Додати в закладки
 Прес-служба
/
Податкова діяльність
/
Інформація для платників податків

Інформація для платників податків

 #ЦифраДня

 
Місцеві бюджети Донеччини отримали більше 2,3 млрд гривень
 
За січень-лютий 2021 року місцеві бюджети Донецької області поповнилися на 2 млрд 312 млн грн, що в порівнянні з аналогічним періодом минулого року більше на 256 млн гривень.
Основна частка надходжень до місцевих бюджетів припадає на податок на доходи фізичних осіб (70% від усіх надходжень). За січень-лютий 2021 року зібрано більше 1 млрд 607 млн грн цього податку, що перевищує минулорічні показники на 203 млн гривень.
Крім того, представники спрощеної системи оподаткування перерахували до бюджету 245,7 млн грн (11%), що на 17,5 млн грн більше аналогічного періоду минулого року.
Також вагоме місце в наповненні місцевої казни займає плата за землю (8%), надходження якої з початку року становили 190 млн грн, що на 10 млн грн перевищує дані минулого року.
Більшу частину відрахувань забезпечили платники м. Маріуполя – 777,2 млн грн (майже 34% від загальних надходжень до місцевих бюджетів), підприємці м. Покровськ поповнили бюджет на 300,9 млн грн (13%), м. Краматорськ – 241,7 млн грн (10,5%), м. Бахмут – 231,8 млн гривень (10%).
Головне управління ДПС у Донецькій області акцентує увагу, що стабільне і ритмічне забезпечення коштами місцевих бюджетів надає  можливість фінансувати заходи щодо створення комфортних умов для громадян усього Донецького регіону.
 
Підписатися на Facebook 
www.facebook.com/tax.donetsk
Підписатися на Telegram-канал
Підписатися на YouTube
 
Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно і безпечно за допомогою сервісу «InfoTAX»
 
 
#МісцевіБюджети, #надходження, #ДПС_Донеччина

Донеччина: під час перевірок упереджено більше 3 мільярдів гривень збитків державі

Податкова Донеччини продовжує боротьбу з підприємливими махінаторами, успішно руйнуючи злочинні схеми. У бюджеті залишились мільярди гривень, які могли б опинитися у кишенях шахраїв.
За січень-лютий 2021 року фахівцями управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ГУ ДПС у Донецькій області виявлено та задокументовано факти легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, на загальну суму 2,3 млрд грн та встановлено збитки за предикатними злочинами на суму 3,1 млрд гривень.
Серед виявлених порушень з ознаками кримінальних злочинів «лідирують» предикатні злочини, такі, як привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, ухилення від сплати податків, зборів (обов`язкових платежів) тощо.
Усі матеріали по проведених перевіркам передані до правоохоронних органів для прийняття рішення згідно з Кримінально-процесуальним кодексом України.
За результатами розгляду переданих матеріалів 19 з них приєднано до кримінальних проваджень, 4 матеріали обліковано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань.
Податкова Донеччини нагадує корисні посилання на офіційні сторінки Державної податкової служби України: Telegram - t.me/tax_gov_ua, Facebook - fb.com/TaxUkraine, YouTube - youtube.com/TaxUkraine.
Крім того, у нас теж є YouTube-канал  https://www.youtube.com/channel/UCzcW1e1XnPo_Qc6oV6XP3YQ.
Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно і безпечно за допомогою сервісу «InfoTAX» t.me/infoTAXbot та підписуйтесь на офіційні канали податкової служби, щоб не пропустити важливе!

 


#ЦифраДня

 

 

 

Платники Донеччини спрямували до зведеного бюджету більше двох мільярдів гривень ПДФО

 

Протягом січня-лютого 2021 року зведений бюджет країни отримав від мешканців Донецького регіону 2 млрд 149 млн грн податку на доходи фізичних осіб. Надходження ПДФО за два поточних місяця перевищили рівень минулого року на 267,1 млн гривень.

Із загальної суми до державного бюджету надійшло 542 млн грн, що на 64,4 млн грн більше, ніж торік. До місцевих скарбниць перераховано 1 млрд 607,1 млн грн, порівняно з аналогічним періодом 2020 року зростання склало 202,7 млн гривень.

Податкова служба Донеччини звертає увагу роботодавців регіону на необхідність дотримання вимог трудового законодавства щодо офіційного оформлення працівників, своєчасної виплати заробітної плати на рівні не менш встановленого законодавством, а також недопущення її виплати у «конвертах». Адже ПДФО є одним з бюджетоутворюючих податків, завдяки якому забезпечується державна гарантія захисту усіх верств населення.

Саме з метою захисту громадян Податковою Донеччини було запроваджено ще у минулому році мобільний додаток «Legal ZrPlat». Кожен користувач, завантаживши цей безкоштовний додаток на свій мобільний телефон чи планшет засобами Play Market (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.solidpack.legalzrplat) або App Store (https://apps.apple.com/us/app/legal-zrplat/id1490703512?ls=1), може повідомити про випадки виплати заробітної плати “у конвертах”, неофіційне працевлаштування або будь-які інші порушення законодавства про працю. Для цього в додатку існує вкладка «Поскаржитися», де можна викласти суть скарги, вказавши назву компанії і особисті дані. Всі отримані повідомлення будуть розглянуті з дотриманням вимог чинного законодавства та нормативних документів.

