Додати в закладки
Як часто ви звертаєтесь до органів виконавчої влади?

Заходи, програми

 

План заходів з підготовки та проведення у Артемівському районі у 2014 році Тижня охорони праці під девізом «Безпека праці та здоров’я під час використання хімічних речовин на виробництві»

Заходи з виконання Районної программ подолання та запобігання бідності на період 2012-2015 років за 12 місяців 2014 року

Розпорядження голови райдержадміністрації №390 від 21.10.2013 "Про заходи щодо соціального захисту осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах в осінньо-зимовий період 2013-2014 років"

Заходи з визначення 1 жовтня 2013 року Міжнародного Дня людей похилого віку та Дня ветерана

Заходи щодо організації та проведення Всеукраїнської благодійної акції "Милосердя"

Інформація щодо виконання заходів з поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища за І квартал 2013 року

Інформація щодо виконання заходів з поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на період 2013-2017 років за І півріччя 2013 року

Інформація щодо виконання заходів с профілактики травматизму невиробничого характеру на період 2013-2017 років за І півріччя 2013 року

Виконання основних заходів щодо погашення заборгованості по заробітній платі на 10 липня 2013 року

Інформація щодо виконання захлдів профілактики травматизму невиробничого характеру на період 2013-2017 років за І півріччя 2013 року

Інформація щодо проведення круглого столу з питаня соціального та медичного захисту ветеранів 

 

Засідання комісії із соціального захисту населення

08.07.2014 проведено засідання комісії із соціального захисту населення Артемівської райдержадміністрації. На засіданні комісії розглянуті заяви громадян для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.  Головний державний соціальний інспектор доповів про проведення обстеження умов життя сімей, які опинилися в скрутних життєвих обставинах, визначення нужденності сімей, які звернулися за призначенням державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.  Комісією прийняті позитивні рішення про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

 

Виїзний прийом мобільного соціального офісу

30.10.2013 в Новолуганській сільській раді спеціалістами управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації спільно з представниками управління Пенсійного фонду України в м. Артемівську та Артемівському  районі проведений виїзний прийом мобільного соціального офісу, на якому прийнято 56 ветеранів війни.

Основні питання, з яких звернулись мешканці цієї адміністративно-територіальної одиниці:

- оформлення документів для призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг – 41 звернення;

- виплата надбавки «дитина війни» за рішенням суду, а також щодо підвищення розміру пенсій – 20 звернень;

- виплата щорічної грошової допомоги до 5 Травня – 3 звернення;

- оформлення документів для встановлення статусу «ветеран праці» - 2 звернення;

- всім бажаючим в межах компетенції надані юридичні консультації,

 

Засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати

В рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України під головуванням голови райдержадміністрації Данилова В.М. 10 жовтня 2013 року  відбулось засідання районної комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, забезпечення податкових та інших бюджетних надходжень, страхових внесків до Пенсійного фонду та запобігання неплатоспроможності. На засіданні розглянуті питання щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати та внесків до управління Пенсійного фонду України в м. Артемівську та Артемівському районі.  Членами комісії підведені підсумки роботи з цього питання за 9 місяців поточного року, розроблені шляхи подальшої роботи.

 

Святкування Міжнародного Дня громадян похилого віку та Дня ветерана

З метою відзначення у 2013-2015 роках ювілейних і пам’ятних дат Великої Вітчизняної війни, ушанування ветеранів та посилення уваги до потреб людей старшого покоління з урахуванням їх віку, стану здоров'я, особливих заслуг під час Великої Вітчизняної війни, у післявоєнні роки, виняткову роль у розбудові держави розпорядженням голови Артемівської райдержадміністрації від 11.03.2013 № 67 затверджені Заходи з відзначення 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років на 2013-2015 роки, якими зокрема передбачено вшанування ветеранів війни та громадян похилого віку до Міжнародного Дня громадян похилого віку та Дня ветерана.

Комплексною районною програмою «Ветеран на 2013-2015 роки» передбачені заходи по відзначенню Міжнародного Дня громадян похилого віку та Дня ветерана.

Розроблені та затверджені першим заступником голови Артемівської райдержадміністрації заходи з відзначення в Артемівському районі 1 жовтня 2013 року Міжнародного дня громадян похилого віку та Дня ветерана.

В Артемівському районі постійно проводиться робота щодо вивчення повсякденних потреб та умов проживання пенсіонерів, інвалідів, ветеранів, одиноких непрацездатних громадян.

В установах, організаціях, підприємствах району були проведені зустрічі та святкове відзначення та вшанування ветеранів і пенсіонерів, які в минулому були їх співробітниками з Міжнародним днем людей похилого віку та Днем ветерана з врученням листівок, квітів.

