Учасники свята мали можливість на власні очі переконатися, що у дитячому садочку створенні всі умови, аби малюкам було затишно і комфортно, адже відтепер саме вони стануть справжніми господарями нового садочку.

Відкриття садочка - це свято радості й надії для всіх мешканців. Коли в селі відкривається дитячий садок, це означає, що село живе.

Зустріч з казкою.

Учні початкових класів Покровського НВК та Опитненської ЗОШ відвідали театральну виставу «Три  поросёнка» у виконанні акторів Донецького академічного обласного російського театру юного глядача.

Цікава нестандартна  інтерпретація казки, майстерна акторська гра, живе спілкування з акторами  під час вистави справили незабутнє враження на юних глядачів.

Всесвітній день боротьби з туберкульозом

            В загальноосвітніх навчальних закладах Артемівського району проведено заходи до Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом: інформаційні хвилинки з батьками «Туберкульоз сьогодні – факти і перспективи», в бібліотеках оформлено  виставки літератури «Туберкульоз: небезпека поруч», класними керівниками проведено виховні години на тему: «Що потрібно знати, щоб зупинити туберкульоз», тематичні лінійки «Туберкульозу скажемо «Ні!», проведені медпрацівниками бесіди, учнями 5-11класів створено колаж  «Як не захворіти на туберкульоз».

            Всі профілактичні заходи сприяють покращенню знань учнів про туберкульоз.

Молодь обирає здоров'я.

 З метою пропаганди здорового способу життя та профілактики правопорушень серед учнівської молоді в школі в загальноосвітніх навчальних закладах було проведено конкурс агітбригад «Молодь – обирає здоров’я».

Виступи всіх конкурсантів були яскравими, пізнавальними,  мотивували присутніх глядачів на активізацію фізкультурно-оздоровчої діяльності, залучення їх до здорового способу життя.

«Веселі старти»

            В загальноосвітніх навчальних закладах  проведені традиційні спортивні змагання «Веселі старти» з метою залучення дітей до систематичних занять фізичною культурою та спортом,  підвищення мотивації до фізкультурно-оздоровчих занять. Відповідно до програми змагань проведено 4 комплексних естафети, на яких учасники команд показали свою спритність, швидкість, проявили силові якості.

Конкурс «Збережемо первоцвіти» в Артемівському районі

21 березня 2014 року у відділі освіти підведено підсумки участі школярів району у обласній природоохоронній акції «Збережемо первоцвіти».

На протязі місяця в школах району пройшли виховні години, екологічні лекції, бесіди про бережливе ставлення до первоцвітів, конкурси плакатів, поробок. Своїми руками діти виготовили проліски, крокуси, конвалії, підсніжники, фіалки з паперу, бісеру, шовку, та інших матеріалів.

В акції взяли участь понад 1,5 тисячі учнів з 24 шкіл та  гуртківці ЦДЮТ. Мета  акції – привернути увагу дітей та дорослих до проблеми збереження первоцвітів, відмова від знищення та купівлі квітів, занесених до Червоної книги.

У плакатах та листівках школярі закликають: «Збережіть первоцвіти!Якщо будуть знищені вони, на планеті ми залишимось одні!»

Методичне обєднання практичних психологів ДНЗ Артемівського району

Проблема обдарованості в наш час стає все більш актуальною. Це насамперед повязано з потребою суспільства в неординарних творчих особистостях. Раннє виявлення, навчання і виховання обдарованих і талановитих дітей є одним із головних завдань системи освіти.

20.03.2014 в ДНЗ №2 «Світлячок» Сіверської м/ради відбулось методичне обєднання практичних психологів дошкільних закладів «Робота з обдарованими дітьми». Метою методобєднання було – виявити психологічні особливості та психічні проблеми обдарованих дітей. В ході засідання було означено основні завдання:

- проаналізовано поняття «обдарованість» та її види;

- було розглянуто методи діагностування обдарованих дітей;

- проаналізовано проблеми та реалізація здібностей талановитих дітей;

- визначено особливості організації навчально-виховного процесу обдарованих дітей.

Нарада громадських інспекторів

20 березня 2014 року в відділі освіти Артемівської райдержадміністрації проведено нараду громадських інспекторів. На нараді розглядалися питання:

- виявлення і контроль дітей, які опинилися та проживають у складних життєвих обставинах;

- підготовка та надання інформації щодо змін в реєстрі дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та дітей пільгової категорії;

- про організацію роботи щодо оздоровлення та відпочинку дітей пільгової категорії у 2013-2014 році;

- презентація досвіду та роботу з батьками, опікунами шкілКіровської , Верхньокамянської , Яковлівської , Никифорівської , Калінінської , щодо оздоровлення та відпочинку учнів пільгової категорії.


Нарада заступників директорів з навчально-виховної роботи

Відповідно до плану роботи 19.04.2014 року у відділі освіти проведено нараду заступників директорів з навчально-виховної роботи, на якій розглянуто питання закінчення 2013 – 2014 навчального року та проведення державної підсумкової атестації, результати реєстрації учасників ЗНО в 2014 році та підсумки ІІ етапу XIX Всеукраїнського конкурсу «Учитель року 2014»,  надано рекомендації щодо підготовки матеріалів для нагородження відомчими відзнаками та особливостей оформлення декларацій  про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, обговорено організаційні питання проведення «Ярмарку педагогічних ідей».

Сторінками життя великого Кобзаря

 14 березня 2014 року в Артемівському районному Центрі дитячої та юнацької творчості пройшов районний фестиваль «Ти правди, вольності пророк великого свого народу», присвячений  200-річчю від дня народження Т.Г.Шевченка,

 У святковій концертній програмі прозвучали вокальні та хореографічні композиції за мотивами творів Т.Г.Шевченка. Ведучі нагадали біографічні факти з життя великого митця. Юні декламатори прочитали найулюбленіші вірші поета.