 

Податкова Донеччини нагадує корисні посилання на офіційні сторінки Державної податкової служби України: Facebook - fb.com/TaxUkraine, Telegram - t.me/tax_gov_ua, YouTube - youtube.com/TaxUkraine.

Крім того, у нас теж є YouTube-канал  https://www.youtube.com/channel/UCzcW1e1XnPo_Qc6oV6XP3YQ.

Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно і безпечно за допомогою сервісу «InfoTAX» t.me/infoTAXbot та підписуйтесь на офіційні канали податкової служби, щоб не пропустити важливе!

 

#ПДФО, #надходження, #ДПС_Донеччина


Легалізація заробітної плати – соціальна захищеність працюючих громадян!
Легалізація заробітної плати залишається найактуальнішим питанням сьогодення.
Працівник, який отримує зарплату в «конверті», офіційно вважається непрацюючим. Йому не зараховується стаж, а відповідно:
-                     він не буде одержувати пенсію по віку;
-                     його можуть звільнити в будь-який час, без жодних компенсацій;
-                     у нього немає:
-      права на відпустку;
-      права на оплату лікарняних та допомогу по безробіттю;
-      права не працювати у вихідний та святковий день;
-      права на охорону праці;
-      права на соціальне страхування;
-      права на всі види допомоги, компенсацій, індексацію та всі доплати, які передбачені трудовим законодавством: за роботу в нічний час, за понаднормову працю за роботу в святкові дні, тощо.
Слід пам’ятати, що згідно зі статтею 265 КЗпП України юридичні та фізичні особи-підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, а до юридичних та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку I-III груп, застосовується попередження. У разі повторного порушення протягом двох років буде застосовано штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної зарплати.
Варто знати, що завдяки мобільному додатку #Legal_ZrPlat, розробленому податковою Донеччини, кожен громадянин регіону в «три кліки» може повідомити податкову про випадки виплати заробітної плати у «конвертах», неофіційне працевлаштування, захистити свої права та поскаржитися на недобросовісних роботодавців. Завантажити цей безкоштовний додаток на свій гаджет можна засобами PlayMarket (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.solidpack.legalzrplat) або AppStore (https://apps.apple.com/us/app/legal-zrplat/id1490703512?ls=1).
Податкова служба Донеччини вкотре наголошує, що лише легальне працевлаштування гарантує людині її конституційні права. 
 
 
Мобільний додаток #Legal_ZrPlat доповнено новими функціями
Вже більше року на Донеччині працює мобільний додаток «LegalZrPlat», розроблений за ініціативи в.о. начальника ГУ ДПС у Донецькій області Ірини Долозіної, який сприяє виявленню фактів порушень законодавства про працю та протидіє незаконному обігу підакцизної продукції. За цей час додаток завантажили більше тисячі користувачів, надійшло 197 скарг, з яких щодо порушення трудового законодавства – 192, щодо порушення законодавства у сфері підакцизних товарів – 5. За результатами проведеної роботи фахівцями Податкової Донеччини у минулому році офіційно працевлаштовані 84 працівника.  
Враховуючи суспільний попит, цей додаток було доповнено новою  вкладкою «Поскаржитись на невидачу чеків», що дозволить оперативно реагувати на випадки невидачі фіскального чеку. Як і з попередніми вкладками, тут можна викласти суть скарги, вказавши назву компанії і особисті дані, або поскаржитися анонімно. Але є і нова «фішка» – до  скарги можна додати фото виявленого порушення.   
Завантажити безкоштовний мобільний додаток «Legal ZrPlat» можна на телефон засобами Play Market (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.solidpack.legalzrplat) або App Store (https://apps.apple.com/us/app/legal-zrplat/id1490703512?ls=1). Всі отримані повідомлення будуть розглянуті з дотриманням вимог чинного законодавства та нормативних документів.
Податкова Донеччини акцентує увагу, що акцизний податок з роздрібної реалізації підакцизних товарів спрямовуються до місцевих бюджетів, тож, вимагаючи фіскальний чек при продажу такої продукції, свідомий покупець допомагає розвитку та добробуту своєї громади.
 