Головою Артемівської райдержадміністрації, районної ради, районної ради ветеранів відвідані вдома 54 ветерана війни, праці та громадян похилого віку, які отримали матеріальну допомогу на суму 2730,00 грн. за рахунок коштів обласної ради ветеранів та 1450,00грн за рахунок коштів місцевого бюджету.

Усіх громадян похилого віку, ветеранів війни і праці, які знаходяться на обслуговуванні у відділенні соціальної допомоги вдома КУ «Артемівський районний територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)», привітали зі святом та за допомогою соцпрацівників, залучених волонтерів та школярів проведено прибирання житла та подвір’я.

Відділенням організації надання адресної натуральної та матеріальної допомоги після обстеження матеріально-побутових умов проживання прикутих до ліжка хворих пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних громадян надана соціально-побутова допомога вдома та 75 продовольчих набора на суму 4256,00 грн. за благодійні кошти надано 140 солодких подарунків на суму 2765,00 грн.

За рахунок коштів місцевого бюджету протягом 2013 року надано матеріальної допомоги 81 особі з числа громадян похилого віку, ветеранів війни і праці на суму 7710,00 грн.

Організовано підписку на періодичні видання - газету «Вперед» 215 ветеранам війни та праці району.

Комунальним закладом «Артемівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» проведені комплексні медичні огляди 120 ветеранів Сіверської амбулаторії з подальшим лікуванням в стаціонарах вдома. Медичний персонал амбулаторій і фельдшерських пунктів відвідали вдома 602 ветерана, яких обстежили та привітали зі святом. Проведено диспансерний огляд вдома з вимірюванням тиску 817 ветеранам і громадянам похилого віку району.

З метою виховання почуттів поваги та вшанування громадян похилого віку та ветеранів серед учнівської молоді району до Міжнародного дня громадян похилого віку та Дня ветерана в загальноосвітніх навчальних закладах проведені: акції «Вшануємо ветеранів», «Ветеран поруч», «Маленька справа – велике добро»; зустрічі з ветеранами праці, вчителями ветеранами з врученням пам’ятних подарунків, зроблених руками дітей; виставка малюнків «Мій дідусь, моя бабуся – кращі люди на землі», «Моя земля – земля моїх батьків»; виховні години «З повагою до дорослих», «Славні  сини  рідного  краю»; літературні читання «Ветерани - земляки»; виставка плакатів під гаслом «Шануймо старість», «Ми вас поважаємо», «Я пам’ятаю тебе, ветеране»; екскурсії до парку Слави,  могил невідомих солдатів.

В шкільних бібліотеках та бібліотеці районного Центру дитячої та юнацької творчості працювали книжкові ілюстровані виставки «Війна у долі земляків».

Серед молодших школярів проведені конкурси на краще оповідання, вірші, малюнки, присвячені славному подвигу героїв-земляків у роки війни.

За участю учнів шкіл в районі проведені акції «Пам'ятники мого села» та «Ветеран  живе  поруч», «Турбота» під час яких ветеранам надана шефська допомога.

На базі Покровської школи проведено районне свято-реквієм «Летять журавлі», присвячене 70 річниці визволення Артемівського району від німецько-фашистських загарбників.

В будинках культури району проведені святкові програми: вечори відпочинку «Не зря ведь мы с Вами живем», «Мои года, моё богатство!», «Крізь призму прожитих літ»; святкові вогники «Согреем ладони, розгладим морщины», «Старость меня дома не застанет», «Вспомним молодость», «Нам года не беда»; виставка малюнків «Эхо войни»; безкоштовний показ художнього фільму «В бой идут одни старики»; вечора спілкування «Тепла осінь життя»; зустрічі з почесними мешканцями району та інші святкові концертні програми.

Активістами клубу «Краєзнавець» клубу–музею с. Новолуганське проведено відвідування ветеранів вдома.

З нагоди проведення в Артемівському районі Міжнародного дня громадян похилого віку та Дня ветерана в сільських бібліотеках проведені заходи під назвою «Хай сивина Вас тільки прикрашає», «Покинь усе, провідай матір», «Шануй та поважай роки». Уроки доброти «Скрасимо осінь життя милосердям». Також для людей похилого віку проведено вечір поезії «Похилий вік – це ще і шана», свято «Мудрі і багаті літами», «От всей души».

Бібліотечні працівники району постійно обслуговують вдома громадян похилого віку, ветеранів війни та праці, які за станом здоров'я не мають можливості відвідувати бібліотеку.

На передодні Міжнародного дня громадян похилого віку та Дня ветерана проведені засідання клубів ветеранів під назвою «Поколінню старшого віку – пошана та повага» та інші тематичні заходи в установах культури та освіти, організовані відвідування ветеранів вдома. На засіданні президії районної ради ветеранів відзначені кращі активісти ветеранського руху та надана грошова премія 6 учасникам бойових дій.

В населених пунктах району проведені заходи з благоустрою та ремонту пам’ятників ветеранів війни.