Присутні збагатилися скарбами національної культури та насолодилися чарівним мистецтвом українського слова та музики. У кінці свята учасників нагородили подяками відділу освіти Артемівської райдержадміністрації.

Сучасний погляд на урок в початковій школі

13 березня в Васюківській  ЗОШ І-ІІст. Артемівського району   відбувся семінар  учителів початкових класів  на тему: «Сучасний погляд на нестандартні уроки в початковій школі». Педагоги  школи  поділилися власним  досвідом роботи, показали систему роботи на уроках  та презентували  матеріали з проблеми над  якою працюють. 

Панорама методичних доробок Іваннікової Т.О..  вразила  досвідом роботи з батьками.  Цікаво і  нетрадиційно було проведено уроки   Ібрагімової Н.А. та Зайцевої Н.М. з  образотворчого мистецтва і  основ здоров’я.  Всі діти  були активними учасниками навчально-виховного процесу. На уроках лунала  музика, читалися вірші, виконувалися пісні.

Семінар пройшов в атмосфері відкритості, доброзичливості, співтворчості в спілкуванні, а продуктивна творча робота вчителів у динамічних групах розширили теоретичні і практичні знання учасників з даної теми.

Майстер-клас вчителів суспільних дисциплін Артемівського району

Майстер - клас як одну із форм підвищення педагогічної майстерності було проведено 5 березня 2014 року для вчителів суспільних дисциплін  на базі відділу освіти Артемівської райдержадміністрації. 

Арабський письменник і філософ Сааді зазначив: «Учень, який вчиться без бажання, - це птах без крил». Саме тому одне із завдань, яке ставлять перед собою вчителі Артемівського району, - викликати інтерес учнів до навчання, активізувати їх розумову діяльність.

Досвідом своєї роботи з учителями ділилися вчителі: Тащенко Т.М. (Бахмутська ЗОШ), Животенко О.В. (Парасковіївська ЗОШ), Табак І.Б. (Новолуганська ЗОШ).

На практичних заняттях педагоги ознайомили колег району із методами, які можна використовувати на різних уроках: рольова гра, гра «Історична кухня», вправа «Логічно-опорні схеми», «асоціативний кущ», «Сенкан», проект.

Під час обміну досвідом роботи учителі зробили висновок, що навчальний матеріал легше засвоюється і найдовше зберігається в пам’яті в тому випадку, коли учень не пасивно сприймає те, що говорить учитель, а активно діє під час вивчення матеріалу. Підводячи підсумки заходу вчителі знайшли корисними представлені досвіди роботи, елементи яких вони будуть використовувати на практиці.

Робота атестаційної комісії відділу освіти Артемівської райдержадміністрації

4 березня у відділі освіти Артемівської райдержадміністрації відбулося чергове засідання районної атестаційної комісії. Нагальними питаннями для розгляду комісії стали результати перевірки організації атестації педагогічних працівників у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах   району. Членами атестаційної комісії обговорювались відвідані відкриті уроки і заходи педагогів, які атестуються комісією ІІ рівня на відповідність   раніше    присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії» та педагогічних звань, на присвоєння  кваліфікаційних категорій та педагогічних звань «Старший учитель», «Учитель-методист». Атестаційна комісія дійшла висновку, що вчителі, вихователі, інші педагогічні працівники цілеспрямовано працювали в ході атестаційного періоду задля зростання професійної компетентності і забезпечення підвищення якості освіти.

Батьківській лекторій в рамках місячника правової освіти в Артемівському районі 

В Яковлівській школі 28.02.2014 року адміністрація  разом з представниками батьків кожного класу за участю провідного спеціаліста Артемівського міськрайонного управління юстиції Ряжкової Н.О. провели спільне засідання з питань правової освіти. Представником юстиції проведено лекцію серед батьківської громадськості «Пустощі та хуліганство – чи є відмінність». Всі учасники активно обговорювали основні проблеми дітей та молоді на сучасному етапі життя, приймали спільні рішення .

Нарада завідувачів дошкільних навчальних закладів

28 лютого в відділі освіти Артемівської райдержадміністрація проведено нараду завідувачів дошкільних навчальних закладів.

На нараді розглядалися питання управлінської діяльності керівника щодо педагогічного процесу та розвитку особистості дитини та педагога, організація та проведення роботи з охорони праці, вимоги щодо ведення ділової документації, організація і керівництво методичною роботою в умовах особистісно орієнтованого підходу.

Кульмінацією стало  виступ завідувачів присвячений святу Масляниці.

Свято спорту

27 лютого 2014 року в Покровському НВК відбулися спортивні змагання , присвячені Дню захисника Вітчизни між командами Покровського НВК та Яковлівської ЗОШ. Девізом змагань стали слова « Швидше, вище, сильніше! ». Яскравим і захоплюючим стало змагання з настільного  тенісу, переможцями якого серед дівчат стали Пітерцева Анастасія, учениця Покровського НВК, а серед хлопців перемогу виборов учень Яковлівської ЗОШ І –ІІІ ст. Горлачов Даніїл .  В підтягуванні на перекладині переміг учень Покровського НВК  Бордачов Євгеній. У згибанні на руках  в упор також перемогу здобув учень Покровського НВК Нестеренко Юрій. Найвлучнішим з метання метбольного м’яча виявився учень Яковлівської ЗОШ І –ІІІ ст. Куп’янський Дмитро.   Найкращі  знання  теорії та історії спорту продемонстрував учень Яковлівської ЗОШ І –ІІІ ст.Захарченко Андрій .

Справжніми випробуваннями стали для команд змагання з баскетболу, де перемогла команда Яковлівської ЗОШ І –ІІІ ступенів. А в змаганнях з міні – футболу  фортуна посміхнулася учням Покровського НВК .

Незалежно від результату переможцями змагань стали і учасники, і глядачі.  Адже бути сильним і здоровим – це модно, актуально та стильно.