До уваги платників ПДВ!
01 березня 2021 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 02.12.2020 № 734 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» (далі - Наказ № 734), яким вносяться зміни до:
- форми податкової накладної і Порядку заповнення податкової накладної, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 17.09.2018 № 763) (далі - Наказ № 1307),
- форм податкової декларації з ПДВ (далі - декларація); уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок (далі - уточнюючий розрахунок); розрахунку податкових зобов'язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник ПДВ, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України та Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 № 21 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 23.02.2017 № 276) (далі - Наказ № 21).
Так, зокрема:
- форму податкової накладної та додатки до неї доповнено реквізитом «код», де зазначається ознака джерела податкового номера відповідно до реєстру, якому належить податковий номер особи та який заповнюється виключно в разі заповнення рядка «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта»;
- збільшено до 99999 позицій кількість найменувань поставлених товарів/послуг у одній податковій накладній,
- форму декларації та уточнюючого розрахунка до неї доповнено новими рядками:
• 4.1.1 та 4.2.1 - для відображення коригування податкових зобов'язань, нарахованих відповідно до п. 198.5 ст. 198 та п. 199.1 ст. 199 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), зокрема, у разі проведення річного перерахунку відповідно до ст. 199 ПКУзаповнюється рядок 4.1.2;
• 5.1.1 - для відображення коригування обсягів постачань, по операціям звільненим від оподаткування ПДВ відповідно до ст. 197 та підрозд. 2 розд. XX ПКУ, міжнародних договорів (угод). Даний рядок є довідковим оскільки у ньому розшифровуються суми коригувань, які вже враховані у показниках рядків 5 та 5.1 декларації;
- об'єднано у один додаток додатки 1 та 5 до декларації, у якому відображається інформація щодо сум ПДВ, нарахованих платником за звітний період, за якими в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) не зареєстровано податкові накладні та відомості про коригування податкових зобов'язань у разі збільшення суми компенсації за звітний період на підставі розрахунків коригування, складених у звітному періоді та не зареєстрованих в ЄРПН, а також інформація щодо розшифровки податкового кредиту платника в розрізі контрагентів за звітний період.
 
Щодо ставки ПДВ з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції
25 лютого 2021 року набрав чинності Закон України від 17 грудня 2020 року № 1115-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції» (далі - Закон № 1115), яким вносяться зміни до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі - Кодекс).
Зокрема, знижено ставку ПДВ з 20 відс. до 14 відс. по операціях з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України сільськогосподарської продукції, що класифікується за такими кодами згідно з УКТ ЗЕД: 0102, 0103, 0104 10, 0401 (в частині молока незбираного), 1001, 1002, 1003, 1004, 1005, 1201, 1204 00, 1205, 1206 00, 1207, 1212 91, крім операцій з ввезення на митну територію України товарів, визначених у п. 197.18 ст. 197 Кодексу.
Крім того, Законом № 1115 визначено, що ставка податку, яка діяла до першого числа звітного (податкового) періоду, з якого застосовується ставка ПДВ у розмірі 14 відс., застосовується у разі:
1)   постачання на митній території України продукції (товарів), щодо яких передбачено ставку у розмірі 14 відс., яке відбувається після перерахування платником податку попередньої оплати (авансу), що була отримана до першого числа звітного (податкового) періоду, з якого застосовується ставка ПДВ у розмірі 14 відсотків;
2)       коригування податкових зобов'язань при поверненні попередньої оплати (авансу) або повернення продукції (товарів), що були отримані до першого числа звітного (податкового) періоду, з якого застосовується ставка ПДВ у розмірі 14 відсотків;
3)   коригування податкових зобов'язань при зміні договірної (контрактної) вартості визначеної продукції (товарів), поставка якої відбулася до першого числа звітного (податкового) періоду, з якого застосовується ставка ПДВ у розмірі 14 відсотків.
У разі здійснення платником податку операцій з постачання на митній території України продукції (товарів), до яких з 01 березня 2021 року буде застосовуватися ставка 14 відс., яка була придбана до першого числа звітного (податкового) періоду (до 01 березня 2021 року), з якого застосовується ставка ПДВ у розмірі 14 відс., за таким платником податку зберігається податковий кредит з ПДВ у розмірі, який був нарахований при придбанні та/або постачанні такої сільськогосподарської продукції (товарів).
 
 
Увага – податкова служба проводить семінар!
Головне управління ДПС у Донецькій області запрошує платників податків відвідати семінар, який відбудеться 26 березня 2021 року об 10:00 годині.
Тема семінару – «Декларування доходів громадян, отриманих у 2020 році. Зобов'язання громадян подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи та визначення податкових зобов'язань з ПДФО, військового збору. Право на подання декларації на отримання податкової знижки і повернення частини сплаченого податку. Актуальні питання адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у період карантинних обмежень».
Адреса проведення семінару: м.Бахмут, вул. Василя Першина, буд.8, адмінбудівля Бахмутської державної податкової інспекції.
Із запитаннями стосовно проведення семінару звертатися за телефоном (06274) 4-60-03. 

Податкова служба Донеччини інформує!
 