В місцевих засобах масової інформації, на сторінках веб-сайту Артемівської райдержадміністрації та районної ради висвітлюються бойові та трудові подвиги ветеранів району, а також хід підготовки та проведення Міжнародного дня громадян похилого віку та Дня ветерана. 

Інформація щодо надання пільг згідно Кодексу цивільного захисту України.

Управління праці та соціального захисту населення Артемівської райдержадміністрації повідомляє щодо змін у законодавстві, а саме з 1 липня 2013 року введено в дію Кодекс цивільного захисту України.

Відповідно статті 120 зазначеного Кодексу особам, звільненим із служби цивільного захисту за віком, через хворобу або за вислугою років, та які стали інвалідами під час виконання службових обов’язків, та членам їхніх сімей надається знижка у розмірі 50 відсотків плати за користування житлом (квартирна плата) та комунальними послугами (водопостачання, газ, електрична, теплова енергія та інші послуги) у жилих будинках незалежно від форми власності у межах норм споживання, передбачених законодавством, та вартості палива, у тому числі рідкого, у межах встановлених норм для осіб, які проживають у будинках, що не мають централізованого опалення.

Згідно пункту 2 розділу ХІІ Кодексу визнано таким, що втратив чинність, з дня введення цього Кодексу, Закон України «Про пожежну безпеку» та Закон України «Про правові засади цивільного захисту».

Згідно вищезазначеного, з 01.07.2013 призупинено надання пільг на житлово-комунальні послуги відповідно до вищезазначених законів.

Враховуючи, що відповідно до статті 102 Бюджетного кодексу України у переліку осіб,яким за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам надаються пільги з оплати житлово-комунальних послуг, відсутні особи, звільнені із служби цивільного захисту за віком, через хворобу або за вислугою років, та які стали інвалідами під час виконання службових обов’язків, а у переліку осіб,яким надаються пільги на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива – батьки та члени сімей осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, які загинули (померли) або зникли безвісти під час виконання службових обов’язків, управління праці та соціального захисту населення не мають правових підстав для відшкодування пільг з оплати житлово-комунальних послуг та надання пільг на придбання твердого палива зазначеним особам.

Відшкодування (надання) вказаних пільг може здійснюватись лише після внесення відповідних змін до Бюджетного кодексу України.

Додаткову інформацію мешканці Артемівського району можуть отримати в управлінні праці та соціального захисту населення Артемівської райдержадміністрації за адресою: м.Артемівськ, вул.Артема, 69 або за телефоном: 44-91-70 

ТДІзПП у Донецькій області інформує

Законом України «Про зайнятість населення» визначено перелік громадян, що мають додаткові гарантій у сприянні працевлаштуванню, а саме: 

1) один з батьків або особа, яка їх замінює і має на утриманні дітей віком до шести років; виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину-інваліда; утримує без одного з подружжя інваліда з дитинства (незалежно від віку) та/або інваліда I групи (незалежно від причини інвалідності);

2) діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;

3) особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;

4) молодь, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу;

5) особи, яким до настання права на пенсію за віком відповідно до статті 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" залишилося 10 і менше років;

6) інваліди, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування";

7) особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу.

Для працевлаштування зазначеної категорії громадян (крім інвалідів, які не досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", норматив працевлаштування на роботу яких встановлюється згідно із Законом України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні") підприємствам, установам та організаціям з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб встановлюється квота у розмірі 5 відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік.

Роботодавці самостійно розраховують квоту, зазначену в частині другій ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення»,  з урахуванням чисельності громадян, які на умовах повної зайнятості вже працюють на підприємствах, в установах та організаціях і належать до таких, що неконкурентоспроможні на ринку праці (крім інвалідів), та забезпечують їх працевлаштування самостійно. Роботодавці можуть звернутися за сприянням для працевлаштування даної категорії громадян до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції.

Обов'язковою умовою дотримання роботодавцями квоти вважається працевлаштування таких громадян відповідно до вимог частини другої ст. 14 Закону України «Про зайнятість населення», про що роботодавці інформують щороку центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, у встановленому ним порядку.

У разі невиконання роботодавцем протягом року квоти для працевлаштування громадян, яким встановлено додаткові гарантій у сприянні працевлаштуванню, з нього стягується штраф за кожну необґрунтовану відмову у працевлаштуванні таких осіб у межах відповідної квоти у двократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення. 

До уваги отримувачів державної соціальної допомоги на дітей-інвалідів!

Управління праці та соціального захисту населення Артемівської райдержадміністрації доводить до відома зміни у законодавстві при наданні державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам.

На виконання соціальних ініціатив Президента України на 2013 рік з метою покращення соціального захисту дітей-інвалідів підгрупи А (найтяжча ступінь функціональних обмежень) 4 липня 2013 року Верховною Радою України прийнято Закон України за № 410 –VII «Про внесення змін до статті 3 Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам», який набув чинності 28.07.2013.