Місячник правових знань в Артемівському районі

В рамках місячника правових знань в Яковлівській ЗОШ  І-ІІІ ступенів  вчителем правознавства Невідомським С.М. був проведений правовий турнір для учнів 7-11 класів «Я – громадянин права». Збірні команди   "ФЕМІДА" та  «ЗНАВЦІ ПРАВА»  показали свої знання з громадянського права, вирішуючи різні теоретичні питання, розгадуючи кросворди, відстоюючи свою громадянську позицію. Перемогла команда «ФЕМІДА». За участь та перемогу в грі команди були нагороджені грамотами та солодкими призами.

Театралізована діяльність в дошкільному навчальному закладі

          26 лютого в  дошкільному навчальному закладі «Тополька» Парасковіївської сільської ради відбулося методичне об’єднання музичних керівників дошкільних навчальних закладів Артемівського району з проблеми: «Розвиток творчих здібностей дошкільників засобами театрального мистецтва».

         Музичні керівники переглянули мюзикл «Лісова школа»  з дітьми старшого дошкільного віку. Розкриваючи сюжет мюзиклу діти виконували ролі через пісні, танки, художнє слово, а музичний керівник створила для цього відповідне розвивальне середовище, яке послужило виразно-образотворчим засобом для розкриття потенційних можливостей дітей та їхнього естетичного розвитку.

        Учасники обмінювались досвідом роботи щодо проведення театралізованої діяльності зі своїми вихованцями,  презентували різні види театру, які використовують у своїй роботі.

Методичний фестиваль в Артемівському районі

            26 лютого 2014 року в Новолуганській ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся районний методичний фестиваль вчителів початкових класів та світової літератури «Інноваційні технології як засіб формування в учнів сучасної культури навчання та розвитку творчих  здібностей». На заході представлено творчий звіт  вчителів школи щодо побудови навчання як цілісного творчого дидактичного процесу. Вчителем початкових класів Чуприною  Наталею  Миколаївною презентовано досвід  роботи з проблеми «Використання ІКТ на уроках в початкових класів як засіб підвищення якості навчальних досягнень учнів», а вчителем російської мови та літератури Глаговською Галиною Петрівною – «Розвиток творчих здібностей як один із шляхів формування життєвої компетенції учнів». Представлені матеріали викликали широкий інтерес та активне обговорення результатів творчої діяльності вчителів школи. Відкриті уроки отримали високу оцінку присутніх колег.

Майстер-клас  для вчителів біології в Артемівському районі

25 лютого  2014 року на базі Парасковіївської школи для вчителів біології було проведено майстерклас, як одну із форм підвищення педагогічної майстерності. Учасники – вчителі біології району.

Відкритий урок у 10 класі на тему «Сучасна  клітинна  теорія.  Цитотехнології»  провела вчитель біології вищої кваліфікаційної категорії, «Старший учитель»  Хамідулліна А.М.

Урок відзначався різноманітністю форм роботи, цікавими та творчими  завданнями для учнів. Незвичайними були етапи уроку "Аналіз ситуації", "Покажи дослід", "Відгадай, що це?", "Робота з термінами" де розкривалися не тільки знання учнів, але і їх вміння мислити, аналізувати та доводити.

Майстерність вчителя та міцні знання учнів забезпечили високий інтерес до роботи. Колеги схвально відгукнулись  про творчі наробки  Хамідулліної А.М.

Екскурсія до соляної шахти м. Соледара.

            В рамках діяльності школи сприяння здоров’ю, спільної роботи опорної школи зі школами-супутниками, з метою вивчення рідного краю, роботи профорієнтаційної діяльності, виконання здоров’язберігаючих заходів Красненською ЗОШ І-ІІІ ступенів було організовано екскурсію до соляної шахти м. Соледара.

            40 учнів та педагогічних працівників Красненської, Зайцівської, Опитненської, Васюківської шкіл ознайомились з історією соляного виробництва, умовами роботи шахтарів, відвідали підземний спелеосанаторій, картинну галерею, молитвеник, кафе та отримали годинну оздоровчу профілактичну інгаляцію дихальних шляхів.

Гаршинські літературно-педагогічні читання в Артемівському районі

Дотримання традицій - це вираз поваги до минулого і турбота про майбутнє. Ось і в цьому році відбулися традиційні Гаршинські літературно-педагогічні читання в Переїзнянській загальноосвітній школі. Учні з різних шкіл району продемонстрували свої акторські вміння: інсценізація творів В. Гюго «Собор Паризької Богоматері» (Сіверська ЗОШ №2), М. Лермонтова «Герой нашого часу» (Васюківська ЗОШ), М. Кузьміна «Чотири сестри» (Парасковіївська ЗОШ) змусили всіх присутніх по-новому поглянути на давно знайомі тексти. Нестандартне прочитання вірша Б. Пастернака «Нічь» учнями Красненської школи всіх вразило.

Літературно-педагогічні читання пройшли в дружній, теплій та творчій атмосфері. Беззмінна ведуча, вчитель російської мови та літератури Парасковіївської школи, Лукашевска Олена Володимирівна знову здивувала присутніх новою інтерпретацією творчості В.М. Гаршина і змогла зробити усіх активними учасниками читань, запропонувавши за короткий час на аркуші паперу відобразити свої мрії і бажання.

Дитяча творчість в Артемівському районі.

З  метою  пошуку та розкриття нових юних талантів, підвищення ролі декоративно–ужиткового мистецтва у художньо-етичному вихованні підростаючого покоління, пробудження  у  дітей  поваги  до  національної  культурної  спадщини,  традицій  українського  народу  у відділі освіти відбувся районний етап обласного конкурсу дитячих робіт з декоративно- ужиткового мистецтва «Таємниці народних ремесел»

            Конкурс проводивсяся у трьох вікових категоріях. До конкурсу надійшло 75 робіт із 22 шкіл за жанрами:

- вишивка(рушник, серветка, сорочка);

- різьблення дерева;

- винизування бісеру (традиційні прикраси: комірці, силянка, гердан);

- плетіння з соломи  та з лози;

- гончарство, керамічні іграшки;

- витинанка;

- декоративний розпис (по склу, по дереву, кераміці), писанки;

- ткацтво, ковроткацтво та інші.