Оновлена форма податкової накладної з 01 березня!
Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що з 01.03.2021 набирає чинності наказ Міністерства фінансів України від 02.12.2020 № 734 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» (далі – Наказ № 734).
При складанні податкових накладних (ПН) і розрахунків коригування (РК) з 01.03.2021 необхідно враховувати наступне.
Так, зокрема, податкову накладну та розрахунок коригування доповнено новим реквізитом «код», в якому зазначається ознака джерела податкового номера відповідно до реєстру, якому належить податковий номер особи, а саме:
1 – Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України (ЄДРПОУ);
2 – Державний реєстр фізичних осіб – платників податків (ДРФО);
3 – реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючими органами (для платників податків, які не включені до ЄДРПОУ);
4 – серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються вiд прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган i мають відмітку у паспорті).
При цьому рядок «код» у ПН та/або PK заповнюється виключно в разі заповнення рядка «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» ПН та/або РК.
Починаючи з 01.03.2021, в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) можуть бути зареєстровані виключно ПН та/або РК, складені за новими формами, а ПH та/або РК, складені за старими формами, які були чинними до 01.03.2021, до реєстрації в ЄРПН не прийматимуться.
У разі, якщо після 01.03.2021 виникнуть підстави для складання PK до ПН, складеної за формою, чинною до 01.03.2021, та зареєстрованої в ЄРПН до вказаної дати, тo такий PK необхідно скласти за новою формою (у редакції Наказу № 734). Водночас у рядку «код» такого PK має бути проставлено код ознаки «1», «2», «3» або «4» залежно вiд ознаки джерела податкового номера відповідно дo реєстру, якому належить податковий номер особи (постачальника/отримувача).
Також повідомляємо, що відповідно до змін внесених Наказом № 734, уточнено кількість найменувань поставлених товарів/послуг, які можуть бути зазначені в одній ПН, а саме, починаючи з 01.03.2021, така кількість не повинна перевищувати 99999 позицій (раніше було 9999 позицій).
Нові форми податкової накладної розміщено на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням: http://tax.gov.ua/elektronna-zvitnist/platnikam-podatkiv-pro/informatsiyno-analitichne-za/reestr-elektronnih-form-po/.
 
До уваги вчителів та викладачів!
Задекларуйте надані репетиторські послуги
Головне управління ДПС у Донецькій області звертає увагу, що вчителі та викладачі, які у минулому році надавали репетиторські послуги, проте не були зареєстровані як фізичні особи - підприємці, зобов'язані включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та задекларувати їх шляхом подання декларації про майновий стан і доходи.
Головне управління ДПС у Донецькій області нагадує, що вчителі та викладачі, які не зареєстровані суб'єктами підприємницької діяльності, але надавали в 2020 році репетиторські послуги учням та студентам, зобов’язані задекларувати свої доходи.
До репетиторських послуг належить підготовка дітей до школи, незалежного тестування, вступу до навчальних закладів, навчання з будь-яких предметів, а також виконання контрольних, курсових, дипломних робіт тощо.
Громадянам, які отримали неоподатковані доходи, необхідно подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи за 2020 рік, а також сплатити до бюджету з таких доходів податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовий збір за ставкою 1,5 %.
Декларацію можна подати особисто платником або уповноваженою на це особою, надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення або засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису у порядку, визначеному законодавством.
Декларацію необхідно подати до державної податкової інспекції за місцем податкової адреси платника не пізніше 30 квітня 2021 року.
 
 
Обережно – телефонні шахраї!
 
Головне управління ДПС у Донецькій області застерігає, що останнім часом активізувалися «нечисті на руку» ділки, які представляються співробітниками ГУ ДПС та звертаються з проханням чи з вимогою щодо перерахування на розрахункові рахунки або сплату готівкових коштів на різноманітні потреби.
Усі ці дії незаконні та мають ознака шахрайства!
Шановні платники податків! Будьте обачливими – у разі отримання інформації про такі пропозиції повідомляйте підрозділ Національної поліції за номером телефону «102»

Податкова служба Донеччини інформує
 
Відомості про доходи – просто і зручно
Цифрова трансформація Державної податкової служби триває. Для спрощення та зручності спілкування громадян з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, банками, іншими установами та організаціями ДПС запроваджено новий е-сервіс «Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді, засвідчених кваліфікованою електронною печаткою ДПС».
Для отримання відомостей про доходи не потрібно звертатись до органів ДПС. Достатньо за допомогою засобів Електронного кабінету (https://cabinet.tax.gov.ua) подати запит та отримати відповідь «Відомості з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків», засвідчену кваліфікованою електронною печаткою ДПС.
Електронний документ, засвідчений  кваліфікованою електронною печаткою ДПС, є аналогом документа, виданого контролюючим органом у паперовій формі.
Перевірити правовий статус підпису можна на офіційному вебсайті центрального засвідчувального органу в розділі «Довірчі послуги» → «Перевірити підпис» за посиланням https://czo.gov.ua/verify. Одержувач електронного документа отримує можливість ідентифікувати підписувача такого документа та перевірити його цілісність.
Довідково повідомляємо, що в рамках нового е-сервісу також надано можливість отримати особою інформацію про свої доходи за період, починаючи з І кварталу 1998 року за будь-які п’ять років (з розбивкою поквартально).
 