Згідно пункту 3 Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» надбавка на догляд за дитиною-інвалідом підгрупи А встановлюється в розмірі: 

на дитину-інваліда підгрупи А віком до 6 років - прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;

на дитину-інваліда підгрупи А віком від 6 до 18 років - прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років.

Надбавка на догляд за іншою дитиною-інвалідом встановлюється в розмірі:

на дитину-інваліда віком до 6 років - 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;

на дитину-інваліда віком від 6 до 18 років - 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років.

Законом України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» встановлений розмір прожиткового мінімуму для:

- дітей віком до 6 років: з 01.01.2013 – 972 грн., з 01.12.2013 – 1032 грн.;

- дітей віком від 6 до 18 років: з 01.01.2013 – 1210 грн., з 01.12.2013 – 1286 грн..

Нагадуємо, що надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання), не проходять службу, не займають виборну посаду і фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом. Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років також призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, у зв'язку з вагітністю та пологами, без збереження заробітної плати, у разі якщо дитина-інвалід потребує домашнього догляду, і вони фактично здійснюють догляд за нею. Одинокій матері (одинокому батьку) надбавка на догляд за дитиною-інвалідом призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.

Отже, для встановлення дитині-інваліду підгрупи А відповідно до Порядку видачі медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років, затвердженого наказом МОЗ України від 04.12.2001 № 482, необхідно звернутися до КЗ «Артемівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги». Прийом проводиться щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці з 8-00 до 16-30 у каб. 4, телефон для консультацій: 3-12-74.

Основні права працюючих жінок

Порядок застосування праці жінок регулюється главою VII КЗпП України. Відповідно до цього Кодексу  існує перелік гарантій, які  надаються державою працюючим жінкам.

Згідно статті 174 КЗпП України,  забороняється застосування праці жінок на важких роботах і на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах, крім деяких підземних робіт (нефізичних робіт або робіт по санітарному та побутовому обслуговуванню).

Також  забороняється залучення жінок до підіймання і переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми; залучення жінок до робіт у нічний час ( за винятком тих галузей народного господарства, де це викликається особливою необхідністю і дозволяється як тимчасовий захід);  залучення вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років, до нічних, надурочних робіт, робіт у вихідні дні і направлення їх у відрядження. А  жінки, що мають дітей віком від трьох до чотирнадцяти років або дітей-інвалідів, не можуть залучатися до надурочних робіт або направлятись у відрядження без їх згоди.

Окрема увага приділена відпусткам, які надаються  працюючим жінкам. Так, крім щорічної відпустки, на підставі медичного висновку жінкам надається оплачувана відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами тривалістю 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів - 70) календарних днів після пологів, починаючи з дня пологів. Тривалість відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами обчислюється сумарно і становить 126 календарних днів (140 календарних днів - у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів). Зазначена відпустка надається жінкам повністю незалежно від кількості днів, фактично використаних до пологів. За бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з виплатою за ці періоди допомоги відповідно до законодавства.

Також жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину-інваліда, або яка усиновила дитину, одинокій матері, батьку, який виховує дитину без матері (у тому числі й у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла дитину під опіку, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів. За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.

Порядок звільнення та прийому  жінок на роботу також має свої особливості. Так, забороняється відмовляти жінкам у прийнятті на роботу і знижувати їм заробітну плату з мотивів, пов'язаних з вагітністю або наявністю дітей віком до трьох років, а одиноким матерям - за наявністю дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда.

Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років, одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов'язковим працевлаштуванням. Обов'язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору. 

У травні 3,5 млніонів бюджетників отримають збільшені зарплати - Мінсоцполітики

У травні має відбутися перерахунок зарплат бюджетників. Завдяки тривалим переговорам між профспілками та Мінфіном, посадовий оклад працівників першого тарифного розряду відтепер становитиме 852 гривні. Підтримала позицію профспілок і наполягала саме на цій цифрі міністр соціальної політики Наталія Королевська. Адже від цієї ставки тепер залежатиме розмір посадового окладу кожного з 25 розрядів тарифної сітки.

Про те, наскільки в середньому збільшиться зарплата і якою є процедура перерахунку, кореспондентові УКРІНФОРМу розповів директор Департаменту заробітної плати та умов праці Міністерства соціальної політики України Олександр Товстенко.

 - Скількох людей стосуватиметься це підвищення та про які суми йдеться?

- Буде перераховано зарплати із січня 2013 року для близько 3,5 мільйонів працівників охорони здоров'я, освіти, культури, соціальної сфери та інших бюджетних галузей. У середньому за кожен місяць донарахована заробітна плата становитиме, наприклад, у лікаря вищої категорії від 29 до 50 гривень, у вчителя вищої категорії - від 27 до 45 гривень. Очевидно, що це не такі великі кошти. Але йдеться лише про перші кроки, які ми робимо цьогоріч. Сподіваємося, що будуть підвищення більш суттєві, і що важливо - регулярні.