Семінар заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи

            В Яковлівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів 19.02.2014р. відбувся семінар заступників директорів шкіл з навчально-виховної роботи з теми: «Науково-методичний супровід самоосвітньої діяльності педагогів».

            За планом роботи семінару проведено екскурсію по школі, обговорено основні проблеми та етапи роботи вчителя в міжкурсовий період, а практичною частиною семінару стало відвідування роботи педагогів в творчих групах, шкільних  методичних об’єднаннях. Кульмінацією  став захід «Я – особистість», де діти продемонстрували свої творчі здібності та таланти.

Від знання прав – до виконання обов’язків.

            З метою профілактики правопорушень серед неповнолітніх та попередження насильства в сім’ї, відповідно до річного плану роботи щороку в загальноосвітніх навчальних закладах Артемівського району проводиться місячник правової освіти учнів та їх батьків. У рамках місячника проводяться тематичні години спілкування, відкриті засідання правових гуртків, дискусії «Від безвідповідальності до злочину один крок», шкільні конкурси права на тему: «Від знання прав – до виконання обов’язків», конкурси малюнків «Мої права і обов’язки», зустрічі з дільничними інспекторами.  У шкільних бібліотеках організовано виставку літератури «Рівність людини від народження».

Підготовка до ЗНО в Артемівському районі

            20 лютого у на базі районного інформаційно-ресурсного центру (Опитненська ЗОШ І-ІІІст.) відбувся семінар вчителів математики. Мета семінару це підготовка учнів до ЗНО та розв’язання складних задач з математики. Виступив з лекцією кандидат фізико-математичних наук, доцент кафедри вищої математики представник Донбаської Державної машинобудівельної Академії (м.Краматорськ) Буланов Г.С.

            У рамках заходу обговорювалися сучасні погляди на підвищення якості математичної освіти району.   Учасники семінару також мали змогу попрацювати з авторською комп’ютерною навчальною і контролюючою програмою з елементарної математики, яку презентував Буланов Г.С.

Захід сприяв обміну передового педагогічного досвіду вчителів математики.

Спорт – це здоров’я, сила  та краса.

18 лютого 2014 року відбулися військово-спортивні змагання, присвячені Дню Захисника Вітчизни,  в с. Клинове  між збірними командами Покровського НВК «Лідер» та Клинівської ЗОШ І –ІІІ ступенів   «Форсаж». Програма змагань  була розрахована на різні види спорту. Зокрема, учасники демонстрували свою силу, приймали участь у турнірі з настільного тенісу, з баскетболу  та міні–футболу, стрільби з пневматичної зброї, знаннях з історії Олімпійських ігор, змаганнях з перетягування каната. За підсумками  змагань перемогла команда Покровського НВК «Лідер». Всі учасники змагань залишились задоволеними: адже спорт – це насамперед здоров'я, сила та краса.

Практичні психологи презентують свій досвід

18.02.2014 року в Красненській ЗОШ 1-111ст відбувся семінар-практикум практичних психологів навчальних закладів  району за темою «Профорієнтаційна робота в школі». В роботі семінару взяли участь 10 практичних психологів  загальноосвітніх та дошкільних закладів району.

Метою семінару було визначити основні напрямки в роботі практичних психологів навчальних закладів  з профорієнтації на різних етапах розвитку дітей з метою підготовки до свідомого професійного самовизначення.

Протягом роботи семінару були вирішені наступні задачі:

-  теоретичні та практичні основи організації комплексної профорієнтаційної роботи в навчально-виховних закладах освіти;

-  обмін практичним досвідом роботи;

-  презентація різних форм роботи;

- визначення напрямків роботи.

Майстер – клас вчителів початкових класів і російської мови Артемівського району

            Скільки б педагогічних знахідок ми не мали, вони не матимуть справжньої цінності, допоки не стануть надбанням інших. Адже справжнє покликання педагога – навчати, ділитися досвідом. Саме під таким гаслом «Викладання є мистецтво, а не ремесло»  18 лютого пройшов майстер-клас вчителів Міньківського навчально-виховного комплексу  Дергачової І.А. (початкові класи)  та  Зюби О.В. ( російська мова і світова література)

            Вчителі презентували свій досвід з проблем «Використання інтерактивних технологій на уроках в початкових класах» (Дергачова І.А.), «Система патріотичного виховання через вивчення творчості поета – земляка М.О. Рибалка» (Зюба О.В.).

            Майстер-клас  пройшов в атмосфері відкритості, доброзичливості, співтворчості в спілкуванні, а продуктивна творча робота вчителів у динамічних групах розширили теоретичні і практичні знання учасників з даної теми.

Поет Донбасу - Микола Рибалко

Літературний  Донбас багатий  на яскраві відкриття. З ним пов’язували  свої творчі долі багато прозаїків і поетів дореволюційного і післяреволюційного часу, серед яких знаходимо немало видатних імен, що прикрасили своїми творами скарбницю російського і українського художнього слова. Серед них ім я  М.О.Рибалка - поета, воїна, громадянина,    лауреата    Державної    премії   імені Т.Г. Шевченка.

     Твори поета сприяють патріотичному вихованню молодого покоління. Та і все життя цієї мужньої людини  - приклад славного служіння Батьківщині. Микола Рибалко завжди жив життям своєї країни і свого народу. І як би ми з низин або висот нашого часу не ставилися до минулого, поет завжди щиро і чесно відображав його в своїх творах. Тематика віршів відомого поета Донбасу увібрала в себе багато складних проблем, що хвилюють людину, яка живе  в наш неспокійний час. У віршах М.Рибалка є все, чому слід вчитися школярам: доброта, мужність, відданість, чесність, любов, чуйність.