Декларування 2021: право на податкову знижку
Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що внесеними у 2020 році змінами до Податкового кодексу України розширено перелік витрат з метою отримання податкової знижки. Так, до витрат платника податків, понесених з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби COVID-19, включається сума коштів або вартість товарів, які добровільно перераховані (передані) як благодійність відповідним організаціям та/або органам виконавчої влади, закладам охорони здоров'я, тощо.
Нагадуємо, скористатись правом на податкову знижку можуть платники, які протягом 2020 року:
– сплачували проценти за іпотечним кредитом;
– перераховували благодійні внески неприбутковим організаціям;
– сплачували кошти за навчання себе або своїх дітей;
– страхували себе та свою родину;
– сплачували кошти за переобладнання транспортного засобу на альтернативні види палива;
– здійснювали оплату допоміжних репродуктивних технологій та оплату вартості державних послуг при усиновленні дитини, включаючи сплату державного мита;
– сплачували кошти на будівництво (придбання) доступного житла, у тому числі на погашення пільгового іпотечного кредиту;
- сплачували кошти за оренду житла громадяни, які мають статус внутрішньо переміщеної особи.
Звертаємо увагу, якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на податкову знижку, таке право на наступні роки не переноситься.
Дізнавайтеся про всі новації податкового законодавства на офіційній сторінці ГУ ДПС у Донецькій області у мережі Facebook за посиланням: www.facebook.com/tax.donetsk/
 
Як отримати Довідку про відсутність заборгованості
Бахмутські податківці нагадують, як можна отримати Довідку про відсутність заборгованості з платежів (далі – Довідка), контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи.
Для отримання Довідки платник подає відповідну Заяву згідно з додатком 2 до Порядку, затвердженого наказом Міністерствафінансів України03.09.2018року № 733.
Заява подається платником (на його вибір):
у паперовій формі - до державної податкової інспекції за основним місцем обліку такого платника або до відповідного контролюючого органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу.
в електронній формі - на адресу уповноваженого органу через приватну частину електронного кабінету, розміщеного на офіційному порталі ДПС.
Заява складається з обов’язковим посиланням на відповідний нормативно-правовий акт, яким передбачено необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів, та зазначенням найменування суб’єкта, до якогоДовідку буде подано платником.
Довідка або відмова у наданні Довідки готуються уповноваженим органом протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Заяви органом, до якого її було подано.
Строк дії Довідки становить 10 календарних днів з дати її формування.
Довідку у паперовій формі платник отримує безпосередньо в органі, до якого було подано Заяву.Довідку в електронній формі платник отримує у приватній частині електронного кабінету.
За наявності у платника за даними інформаційно-телекомунікаційних систем контролюючих органів податкового боргу, та/або недоїмки зі сплати єдиного внеску, та/або заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, платнику готується лист з вмотивованою відмовою щодо надання Довідки.
 
Штрафні санкції на період карантину!
Бахмутські податківці нагадують, що відповідно Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VI, з урахуванням внесених змін, за порушення податкового законодавства, вчинені протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), штрафні санкції не застосовуються, крім санкцій за:
-                     порушення вимог до договорів довгострокового страхування життя чи договорів страхування в межах недержавного пенсійного забезпечення, зокрема страхування додаткової пенсії;
-                     відчуження майна, що перебуває у податковій заставі, без згоди контролюючого органу;
-                     порушення вимог законодавства в частині:
обліку, виробництва, зберігання та транспортування пального, спирту етилового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів;
цільового використання пального, спирту етилового платниками податків;
обладнання акцизних складів витратомірами-лічильниками та/або рівномірами-лічильниками;
здійснення функцій, визначених законодавством у сфері виробництва і обігу спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, пального;
здійснення суб’єктами господарювання операцій з реалізації пального або спирту етилового без реєстрації таких суб’єктів платниками акцизного податку;
порушення нарахування, декларування та сплати податку на додану вартість, акцизного податку, рентної плати.
Крім того, протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), платникам податків не нараховується пеня, а нарахована, але не сплачена за цей період пеня підлягає списанню.
 
 
Акцизний податок: особливості подання звітності
Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що підпунктом 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) встановлено обов'язок платників податків подавати до контролюючих органів декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
При цьому платник податків зобов’язаний за кожний встановлений ПКУ звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є (п. 49.2 ст. 49 ПКУ).
Платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов’язані за кожний встановлений ПКУ звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді (п. 49.2 прим. 1 ст. 49 ПКУ).
Відповідно п.2 розділу ІІІ «Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку», затвердженого Наказом Міністерством фінансів України від 23.01.2015 №14, декларація за звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, подається платником щомісяця протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, має перебувати на обліку та подавати Декларацію до контролюючих органів за місцезнаходженням пунктів продажу товарів.
Неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори, податкових декларацій (розрахунків) тягнуть за собою накладення штрафу в розмірах, передбачених цією статтею, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання (п. 120.1 ст. 120 ПКУ).
Закон України від 28 грудня 2014 року № 71-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» передбачає закріплення акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (алкогольних напоїв, тютюнових вироби та рідини, що використовуються в електроних сигаретах) за бюджетами міст, селищ, сіл та об’єднаних територіальних громад. Органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють ставку акцизного податку в межах 5% від мінімальної реалізації.
Дізнавайтеся про всі новації податкового законодавства на офіційній сторінці ГУ ДПС у Донецькій області у мережі Facebook за посиланням: www.facebook.com/tax.donetsk/

#ЦифраДня
 
Майже 645 мільйонів гривень єдиного внеску сплатили у січні роботодавці Донеччини
 
З початку 2021 року роботодавці Донецької області перерахували 644,9 млн гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Сплачена цьогоріч сума майже на 41 млн грн перевищує січневий внесок страхувальників Донеччини у 2020 році.
ГУ ДПС у Донецькій області акцентує увагу, що з 01 січня 2021 року законодавством встановлено розмір мінімальної заробітної плати 6000 гривень. Таким чином, мінімальний місячний розмір єдиного соціального внеску складає 1 320 гривень (6000 х 22%), мінімальна сума єдиного внеску у розрахунку на квартал у 2021 році становить 3 960 гривень (1320 х 3 місяці), а максимальна величина бази нарахування єдиного внеску на 2021 рік – 90 000 грн (6000 х 15).
 