 - Як відбувається процедура перерахунку?

- Після того, як 27 березня уряд схвалив постанову №197 «Про підвищення оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери», центральні органи влади мали привести власні нормативно-правові акти з питань оплати праці працівників установ, закладів та організацій, що належать до сфери їх управління, у відповідність з цією постановою.

Фактично необхідно було підготувати понад 60 наказів, котрі після погодження з Мінсоцполітики і Мінфіном мали б бути зареєстровані у Мін'юсті, а вже після того можна було розпочати перерахунок на кожному окремому підприємстві чи закладі. Для опрацювання такої кількості наказів місяць - це оптимальний термін. Тому міністр соціальної політики Наталія Королевська під час селекторної наради в Кабміні 14 травня поставила чітке завдання - щоб люди почали отримувати дораховані кошти вже одночасно із зарплатою за травень.

 - І це завдання виконується?

- Маємо позитивну динаміку. Однак певні затримки є - через те, що деякі органи центральної влади затягнули з процедурою оформлення відповідних наказів. Сподіваємося, що процес прискориться і найближчим часом всі без винятку працівники бюджетної сфери отримають підвищені зарплати.

 - А як діяти, якщо перерахунку й досі нема? До кого порадите звертатися?

- Хочу одразу заспокоїти всіх тих, хто досі чекає - ви обов'язково отримаєте збільшені зарплати. У будь-якому разі, якщо є факти затягування, слід звертатися безпосередньо до міністерства або зателефонувати на урядову гарячу лінію. Кожне звернення ми фіксуємо і по кожному будемо розбиратися. 

Інформація про соціальний захист осіб, які

постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС

З метою привернення уваги суспільства до рішення проблем громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, Генеральною Асамблеєю ООН 26 квітня проголошено Міжнародним днем пам'яті жертв радіаційних аварій і катастроф.

27 років минуло після страшної події, що повергла у шок увесь світ. Відголоски цієї КАТАСТРОФИ СТОЛІТТЯ ще довго будуть роз'ятрювати душі людей, а її наслідки ще не раз торкнуться людства.

Аварія привела до забруднення більш ніж 145 тис. кв. км території України, Республіки Бєларусь і Російської Федерації. У результаті Чорнобильської катастрофи постраждало майже 5 мільйонів людей, забруднено радіоактивними нуклідами близько 5 тисяч населених пунктів Республіки Бєларусь, України та Російської Федерації. З них в Україні - 2293 населених пунктів з населенням приблизно 2,6 млн. чоловік.

У результаті аварії на Чорнобильській АЕС 95% території України в тім або іншому ступені випробувало радіоактивне забруднення. Загальна площа зон радіоактивного забруднення становить 54,6 тис.км2. До зон радіоактивного забруднення повністю або частково віднесена територія 74 районів 12 областей: Київської, Житомирської, Ровенської, Чернігівської, Вінницької, Івано-Франківської, Волинської, Чернівецької, Черкаської, Сумської, Тернопільської, Хмельницької.

Крім України, Республіки Бєларусь і Російської Федерації вплив Чорнобильської катастрофи відчули на собі Швеція, Норвегія, Польща, Австрія, Швейцарія, Німеччина, Фінляндія, Великобританія та інші держави.

З розпадом СРСР можливість дістати кошти із Союзного бюджету була втрачена, і фінансування усіх заходів, передбачених "чорнобильським" законодавством, повністю лягло на український бюджет.

Конституцією України (ст. 16) Чорнобильська катастрофа визначена як катастрофа планетарного масштабу, а збереження генофонду українського народу - як обов'язок держави.

Питання захисту прав потерпілих від аварії на ЧАЕС та її наслідків регулюється безпосередньо Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та іншими нормативно правовими актами.

На управління праці та соціального захисту населення з початку 2006 року покладені повноваження обліку і призначення компенсацій особам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

На обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Артемівської районної державної адміністрації перебуває 166 громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, у тому числі:

І категорії - 27 осіб;

ІІ категорії - 46 осіб;

ІІІ категорії - 60 осіб;

ІV категорії - 2 особи;

Вдови - 5 осіб;

Діти - 26 осіб.

На підставі Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" управлінням праці та соціального захисту населення проводяться виплати по наступних Чорнобильських програмах:

- відшкодування 50% пільг на оплату за ЖКП, тверде паливо та зв'язок;

- виплата підвищених стипендій і надання додаткової відпустки громадянам, які постраждали від аварії на ЧАЕС;

- компенсація за продукти харчування потерпілим від аварії на ЧАЕС;

- компенсація за шкоду, заподіяну здоров'ю та щорічну допомогу на оздоровлення потерпілим від аварії на ЧАЕС;

- компенсація сім'ям з дітьми потерпілим від аварії на ЧАЕС;

- пільги на медичне обслуговування громадянам, які постраждали від аварії на ЧАЕС;

- оздоровлення громадян потерпілих від аварії на ЧАЕС.