          Традиційно 14 лютого, в день народження поета,  в Артемівському районі пройшло літературне свято, присвячене життю і творчості М.О.Рибалка. Учні читали напам’ять та  інсценували вірші,  переглядали фрагменти відеозустрічі поета з односельцями. Своїми спогадами поділилась  директор школи Шарудило Л.Є., яка неодноразово відвідувала М.О.Рибалка в м.Краматорську.

       Проведений захід сприяє вихованню  любові до рідного краю, розумінню значення патріотизму у житті людини, понять  добра, вічності, краси.

Калейдоскоп педагогічної майстерності вчителів початкових класів в Артемівському районі 

14.02.14 в Сіверській ЗОШ І-ІІ ст.№3 відбувся калейдоскоп педагогічної майстерності вчителів початкових класів за темою «Впровадження інформаційних комп'ютерних технологій в початковій школі». Цей семінар ще раз дав можливість обгрунтувати  теоретичні та практичні форми використання інтерактивних методів роботи в початковій школі, впровадження ІКТ під час навчально-виховного процессу.

             Вчителі Борисенко Т.М., Кононенко І.В. (Сіверська ЗОШ №3), Корнієнко Н.Г. (Сіверська ЗОШ №1) поділилися досвідом своєї роботи.Кожен вчитель підготував презентаційний матеріал, де обгрунтовано виклав матеріал зі своєї теми.

            Наприкінці семінару учасники зробили аналіз очікуваних результатів, поділилися своїми враженнями.

             А учні Сіверської ЗОШ І-ІІ ст. № 3 привітали учасників семінару зі святом Святого Валентина теплими словами та гарною піснею.

             Семінар залишив у учасників добрі враження та гарний настрій.

Екологічне виховання в Артемівському районі

Протягом тижня в дошкільних навчальних закладах міста Сіверська Артемівського району  пройшли тижні екологічного виховання «Екосвіт моєї сім’ї». За участю батьків вихованців були проведені тематичні дні «Смачно, корисно, гарно!», «Домашні улюбленці моєї родини», «Екологічна стежина моєї сім’ї», «Екологія душі».  Тиждень «Екосвіт моєї сім’ї» сприяв залучення батьків до екологічного виховання дошкільнят; формування  єдиного виховного середовища “Дошкільний заклад – сім’я”, а проведені заходи спонукали батьків до тісного спілкування зі своїми дітьми, формування добрих взаємин, створення позитивного психологічного мікроклімату вдома та в дитячому садку.

Афганські дзвони 

Минають дні, ідуть роки

Життя листки перегортає,

А біль Афгану – навіки

В душі чомусь не замовкає

13 лютого 2014 року в Сіверській загальноосвітній школі №1 пройшла районна учнівська конференція «Афганські дзвони», з нагоди 25-річчя виведення військ колишнього СРСР з республіки Афганістан. На конференцію були запрошені воїни-інтернаціоналісти району.

Учні шкіл району приготували цікаві виступи та презентації, в яких розповіли присутнім про долю земляків та висловили своє відношення до війни.  На  честь воїнів-інтернаціоналістів в залі лунали пісні тих років: «Прийшов наказ»,  «Слава героям», «Пам’яті танкіста». Вихованці Центру дитячої та юнацької творчості підготували хореографічну композицію «Ти помнишь, друг, Афганистан». Діти привітали гостей з пам’ятною датою та подарували їм квіти. Пам'ять загиблих в Афганістані воїнів-інтернаціоналістів присутні вшанували хвилиною мовчання.

Результатом конференції стала презентація Книги Пошани воїнів-інтернаціоналістів Артемівського району, де зібрані їх фотодокументи, біографії, спогади. В цій пошуковій роботі прийняли участь учні 24 шкіл району.

З нагоди 25-річниці виведення військ колишнього СРСР з республіки Афганістан, з метою  забезпечення  належного  вшанування  ветеранів Афганської війни та поглиблення знань учнів з історії, в Красненській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів для учнів 8-11 класів було проведено Урок мужності «Афганістан – біль в душі моїй». На Урок були запрошені воїни-афганці Кононченко  Олександр Миколайович та Завражний Олександр Вікторович. Учні квітами привітали гостей з 25-ю річницею виведення військ із Афганістана, із задоволенням слухали розповіді воїнів-інтернаціоналістів, отримували відповіді на запитання та вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання. 

Майстер – клас

« Використання інформаційних технологій на уроках хімії»

Професійна майстерність завжди є плодом досить тривалої практичної праці вчителя. Але праці осмисленої, наповненої вдумливими роздумами над усілякими проблемами своєї професійної діяльності.   Майстер-клас - це ефективна форма передачі знань і умінь, обміну досвідом навчання і виховання, центральною ланкою якої є демонстрація оригінальних методів освоєння певного змісту за активної ролі всіх учасників заняття. 11 лютого відбувся майстер-клас Шумай Л.П., вчителя хімії Опитненської ЗОШ,  за темою «Використання інформаційних технологій на уроках хімії».   У рамках заходу обговорювалися сучасні погляди на підвищення якості освіти. Учасники семінару також мали змогу взяти участь у цікавих тренінгах, попрацювати із предметними сайтами в мережі Інтернету.  Захід сприяв обміну передового педагогічного досвіду вчителів природничих дисциплін.

Підведено підсумки роботи освітян за 2013 рік

07.02.2014 в Опитненській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбулася розширена колегія відділу освіти Артемівської райдержадміністрації. У роботі  колегії брали участь: голова Артемівської райдержадміністрації В.М. Данилов, заступник голови Артемівської райдержадміністрації Л.С. Герасимова, керівники  сільськогосподарських підприємств, сільські голови, керівники навчально - виховних закладів району, голови профспілкових комітетів дошкільних і загальноосвітніх закладів, педагоги. З вітальними словами до присутніх звернувся голова Артемівської райдержадміністрації В.М.Данилов.