Податкова Донеччини нагадує корисні посилання на офіційні сторінки Державної податкової служби України: Telegram - t.me/tax_gov_ua, Facebook - fb.com/TaxUkraine, YouTube - youtube.com/TaxUkraine.
Крім того, у нас теж є YouTube-канал  https://www.youtube.com/channel/UCzcW1e1XnPo_Qc6oV6XP3YQ.
Спілкуйтеся з Податковою службою дистанційно і безпечно за допомогою сервісу «InfoTAX» t.me/infoTAXbot та підписуйтесь на офіційні канали податкової служби, щоб не пропустити важливе!
 

 

#ЄСВ, #надходження, #ДПС_Донеччина

З 01.01.2021 року змінюються реквізити рахунків!

Головне управління ДПС у Донецькій області повідомляє, що у 2021 році змінюються реквізити рахунків для зарахування надходжень до державного та місцевих бюджетів, для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Важливо знати, що платежі до державного бюджету (військовий збір, податок на прибуток, збір за спеціальне використання води тощо) необхідно сплачувати на рахунок відповідної територіальної громади.

Зазначені рахунки починають діяти на постійній основі з 01.01.2021 року.

Звертаємо увагу, що кошти, сплачені платниками з 01.01.2021 на старі рахунки, за надходженнями не будуть зараховуватись Казначейством, а повертатимуться платникам, як нез’ясовані платежі.

Нові реквізити рахунків опубліковано на сайті ДПС України (tax.gov.ua) та сайті Головного управління ДПС у Донецькій області (dn.tax.gov.ua) у розділі бюджетні рахунки.

Крім того, дану інформацію можна отримати за допомогою Електронного кабінету. Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.tax.gov.ua , а також через офіційний вебпортал ДПС.

Робота у приватній частині Електронного кабінету відбувається з використанням кваліфікованого електронного підпису, отриманого у будь-якого Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг.

 

 

Законом України від 04.12.2020 року №1072-IX передбачені зміни щодо податкового боргу!

Бахмутські податківці повідомляють, що у цілому Закон України від 04.12.2020 року №1072-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» стосується підтримки платників податків на період обмежувальних протиепідемічних заходів, деякі з яких спрямовані на врегулювання податкового боргу платників податків, зокрема щодо:

-                     збільшення мінімального порогу суми податкового боргу, до якої не застосовуються заходи стягнення, пов’язані з направленням податкової вимоги, застосуванням до майна платника податків податкової застави, а відлік строку давності для стягнення за таких умов не розпочинається (абзац третій пункту 59.1 статті 59, абзац шостий пункту 89.2 статті 89, пункт 102.4 статті 102);

-                     прощення фінансових санкцій за умови прискореної сплати основної суми податкового боргу платникам податків фізичним і юридичним особам (пункт 2³ підрозділу 10 розділу XX Кодексу);

-                     відстрочення податкового боргу, загальна сума якого не перевищує 6800 гривень для платників податків – фізичних осіб (пункт 1² підрозділу10 розділу ХХ Кодексу);

-                     списання без подання заяви платником податків податкового боргу платника податків, сукупний розмір якого за усіма податкам і зборам не перевищує 3060 гривень, що за даними інформаційно-телекомунікаційних систем ДПС (далі – ІТС ДПС), обліковувався станом 01.11.2020 та залишився несплаченим/непогашеним станом на дату списання такого боргу. Списання здійснюється без застосування положень статті 101 Кодексу та виключно за даними, що містяться в ІТС ДПС (пункт 2⁴ Кодексу). При цьому, положення пункту 2⁴ не застосовується щодо податкового боргу з податків та зборів, які відповідно до податкового, митного та іншого законодавства справляються у зв’язку із ввезенням (пересиланням) товарів на митну територію України або територію вільної митної зони або вивезенням (пересиланням) товарів з митної території України або території вільної митної зони, а також щодо осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Кодексом України з процедур банкрутства.

Списання боргів по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування згідно Закону України від 04.12.2020 р. №1072-IX!