Загальна сума наданих пільг за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2012 році склала 53,95 тис.грн.; у 2013 році передбачений кошторис на суму 78,51 тис. грн.

У 2012 році виплачено компенсацій на суму 228,2 тис. грн., у 2013 році заплановано 229,3 тис. грн. Заборгованість по виплаті щомісячної грошової компенсації вартості продуктів харчування станом на 01.04.13 становить 29,1 тис. грн.

На сьогоднішній день виплата компенсацій здійснюється у розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України, що має право збільшити ці виплати, виходячи з фінансових ресурсів на відповідний бюджетний рік. Внаслідок чого виникає невідповідність розміру проведених виплат з виплатами, певними чинним Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" і як результат виникають судові суперечки.

З 2007 року в Артемівському районі судами різних інстанцій винесені 18 рішень на користь громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС на суму 243109,98 грн. Керуючись пунктом 30 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевого бюджетів або бюджетних організацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 № 845, Державна казначейська служба проводить безспірне списання на підставі виконавчих листів, виданих за рішенням суду.

На сьогоднішній день повністю проведене стягнення по 4 рішенням суду на суму 27337,91 грн.

Слід зазначити, що при формуванні проекту бюджету на 2013 рік управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації подавало пропозиції до головного УТСЗН Донецької облдержадміністрації, як головному фінансовому розпоряднику щодо передбачення фінансування на забезпечення виконання судових рішень з питання соціальних виплат. У 2013 році фінансування цих витрат у державному бюджеті не передбачено, списання коштів здійснюється з лімітних асигнувань, затверджених на виплату компенсацій поточного року, що приводить до несвоєчасного одержання компенсацій громадянами, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС у 2013 році.

Одним з основних напрямків медичного захисту постраждалих громадян є санаторно-курортне лікування. Забезпечення путівками здійснюється відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" і Положення про організацію оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2000 року  № 800.

На підставі Закону України від 05.07.2012 р. №5062-VІ "Про внесення змін у Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" з 01.01.2013 вступили в дію зміни щодо забезпечення санаторно-курортними путівками, а саме:

- особам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС (у тому числі дітям) надане право вільного вибору санаторно-курортної установи відповідного профілю, що має ліцензію на проведення господарської діяльності по медичній практиці.

Для оздоровлення постраждалих громадян Артемівського району у 2013 році на обліку в управлінні праці та соцзахисту населення перебуває 23 особи, у тому числі 6 дітей.

У 2012 році Мінсоцполитики України було виділено 8 санаторно-курортних путівок, що дозволило оздоровити 1 дитину та 7 дорослих.

З метою поліпшення надання медичної допомоги жителям району Артемівською районною радою 22.02.2012 ухвалено рішення № 6/20-247 "Про порядок зубопротезування пільгових категорій населення Артемівського району", у тому числі особам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. Протягом 2012-2013 років 1 чоловік цієї категорії скористався правом на пільгове зубопротезування за рахунок коштів місцевого бюджету. 

Прийнята 23.11.2011 постанова Кабінету Міністрів України № 2010 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачає з 1 січня 2012 року новий порядок нарахування пенсій для осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у 1986-1990 роках і визнаних інвалідами. Пенсії за бажанням таких громадян можуть обчислюватися виходячи із заробітної плати, отриманої за роботу в зоні відчуження у 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних витрат. Також постановою змінено мінімальний розмір пенсії залежно від категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та встановлено наступний мінімальний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищення, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною):

Для Ігрупи - 285 відсотків (2547,9 грн.); для ІІ групи - 255 відсотків (2279,7 грн); для ІІІ групи - 225 відсотків (2011,5 грн.) прожиткового мінімуму для непрацездатних громадян.

В Артемівському районі 85 громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС усіх категорій, одержують пенсію згідно діючого пенсійного законодавства. Середній розмір пенсії складає:

1 категорія - 2581,92 грн.;

2 категорія - 1536,93 грн.;

3 категорія - 1601,29 грн.

Найвищий розмір пенсії інвалідів, учасників ліквідації аварії на Чорнобильської АЕС у районі досягає 5400 грн. Так само слід зазначити, що даній категорії громадян проводились доплати згідно рішення суду. Сума виплат в окремих випадках перевищувала 5000 грн.

