Додати в закладки
Як часто ви звертаєтесь до органів виконавчої влади?

Заходи

 Акция «16 дней против насилия»

В Артемовском районе проходит Международной Акции «16 ДНЕЙ ПРОТИВ НАСИЛИЯ», которая проводится под эгидой Организации Объединенных наций  в период с 25 НОЯБРЯ по 10 ДЕКАБРЯ в 153 странах, включаю Украину.

25 ноября – Международный день борьбы с насилием в отношении женщин (Согласно Резолюции Генеральной Ассамблеи ООН, 1981 г.).

10 декабря – Международный день защиты прав человека, народы всего мира празднуют принятие в 1948 году Всемирной декларации прав человека.

Этими датами подчеркивается символическая связь между насилием против женщин и нарушением прав человека. 

Лозунг акции: «От мира в каждом доме - к миру во всем Мире»

Нынешняя обстановка напряженности и обострения конфликтов  во всем мире отражается на отношениях между людьми в обществе.

Поэтому акция «16 дней против насилия» в этом году особо актуальна.

В этом году проведение Акции сосредоточилось на женском подходе в решении проблемы насилия, который включает в себя понимание, обсуждение, принятие и умиротворение. 

Деятельность участников в Акции  направлена  на построение мирных, гармоничных отношений в семье и в обществе, защиты  прав женщин, как в экономической, так и в социальной сфере, активное противодействие насилию в отношении женщины, будет способствовать укреплению мира. 
Ежегодно, в дни Акции,  всем нам по силам  показать свою сплоченность и ответственность за прекращение насилия в отношении женщин. 

Приглашаем всех не равнодушных людей принять участие в Международной Акции.

 

 

Про організацію роботи щодо забезпечення надання пільг

багатодітним сім’ям та дітям з багатодітних сімей

 

На виконання листа Міністерства соціальної політики України від 29.10.2014 року № 12637/0/14-14/59 у зв'язку з недостатнім фінансуванням виготовлення бланків посвідчень багатодітних сімей та з метою забезпечення своєчасного надання пільг багатодітним сім’ям, передбачених статтею 13 Закону України «Про охорону дитинства», повідомляємо, що надання пільг на проїзд дітям з багатодітних сімей здійснюється на підставі:

- довідки про склад сім’ї, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 22.07.2003 №204 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13.09.2003 за №709/8030);

- копії свідоцтва про народження дитини завіреної печаткою та підписом районних державних адміністрації, виконавчих органів міських рад (для дітей віком від 6 до 16 років);

- оригіналу документа, що посвідчує особу з фотокарткою (учнівський квиток – для дітей віком від 6 до 16 років; студентський квіток або паспорт для дітей від 16 до 18 років)

Нагадуємо, що на виконання листа Міністерства соціальної політики України від 10.01.2014 року № 173/0/14-14/57 (лист управління у справах сім’ї та молоді від 24.01.2014 № 10вх.01-06/0133) у зв’язку із відсутністю правового механізму виготовлення бланків посвідчень багатодітних сімей та з метою забезпечення своєчасного надання пільг багатодітним сім’ям, передбачених статтею 13 Закону України «Про охорону дитинства», забезпечити формування та передачу структурними підрозділами, на які покладено функції з реалізації державної політики з питань сім’ї списків багатодітних сімей органам соціального захисту населення для внесення відповідної інформації до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, а також надавачам житлово-комунальних послуг та послуг зв’язку - для нарахування плати за послуги з урахуванням пільг за вказаною формою.

 

Осінньо-зимове оздоровлення дітей Артемівського району в 2014 році

 

 Протягом вересня – листопада 2014 року проводиться робота з організації осінньо-зимового оздоровлення дітей Артемівського району станом на 10.11.2014 року оздоровлюються 54 дитини.

За кошти  державного бюджету  отримано 17 путівок  до державного підприємства «УДЦ «Молода гвардія».

За кошти обласного бюджету отримано 26 путівок до КП «ОДМСОК «Перлина Донеччини» м.Святогірськ.

За позабюджетні кошти отримано 11 санаторних путівок до дитячого санаторію «Сергіївка», пгт.Сергіївка, Одеська область.  

Усього послуги з оздоровлення надаються дітям таких категорій:

-          діти-сиріти та діти,які позбавлених батьківського піклування - 2 особи;

-          діти-інваліди – 1 особа;

-          діти з багатодітних сімей – 10 осіб;

-          діти з малозабезпечених сімей – 8 осіб;

-          діти, які перебувають на диспансерному обліку – 27 осіб;

-          діти, які переміщені із зони АТО – 6 осіб.


 

 

  

Оздоровлення дітей Артемівського району влітку 2014 року


         Влітку 2014 року структурними Артемівської райдержадміністрацією було оздоровлено 101 дитина усіх категорій Артемівського району. Медичними установами Артемівського району  у санаторіях  оздоровлено 32 дитини.