Подяками за вагомий вклад у зміцнення матеріально – технічної  бази навчально – виховних закладів   Віктор Миколайович відзначив -   голову селянського (фермерського)  господарства «Обрій» (Бабенко С. В.), голову фермерського господарства «Журавушка – 2006 (Журавльов В. А.),голову  селянського (фермерського) господарства «Артеміда»(Левітов Е. В.) директора  товариства з обмеженою відповідальністю сільськогосподарського  підприємства «Колос»; (Полянська В. Г.), директора сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «Ілюс»  ( Федоров А. В.), Новолуганського сільського  голову, Яковлівського сільського голову.

З доповіддю по першому  питанню «Про  виконання Програми економічного та соціального розвитку освіти Артемівського району за 2013 рік» виступила  начальник відділу освіти АРДА Василенко С.О. Вона підвела підсумки виконання Програми та окреслила основні завдання на 2014 рік.

Питання  про   хід виконання Угоди між відділом освіти та  Артемівською РОП щодо захисту соціально-економічних прав працівників, висвітлила голова Артемівської районної організації профспілки працівників освіти і науки Заморська Т.М.

За підсумками роботи 2013 року серед дошкільних та загальноосвітніх закладів визнано переможців.

          Переможцями серед дошкільних навчальних закладів стали : дошкільний навчальний заклад № 1 «Сонечко»  Сіверської міської ради, дошкільний навчальний заклад №2 «Світлячок»  Сіверської міської ради, дошкільний навчальний заклад «Івушка» Новолуганської сільської ради.  

Перше місце серед шкіл І-ІІ ступенів отримала  Сіверська ЗОШ                    

І-ІІ ступенів № 3,серед шкіл І-ІІІ ступенів Сіверська ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2.             

  Всі переможці отримали сертифікати на суму: 1 місце -500 грн., 2 місце – 400 грн., 3 місце – 300грн. від Благодійного фонду «Фонд Сергія Клюєва».

Всі номінанти, а їх було 17 навчально – виховних закладів отримали пакети із канцелярськими товарами

Урочисто  відзначені цінними подарунками і грамотами переможці районного етапу і учасники обласного туру XIX  Всеукраїнського конкурсу «Учитель року» і «Шкільний бібліотекар».

Наприкінці засідання колегії було висловлено щиру подяку всім, хто розділяє турботи про долю районної освіти. Хай щедрою буде освітянська нива, невичерпною – скарбниця педагогічної мудрості, безмежними – горизонти професійних планів!

За здоровий спосіб життя

З метою профілактики ВІЛ- інфекції, пропаганди здорового способу життя в районі проведено заходи щодо формування у учнів навичок здорового способу життя. Для учнів 9-11 класів пройшли  лекції із залученням лікарів ЦРЛ, працівників кримінальної міліції. Для учнів 7-9 класів в школах організовано круглі столи з переглядом відеофільмів.

Підготовка керівних кадрів – запорука успішної діяльності навчального закладу

            ХХІ століття вимагає від керівника навчального закладу мобільності, здатності отримувати нові знання серед неосяжного інформаційного потоку, орієнтуватися в житті суспільства, ефективно взаємодіяти, розв’язуючи соціальні, виробничі та економічні завдання. Тому й сучасна система освіти має базуватися на підготовці творчих, ініціативних і відповідальних новопризначених керівників навчальних закладів.

            Відділ освіти Артемівської райдержадміністрації не залишається осторонь нагальної проблеми. Згідно річного плану роботи відділу освіти, з метою надання кваліфікованої допомоги керівним кадрам закладів освіти району щоквартально здійснюється навчання «Школи молодого керівника». Учасники  «Школи молодого керівника» активні в різних заходах: круглі столи, співпраця в творчих групах, презентації, обмін досвідом, методичні наради щодо ведення документації тощо.  У січні 2014 року організовано навчання керівників закладів за темою «Педагогічний менеджмент та наукові основи управління школою».

Проблема навчання керівних кадрів завжди актуальна. Шляхи здійснення цього процесу не обмежуються сказаним. Їх пошук і реалізація – завдання і наставників, і тих, хто навчається.

«Все про здоров’я»

28 січня на базі районного інформаційно-ресурсного центру (Опитненська ЗОШ І-ІІІст.) для учнів району було проведено перше заняття On-line університет «Все про здоров’я», за темою «Куріння, його вплив на організм дітей та підлітків. Профілактика пасивного куріння»

Метою заходу стало вивчення питань впливу куріння на організм дітей та підлітків, та профілактика пасивного куріння.

У межах заходу були розглянуто питання: 

·          Факти про табак та вплив диму на організм людини.

·          Правові обмеження тютюнопаління у громадських місцях. – Залучення дітей до інформаційної-громадської діяльності з профілактики куріння.

·          Вимоги сьогодення до профілактики пасивного куріння з дітьми.

·          Питання співпраці закладів освіти та громадських організацій щодо організації роботи з профілактики пасивного куріння.

Фестиваль дитячого театрального мистецтва в Артемівському району

На виконання Державної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року, з метою активізації творчого потенціалу, виявлення та розвитку талановитих дітей у дошкільних навчальних закладах Артемівського району проведено тиждень Всеукраїнського фестивалю дитячого театрального мистецтва за участю вихованців дошкільних навчальних закладів.

Юні актори із 27 дошкільних навчальних закладів продемонстрували свої таланти. Різноманітні форми театралізованої діяльності (інсценування казок, танцювальні композиції, вокальне мистецтво, акторська гра) сприяють розвитку обдарованої юні Артемівського району. Батьки та громадськість допомогли у проведенні даних заходів, а саме підготовка яскравих костюмів учасників, чудових декорацій, афіш.

Результатом проведення тижня, за відгуками глядачів та членів журі, стало розширення уявлень дітей про театральну діяльність, окреслення перспектив розвитку їх артистичних здібностей, і головне - діти отримали позитивний емоційний підйом та задоволення.