Щорічно в Артемівському районі затверджуються і проводяться заходи з нагоди річниці Чорнобильської катастрофи, якими передбачено:

- Проведення зустрічей керівників району з учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і особами, евакуйованими та переселеними із забруднених територій, дітьми та сиротами із числа потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи з метою виявлення соціальних проблем громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильської АЕС, і проведення заходів щодо їх вирішення;

- Проведення комунальним підприємством "Артемівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги" зустрічей-прийомів лікарями амбулаторій з учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;

- Проведення мітингу-реквієму біля пам'ятного знака "Ліквідаторам аварії на Чорнобильської АЕС" у м. Сіверськ, панахид, поминальних обідів по померлим і загиблим внаслідок Чорнобильської катастрофи в населених пунктах району;

- Організація круглих столів з питання подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Надання разової матеріальної допомоги потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи проводиться за рахунок коштів, передбачених у районному бюджеті на 2012 - 2013 р.р. Загальна сума виплат становить 3,0 тис. грн. щорічно.

Чорнобильська катастрофа стала національною трагедією, викликала виникнення соціально-економічних проблем, вирішити які можливо лише об'єднавши зусилля влади, науки, громадських організацій чорнобильців і всього суспільства.

Урок, піднесений людству Чорнобильською катастрофою, не був оцінений людьми. Все так само недбало ми ставимося до власного життя, все так само прагнемо по максимуму вичавити з багатств, дарованих нам природою, все необхідне нам "тут і зараз", а аварія на японської АЕС "Фукусіма-1" у 2011 році, виявила, що людство ще дотепер не має можливості гарантувати безпечне функціонування мирного атома, проте в який раз підтвердила - мужність, вірність громадянському обов'язку та сила духу здатні зупинити будь-яку стихію, навіть стихію ядерної реакції. 

Виконання плану заходів з підготовки та проведення в Артемівському районі 27-х роковин Чорнобильської катастрофи та Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 2013 році

Управління праці та соціального захисту населення Артемівської райдержадміністрації надає інформацію щодо виконання плану заходів з підготовки та проведення в Артемівському районі 27-х роковин Чорнобильської катастрофи та Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 2013 році.

В населених пунктах району проведенні зустрічі керівництва району з учасниками ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та особами, евакуйованими та переселеними із забруднених територій, дітьми і сиротами з числа потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи з метою виявлення соціальних проблем громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, та вжиття заходів по їх вирішенню.

За рахунок коштів місцевого бюджету надано одноразової матеріальної допомоги 12 сім’ям з дітьми, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи на суму 1600,00грн. за потребою згідно рішення комісії.

Комунальним закладом «Артемівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» проведені зустрічі-прийоми лікарів амбулаторій з постраждалими внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Медичними обстеженнями охоплені 60,3% учасника ліквідації та 90% дітей.

26.04.2012 проведено мітинг-реквієм «Чорнобиль – наша печаль і скорбота» біля пам’ятного знаку «Ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС» в м. Сіверськ. У мітингу прийняли участь понад 20 осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, представники керівництва району, учні навчальних закладів,  а також мешканці м. Сіверськ.

Проведені панахиди, поминальні обіди за померлими та загиблими внаслідок Чорнобильської катастрофи у населених пунктах району.

В навчальних закладах району проведені конкурси учнівських творів та малюнків на тему «Чорнобиль  27-м років потому»; тематичні загально шкільні лінійки, присвячені трагічним подіям і проблемам подолання наслідків Чорнобильської катастрофи»; уроки пам’яті «Пам’ять Чорнобиля» з переглядом телефільмів, присвячених наслідкам Чорнобильській катастрофі; зустрічі учнів з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

У закладах системи освіти, культури, установах бібліотечної мережі району проведені виховні заходи з залученням дітей та молоді, а саме: година пам’яті «Чорнобиль… біль і пам’ять вічні»; урок пам’яті «Це гірке слово – Чорнобиль», «Нехай в серці не згасне пам’ять»; година спілкування «На Чорнобиль летять журавлі», «Річниця Чорнобильської катастрофи – погляд у майбутнє»; день скорботи «Терновий вінок Чорнобиля», «Гірчить попід вікнами сивий полин»; година спогадів «Гіркота пече полинна», «Трагічний постфактум Чорнобиля»; екологічний мітинг «За чисту землю, повітря і воду, за чисту душу та розум народу»; день пам’яті та скорботи «Трагедія Чорнобиля»; літературний урок «Мужність і біль Чорнобиля»; день подвигу та слави заради полеглих і живих «Птахи складають гімн весни, всміхаються до сонця квіти, а пам’ять лине в моторошні дні, гудуть жорстокі дзвони квітня»; бесіда-діалог «Радіація. Що ми про неї знаємо?»; бесіда-роздум «Чорнобиль – два кольори»; конкурс дитячих малюнків «Наслідки Чорнобиля».

25 квітня 2013 року в Сіверській бібліотеці для дітей проведений урок мужності «Чорнобильські дзвони сумно гудуть» для учнів 4 класу школи №3 м. Сіверськ. Мета уроку - поглиблення знання учнів про аварію на Чорнобильській АЕС; вчити любити рідну землю; відчувати чужий біль, як свій власний. В рамках заходу відбувся конкурс малюнку «Чорнобиль очима дітей», під час якого діти не тільки малювали свої враження від почутого, а й намагалися презентувати свої витвори.