Бахмутські податківці повідомляють, що згідно Закону України від 04.12.2020 року №1072-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», підлягають списанню за заявою платника несплачені станом на 1 грудня 2020 року з урахуванням особливостей суми недоїмки, нараховані платникам єдиного внеску, зазначеним у пунктах 4 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5 частини першої статті 4 Закону України від 08.07.2010р. №2464-VI \"Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування\" (далі – ЗУ №2464), за період з 1 січня 2017 року до 1 грудня 2020 року, а також штрафи та пеня, нараховані на ці суми недоїмки включно до дати подання заяви про списання недоїмки, у разі якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб, та за умови подання до 1 березня 2021 року:

а) особами, які станом на дату подання заяви про списання недоїмки є платниками, або у період з 1 січня 2017 року до дати подання заяви вважалися платниками, зазначеними у пункті 4 частини першої статті 4 ЗУ №2464 (крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), - державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи фізичної особи - підприємця заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності та до податкового органу - звітності відповідно до вимог частини другої статті 6 ЗУ №2464 за період з 1 січня 2017 року до 1 грудня 2020 року. Такі документи подаються платником (особою) виключно у випадку, якщо вони не були подані раніше;

б) особами, які станом на дату подання заяви про списання недоїмки є платниками, або у період з 1 січня 2017 року до дати подання заяви вважалися платниками, зазначеними у пункті 5 частини першої статті 4 ЗУ №2464, - до податкового органу за основним місцем обліку заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску та звітності відповідно до вимог частини другої статті 6 ЗУ №2464 за період з 1 січня 2017 року до 1 грудня 2020 року. Такі документи подаються платником (особою) виключно у випадку, якщо вони не були подані раніше.

 

 

Бахмутська ОДПІ ГУ ДФС у Донецькій області інформує

 

Більше 700 млн грн єдиного внеску щомісяця перераховує на соціальні потреби бізнес Донеччини

 

За одинадцять місяців 2020 року працедавці Донецької області сплатили 7 млрд 796 млн гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, що на 132 млн грн більше минулорічних надходжень. Щомісяця на соціальні видатки бізнес Донеччини перераховує майже 709 млн гривень, зокрема, за останній місяць осені сплачено понад 761 млн гривень.

За територіальною приналежністю з найбільшим показником сплати єдиного внеску лідирують платники, що перебувають на обліку у м. Маріуполі. Так, за 11 місяців поточного року, завдяки злагодженій роботі фахівців служби з суб’єктами господарювання, вдалося досягти рівня надходжень єдиного внеску більше 2,3 млрд гривень.

Також за показником сплати єдиного внеску подолали рубіж у 1 млрд грн і платники м. Краматорська. Майже по 1 млрд грн перерахували місцеві страхувальники м. Покровськ та м. Слов’янськ.

Податкова Донеччини нагадує корисні посилання на офіційні сторінки Державної податкової служби України: Telegram - t.me/tax_gov_ua, Facebook - fb.com/TaxUkraine, YouTube - youtube.com/TaxUkraine.

Крім того, у нас теж є YouTube-канал  https://www.youtube.com/channel/UCzcW1e1XnPo_Qc6oV6XP3YQ

 

Підписуйтесь на офіційні канали податкової служби, щоб не пропустити важливе!

 

 

Застосування програмних РРО – комфортні умови для платників

Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що для застосування платниками податків програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО) ДПС України забезпечено:

1. Два безкоштовних програмних рішення:

·  Програмний РРО

·  Фіскальний додаток пРРОсто.

Програмні рішення розміщено на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/programniy-reestrator-rozrahunkovih-operatsiy/.

2. Програмне забезпечення фіскального сервера та АРІ:

·  АРІ Єдиного вікна подання електронної звітності;

·  АРІ Електронного кабінету.

АРІ розміщені на офіційному вебпорталі ДПС України за посиланням: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/opis-ari-fiskalnogo-servera-kontrolyuyuchogo-organu/.

3. Триває доопрацювання Системи обліку даних РРО (СОД РРО) – збереження даних про розрахункові операції.

4. Доопрацьовано сервіс «Пошук фіскального чека» (https://cabinet.tax.gov.ua/cashregs/check).

5. Подальше вдосконалення:

·  Інтеграція з банківськими сервісами;

·  Побудова аналітичної системи на базі СОД РРО;

·  Інтеграція з порталом «ДІЯ»;

·  Розширення функціоналу безкоштовних рішень ПРРО;

·  SUPPORT (підтримка) користувачам в режимі 24/7/365.

 

 

 

Детальніше – на офіційному вебпорталі ДПС банер «Програмні РРО»: https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/.

 

Майже 963 мільйони грн отримали місцеві громади Донеччини від «спрощенців» регіону

За 11 місяців 2020 року платники Донецького регіону, що обрали спрощену систему оподаткування обліку та звітності, перерахували до місцевих бюджетів 962,5 млн грн єдиного податку.

В порівнянні з минулорічними показниками загальна сума єдиного податку зросла на 5 відсотків. За рахунок такого приросту місцеві громади отримали на 48,9 млн грн більше, ніж у 2019 році.

У структурі перерахованого до місцевих скарбниць єдиного податку найвагомішу частку надходжень, а це 68,5%, сплачено фізичними особами-підприємцями – 659,1 млн гривень. Натомість, внесок юридичних осіб складає 303,4 млн грн, з них 196,9 млн грн забезпечили сільскогосподарські товаровиробники – платники єдиного податку 4 групи.

 

Рекордний мільярд гривень плати за землю поповнив місцеві скарбниці Донеччини

Власниками та орендарями земельних ділянок Донецького регіону з початку 2020 року сплачено на 4,4 млн грн більше плати за землю, ніж за відповідний період минулого року. Сплачена цьогоріч сума податку перевищує 1 млрд 58 млн гривень.