Всеукраїнський спортивний-масовий захід «Олімпійське лелеченя»

            З метою популяризації різноманітних видів спорту та залучення дітей до занять спортом у загальноосвітніх навчальних закладах району проведено шкільний етап Всеукраїнського спортивно-масового заходу «Олімпійське лелеченя». Учасники змагань показали своїм бажанням, непоступливістю у боротьбі, що вони прагнуть перемагати. Переможці будуть брати участь у районному етапі.

Літературне свято

            24 січня 2014 року в Сіверській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 відбулись  Сосюринські літературні читання «Народ без Батьківщини і без мови – не народ», присвячені    116-річчя з Дня народження В.Сосюри. В заході взяли участь шанувальники творчості поета. Свято було насичене атмосферою добра, ніжності, тепла. Учасники перейнялися почуттям любові до рідного краю.

            На святі звучала поезія В.Сосюри, цікаві сторінки біографії, а також вірші, які не ввійшли до жодної з  відомих збірок поета. Значну увагу було приділено справжньому патріотичному гімну  «українського соловейка» - віршу «Любіть Україну», який  приніс Володимиру Миколайовичу чи не найбільше страждань.

            Минув час, а чиста і ясна, мов сонце, Сосюрина поезія живе і проймає  серця юних поетів закликом: «Любіть Україну.

            На передодні свята проведено районний конкурс юних поетів. Найкращі вірші увійшли до збірки «На струнах юних сердець», а автори нагороджені грамотами відділу освіти Артемівської райдержадміністрації.

            Так, нові імена співців прикрасять наш рідний обрій, але серед них світитиме і зігріватиме душу ніжне і тривожне, повне людської любові і краси ім’я ВОЛОДИМИРА СОСЮРИ. А шанувальники таланту поета будуть з нетерпінням чекати нових зустрічей!

Соборність України: історія, сучасність, перспективи.

            День Соборності -  це значне досягнення українського народу, яке було закріплено Актом  злуки  і урочисто проголошено 22 січня 1919  року на  Софійському  майдані у Києві.

            Цей  історичний  факт має  велике  значення і в нашому сьогоденні.

            Виховувати у підростаючого покоління історичну самосвідомість, пов’язану з  ідеєю соборності  українського народу – ось  мета відзначення Дня Соборності  в загальноосвітніх  школах  району.

            Цікаві та різноманітні заходи проведено в школах району: конкурси малюнків, усні журнали «В нашім серці Україна», виховні години «Україна – рідна держава». В шкільних бібліотеках проходили виставки історичної літератури.

            Але найбільш  цікаво пройшло засідання районного круглого столу за темою «Соборність України: історія, сучасність, перспективи». Мета цього   заходу – розширити і поглибити знання учнів про соборність України, виховувати патріотизм, національну гордість, любов до Батьківщини. Учні старших класів зробили  презентацію, продемонстрували глибокі  знання з  історичних питань. Усі учасники прийшли до єдиного висновку: Соборність і свобода Української держави – одвічна мрія, яку плекав народ упродовж усієї історії боротьби за незалежну Україну. На цьому тримається фундамент української держави.

         Проведення таких заходів сприяє вихованню у молоді прагнення  до  пізнання, патріотизму, поваги до  минулого українського народу, демократичних цінностей. А це  дуже  важливо  в нашому сучасному  світі.

Відвідування Артемівського краєзнавчого музею

            Учні Клинівської та Новолуганської шкіл з великим задоволенням відвідали Артемівський краєзнавчий музей, у якому проходить виставка, присвячена 90-річю Артемівського району. Школярі мали змогу ознайомитися з виставочними експонатами, історією розвитку району.

«Лише одна на світі Україна»

23 січня проведено районну відеоконференцію «Лише одна на світі Україна» для учнів 10-11класів. Під час проведення заходу розглядалися питання: «Соборність України у часі та просторі»,  «Історичне значення соборності», «Історичні наслідки проголошення Акту Злуки», «Сучасні проблеми соборності України»

Учасники розглянули проблематику Соборності та Свободи України в контексті історії та соціально-економічного, культурного розвитку сучасної незалежної і соборної України. Учні обмінялися думками щодо Дня Соборності України.

Відкрите бінарне заняття для логопедів та вихователів логопедичних груп

            22 січня на базі дошкільного навчального закладу №2 «Світлячок» проведено відкрите бінарне заняття для логопедів та вихователів логопедичних груп   «В гості до казки «Рукавичка». З метою допомоги вихователям поглибити знання з методики подолання вад звуковимови у дітей дошкільного віку.

            Під час проведення вчителя-логопеди та вихователі розв'язували завдання, які визначені у Базовому компоненті, програмі розвитку дітей старшого дошкільного віку "Впевнений старт".

Конкурс юних декламаторів

            В Опитненській школі втрете відбувся ІІ (районний) етап обласного конкурсу ораторського мистецтва "Красномовна Донеччина". Мета цього конкурсу - розширення читацьких інтересів учнів, розуміння і відтворення глибини художнього тексту,  підвищення рівня культури українського слова, популяризації творів української літератури рідного краю, формування патріотичної позиції молодих громадян України, розвитку навичок  декламування, ораторського мистецтва, вивищення духовності особистості школяра та з нагоди вшанування 200-річчя від дня  народження Т.Г. Шевченка.

            18 юних ораторів Артемівського району продемонстрували не тільки своє вміння "говорити просто і ясно"та й акторські здібності. Кожен конкурсант виступав у супроводі групи підтримки, яка створювала музично-мистецьку композицію з відповідними костюмами і декораціями. Основою для композицій була невмируща поетична спадщина Великого Кобзаря.

Переможцями були визначені:

1 місце Бушуєв Максим (Опитненська ЗОШ), Тамілина Оксана (Бахмутська ЗОШ)

2місце Іпатов Микита (Зайцівська ЗОШ), Задорожня Анастасія (Сіверська ЗОШ №1)

3 місце Гусак Маргарита (ЦДЮТ).