З 22.04.2013 в бібліотеках Артемівського району до уваги читачів оформлені: огляд літератури «Відлуння Чорнобиля»,  тематична виставка «І біль, і пам’ять», виставка-перегляд «Чорнобиль – два кольори», книжкова  виставка «Чорнобиль. Незабутній біль», тематична поличка «Чорнобильській трагедії – 27 років», книжкова  виставка «Заграва над Прип’яттю», тематична  поличка «Чорнобиль не має минулого»,  виставка плакатів «Чорнобильське лихо в пам’яті народній».

26 квітня 2013 проведена соціальна акція «Запали свічку пам’яті».

Спеціалістами управління праці та соціального захисту населення Артемівської райдержадміністрації виготовлений фотоальбом учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС м. Сіверськ. «Чорнобиль 25-ть років потому». На сьогодні продовжується сумісна робота з відділом освіти щодо наповнення фотоальбому даними про учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС  всього району.

З метою привернення уваги до проблем подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та посилення захисту громадян, постраждалих внаслідок цієї катастрофи, на колегії Артемівської районної державної адміністрації 24.04.2013 розглянуто питання про соціальний захист осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи з презентацією зазначеного фотоальбому.

Інформація з підготовки та здійснення заходів, пов’язаних з 27-ми роковинами Чорнобильської катастрофи, висвітлена у засобах масової інформації району (газета «Вперед»), на телебаченні («Заказ», «АТВ») та розташована на сайті Артемівської райдержадміністрації. 

План заходів з підготовки та проведення в Артемівському районі 27-х роковин Чорнобильської катастрофи та Дня вшанування учасників ліквілації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 2013 році

Аналіз роботи комісії по контролю за цільовим використанням допомоги при народжені дитини за 2012 рік

Виконання заходів з підготовки та проведення в Артемівському районі Дня соціальної справедливост в 2013 році

«Круглый стол» с работодателями горсовета

В рамках проведения в Артемовском районе Дня социальной справедливости в помещении Северского городского совета проведен «круглый стол» с работодателями горсовета, приуроченный Дню социальной справедливости. В данном мероприятии приняли участие 35 человек из числа руководителей предприятий, учреждений и организаций, физические лица – субъекты предпринимательской деятельности, которые расположены и ведут свою деятельность на территории горсовета, и его депутатский корпус. В рамках данного мероприятия участники смогли получить помощь в реализации законодательства в сфере коллективно-договорного регулирования производственных отношений, охраны труда, занятости, применения в своей деятельности новых норм и положений Закона Украины «О занятости населения», вступившего в силу с 2013 года.

Также в этот день проведен профессионально-ориентационный урок с учениками старших классов общеобразовательных школ г. Северска на тему: «Об ориентации школьников на региональный рынок труда». В данном мероприятии приняли участие 60 учеников 9-11 классов общеобразовательных школ г. Северска.

Заходи з підготовки та проведення в Артемівському районі Дня соціальної справедливості

День ветерана, людей похилого віку

Заходи виконання районної програми подолання бідності за І півріччя 2012

Заходи виконання районної програми подолання бідності за 12 місяців 2012 року

Заходи щодо організації та проведення в Артемівському району протягом жовтня-листопада 2012 року

Заходи щодо соціального захисту бездомних осіб

Заходи щодо створення суспільства рівних можливостей

Угода між Артемівською райдержадміністрацією, Артемівською районною радою, координаційною радою профспілкових організацій та районною організацією роботодавців на 2011 - 2012 роки

Итоги смотра-конкурка по охране труда 2013 года

Наталія Королевська: Пенсії обов'язково будуть збільшуватися щороку 

Новини
01.04.2020
  БАХМУТСЬКА   РАЙОННА   РАДА РОЗПОРЯДЖЕННЯ   ГОЛОВИ   РАЙОННОЇ   РАДИ   від   «01»  04.2020 № 78 м. Бахмут   Про...
Деталі >
17.03.2020
  БАХМУТСЬКА РАЙОННА РАДА ДОВОДИТЬ ДО ВІДОМА що у зв`язку з установленим постановою Кабінету Міністрів України в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2020 року № 215 карантином...
Деталі >
07.03.2020
Спортсменки району провели змагання з нагоди Міжнародного жіночого дня
7 березня у спортивно-оздоровчому комплексі "Доломітчик" м. Сіверськ відбулися змагання між командами жінок Бахмутського району. У програмі змагань було багато веселих конкурсів та естафет, які по-справжньому...
Деталі >
06.03.2020
Зі святом весни та краси!
6 березня в міському Будинку культури міста Світлодарськ відбулося районе свято з нагоди Міжнародного жіночого дня 8 Березня. З чудовим святом весни та краси, присутніх на урочистостях жінок, привітав...
Деталі >
Фотогалерея