Переважну частину надходжень отримано від юридичних осіб, які перерахували 882,9 млн грн земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності. Натомість, фізичні особи перерахували за землі – 175,6 млн гривень.

Найбільші суми цього податку сплачені до місцевих бюджетів м.Маріуполя – 238 млн грн, м. Слов’янськ – 121,5 млн грн, м. Покровськ – 116,7  млн грн, м. Бахмут – 107,1 млн грн та м. Добропілля – 106,7 млн гривень.

Нагадуємо, що плата за землю включає в себе два види обов’язкових платежів – земельний податок та орендну плату. Перший сплачують власники землі та землекористувачі, другий – орендарі земельних ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.

 

 Зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток!

Податкова служба Донеччини повідомляє, що 01 грудня 2020 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 29.10.2020 № 649 (далі - Наказ № 649), зареєстрований у Міністерстві юстиції України 18.11.2020 за № 1143/35426, яким внесено Зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 із змінами і доповненнями (далі - Наказ № 897), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.11.2015 за № 1415/27860, зокрема:

- форму Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі - декларація) доповнено новим рядком 9, який заповнюється при поданні декларації платником податку на прибуток - юридичною особою за результатами діяльності інституту спільного інвестування. У зв'язку з цим рядок 9 вважається відповідно рядком 10;

- у рядку 10 «Особливі відмітки» заголовної частини декларації позицію «платника єдиного податку» змінено на «суб'єкта господарювання - юридичної особи, яка обрала спрощену систему оподаткування» та доповнено трьома новими позиціями «фізичної особи - підприємця, у тому числі такої, яка обрала спрощену систему оподаткування, або фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність», «іноземної компанії» та «інституту спільного інвестування у вигляді утворення без статусу юридичної особи»;

- у показниках декларації після рядка за кодом 06 доповнено новим рядком за кодом 06.1 КІК такого змісту «Податок на прибуток контрольованої іноземної компанії» та змінено редакцію рядка за кодом 17 щодо визначення податку на прибуток за звітний (податковий) період;

- таблицю «Наявність додатків» основної частини декларації доповнено клітинкою для відмітки про наявність нового додатка КІК до рядка 06.1 КІК декларації;

внесено зміни до додатків декларації;  

доповнено декларацію новими додатками:

додаток КІК до рядка 06.1 КІК декларації;

додаток КІК-К до рядка 02 КІК-К додатка КІК до рядка 06.1 КІК декларації;

додаток КІК-ТЦ до додатка КІК до рядка 06.1 КІК декларації;

додаток КІК-ЦП до рядків 1.2 КІК-ЦП, 1.3 КІК-ЦП додатка КІК-К до рядка 02 КІК-К додатка КІК до рядка 06.1 КІК декларації.

Крім того, з 01.01.2020 згідно з п. 2 Наказу № 649 втратив чинність наказ Міністерства фінансів України від 13 червня 2016 року № 544 «Про затвердження форм та Порядку розрахунку податку на прибуток нерезидентів, які провадять діяльність на території України через постійне представництво», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 05.07.2016 за № 923/29053.

З оновленим текстом Наказу № 897 Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.tax.gov.ua).

Спілкування з платниками податків!

Минулого тижня податківцями були надані усні консультації фізичним особам-підприємцям, серед яких найпоширенішими були питання стосовно реєстраторів розрахункових операцій, декларування доходів громадян, а  саме:

  Яку кількість печаток необхідно реєструвати, якщо СГ має декілька ПРРО?

Чинним законодавством у сфері проведення розрахунків за товари (роботи, послуги) у готівковій та безготівковій формі не передбачено обмежень щодо кількості електронних печаток під час їх реєстрації суб’єктом господарювання, який має декілька програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО).

При цьому за допомогою одного сертифікату електронного підпису та/або печатки можна працювати одночасно тільки на одному ПРРО і тільки одним касиром.

Тому у разі одночасного використання декількох ПРРО, необхідно мати відповідну кількість зареєстрованих касирів щодо яких було подано повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа.

 

 

 

Чи необхідно скасовувати апаратний РРО та реєструвати ПРРО?

 Законодавчо не встановлено обмежень щодо використання суб’єктом господарювання наряду з апаратним реєстратором розрахункових операцій (далі – РРО) програмного реєстратора розрахункових операцій (далі – ПРРО).

Суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО (програмний та/або апаратний) засобами якого здійснюється реєстрація розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями.

У разі, якщо суб’єкт господарювання приймає рішення використовувати ПРРО замість апаратного РРО, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати.

 

Чи необхідно ФО декларувати доходи, отримані від надання репетиторських послуг?

Громадяни, які не зареєстровані суб’єктами підприємницької діяльності, але надають репетиторські послуг, повинні подавати декларацію про майновий стан та доходи за поточний рік та декларувати отримані доходи.

Відповідно до діючого законодавства такий дохід підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) за ставкою 18% та військовим збором 1,5%.

Декларацію про майновий стан та доходи необхідно подавати до контролюючого органу за місцем реєстрації до 01 травня, що настає за звітним роком (пп.49.18.4 п. 49.18 ст.49 Податкового кодексу України).