Відвідування  краєзнавчого музею

З метою розвитку інтересів до історії, культури та традицій рідного краю, 16.01.2014 року учні Бахмутської та Васюковської шкіл відвідали  виставку «Майстри Артемівського району» в краєзнавчому музеї м. Артемівська. Учні дізналися про народних умільців нашого району, побачили їх поробки: вишивки, вироби з дерева, плетіння стрічками та багато інших виробів.

Казковий січень приносить дивне свято -  Різдво, це свято народження Ісуса Христа.

 А Званівка завжди вирізнялася своєю прихильністю до традиційної української культури, саме тому святкування Різдва огорнене тут особливим шармом, а  впродовж трьох днів  лунає коляда, відбуваються вуличні вертепи. Це дійство - прославлення Бога, яке представляє різдвяну містерію: пастухів, римських воїнів, царя ірода, трьох Царів, смерть, ангела. В такий своєрідний спосіб об’єдналися дві речі — народження і смерть. Зірка в коляді  - символізує народження, це символ Бога, символ сонця, символ світла.  Через колядування  колядники віщують про народження Христа, виражають пошану господарю будинку і його дітям.  

Добрий вечір тобі,

пане господарю!

Радуйся! Ой радуйся, земле,

Син Божий народився!

Майже у кожного, хто чув цю пісню, виникає відчуття осяяння всього навколо, в душі починає приємно тріпотіти та з’являється впевненість в тому, що,  дійсно, Спаситель народився для нашого очищення та порятунку…

Зі святом Вас , з Різдвом Христовим!

Нарада заступників директорів з виховної роботи

15.01.2014 у відділі освіти проведено нараду заступників директорів з виховної роботи, на якій проаналізовано виконання заходів загальноосвітніми навчальними закладами відповідно до комплексних планів спільних заходів з профілактики правопорушень та формування здорового способу життя серед неповнолітніх, підведено підсумки проведення зимових канікул.

Звіт про поїздку до м.Мукачево групи учнів Бахмутської ЗОШ

            Учні Бахмутської школи у складі 12 дітей на чолі з вчителями Тащенко Т. М. та Перехрест Т. побували на екскурсії в м. Мукачево. Мета цієї поїздки - розвивати інтерес до історії рідного краю, дізнатися про культуру та традиції західної України.

Cемінар для вихователів дошкільних навчальних закладів

З метою створення образу сучасного педагога-вихователя дошкільного закладу, в світлі ідей В.О. Сухомлинського проведено семінар для вихователів дошкільних навчальних закладів з теми: «Здоров’язбережувальні технології за ідеями В.Сухомлинського».

Освіта протягом життя

З  метою   підвищення кваліфікації і фахової майстерності керівників навчальних закладів, вдосконалення управлінської, науково-методичної та професійно-фахової компетентності відділом освіти Артемівської райдержадміністрації спільно з Донецьким національним університетом продовжено роботу слухачів курсів підвищення кваліфікації для керівників освітніх закладів, які проходять  в Артемівському районному інформаційно–ресурсному центрі, який розташовано на базі Опитненської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Початкова школа – фундамент освітньої компетентності молодшого школяра.

       Педагогічні працівники мають постійно підвищувати професійний рівень, педагогічну майстерність, загальну культуру. Цьому значною мірою сприяє організація методичної роботи з учителями, а саме –районні методичні об’єднання вчителів.

         3 січня 2014 року у Сіверській ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 відбулося районне засідання методичного об’єднання вчителів початкових класів. Було підведено підсумок роботи педагогів  за І півріччя 2013-2014 навчального року. Визначено пріоритетні напрямки роботи на ІІ півріччя. В роботі методичного об’єднання приймали участь як досвідчені педагоги, так і молоді спеціалісти. Під час проведення засідання використовувалися сучасні форми роботи з видами педагогічної діяльності: ділові та рольові ігри, обмін досвідом, робота творчих груп.

Новорічна ялинка

26 та 27 грудня у районному будинку культури с. Опитне обдаровані діти та діти пільгової категорії були запрошені на Новорічну ялинку, яка проводиться  під патронатом голови Артемівської  райдержадміністрації В.М.Данилова. Це було найсправжнє Новорічне диво. Театр районного будинку культури подарував молодшим школярам виставу, а старшокласникам – Новорічне шоу за участю дітей. Наприкінці усі учасники свята отримали солодкі подарунки.


Архів 2011-2013 років

Новини
02.07.2020
Шановні співробітники та ветерани правоохоронних органів!
  Сердечно вітаю Вас з професійним святом - Днем Національної поліції України! Ваша щоденна самовіддана служба пов'язана з величезним ризиком і відповідальністю. Саме від Вас залежить порядок...
Деталі >
26.06.2020
З Днем Конституції України
Шановні земляки!   Вітаю Вас з одним з головних державних свят - Днем Конституції України. 28 червня 1996 року прийнято основний закон нашої незалежної і суверенної держави - Конституція, яка...
Деталі >
26.06.2020
З Днем молоді
  Шановні земляки!   Щиро вітаю всіх з Днем молоді! В цей день кожен з нас забуває про вік, тому що молодість - це не тільки період в житті, а перш за все стан душі. Сьогодні ні в кого не...
Деталі >
25.06.2020
Засідання Бахмутської районної комісії з питань надання матеріальної допомоги мешканцям району
  25 червня пройшло засідання Бахмутської районної комісії з питань надання матеріальної допомоги мешканцям району. На розгляд комісії надійшло 33 заяви. Про надання матеріальної допомоги...
Деталі >
25.06.2020
Зустріч з представниками організації «Лікарі світу»
           25 червня голова Бахмутської районної ради Євген Пластун провів зустріч з представниками організації «Лікарі світу». На зустріч були запрошені...
Деталі >
Фотогалерея