У пришкільних таборах на базі загальноосвітніх навчальних закладів відпочинком було охоплено 663 учнів. Працювали -1 відпочинковий майданчик при Дронівській ЗОШ І ступеня, 27 пришкільних відпочинкових таборів з денним перебуванням і триразовим харчуванням для учнів 1-6 класів, відпочинковий табір при районному Центрі дитячої та юнацької творчості м. Сіверська.  Для забезпечення належного рівня оздоровлення  та  відпочинку дітей, було організоване раціональне харчування, на яке витрачено - 151,1 тис. грн.: із районного бюджету 81,2 тис. грн. на харчування дітей облікової категорії, залучені кошти батьків - 61,1 тис. грн., кошти спонсорів – 8,8 тис. грн..

          В 2014 році на оздоровлення та відпочинок дітей з районного бюджету були делеговані кошти до управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації на придбання путівок для оздоровлення дітей  – 79,37 тис.грн..

Усього надано послуг з оздоровлення дітям різних категорій:

-          діти-сироти  та діти, позбавлені батьківського піклування- 16 осіб;

-          потерпілі від наслідків Чорнобильської катастрофи – 2 особи;

-          діти-інваліди – 2 особи;

-          діти з багатодітних сімей – 41 осіб;

-          діти з малозабезпечених сімей – 7 осіб;

-          діти, які перебувають на диспансерному обліку – 47 осіб;

-          талановиті та обдаровані діти – 8 осіб;

-          діти працівників АПК та соціальної сфери села – 5 осіб.

 

З державного бюджету  надано 5 путівок:

- до державного підприємства «УДЦ «Молода гвардія» - 5 дітей;

З обласного бюджету- 69 путівок:

- до ТОВ «Курортне об’єднання «Сонячний берег» - 10 осіб;

- до ДЗОтВ «Вогник» м.Артемівськ – 28 дітей;

-до ДЗОтВ «Смарагдове містечко» м.Святогірськ – 21 дитина;

- до ДОЦ  «Альбатрос», Миколаївська область, с.Рибаківка – 10 дітей.  

За рахунок делегованих  коштів з районного бюджету до обласного бюджету на суму 79371,74 грн. – 27 путівок:

- до ПЗОтВ «Голубок» м.Святогірськ – 7 дітей;

- до ТОВ «Курортне об’єднання «Сонячний берег» - 9 осіб;

-  до КП "ОДМСОК "Перлина Донеччини" м.Святогірськ – 11 дітей

 

Триває осінньо-зимове оздоровлення дітей Артемівського району, 24 дитини, що потребують соціальної уваги та підтримки направлені до КП «ОДМСОК «Перлина Донеччини»,м. Святогірськ, Донецької області на ІІ зміну з 04 по 24 листопад 2014 року включно, за рахунок коштів обласного бюджету.

 

 

Діти Артемівського району у складі  делегації дітей від Донецької області відправилися у Дитячий центр реабілітації «Сергіївка» (с.Сергіївка, Одеська область) за рахунок коштів Республіки Молдова. Центр реабілітації спеціалізується на пульмонології, кардіології, гастрології та лікуванні нейромоторних порушень. Курс лікування та відпочинку становить 18 днів.

 

Оздоровлення дітей Артемівського району влітку 2014 року


За 8 місяців 2014 року райдержадміністрацією було направлено на оздоровлення 95 дітей усіх категорій Артемівського району за бюджетні кошти:

- до державного підприємства «УДЦ «Молода гвардія» - 3 дітей;

- до ТОВ «Курортне об’єднання «Сонячний берег» - 19 осіб;

- до ДЗОтВ «Вогник» м.Артемівськ – 28 дітей;

- до ПЗОтВ «Голубок» м.Святогірськ – 7 дітей;

-до  ДЗОтВ «Смарагдове містечко» м.Святогірськ – 21 дитина;

-  до КП "ОДМСОК "Перлина Донеччини" м.Святогірськ – 7 дітей,

- до ДОЦ  «Альбатрос», Миколаївська область, с.Рибаківка – 10 дітей.  

Методичний день  

 

 

Артемівський районний центр соціальних служб для сім’ї,  дітей та молоді інформує про те, що 04.07.2014 р. спеціалістом Центру проводився методичний день з фахівцями із соціальної роботи. Були підведені підсумки щодо роботи у пришкільних таборах, обговорювалися наступні питання, а саме : проблеми, які виникли під час організації та роботи у таборах, кількість охоплених дітей, методи  та види діяльності. Надавались консультації  щодо закриття справ соціального супроводу сімей, які знаходяться у складних життєвих обставинах.

 

 

Продовжується робота у пришкільних таборах  Артемівського району

Артемівський районний центр соціальних служб для сім’ї,  дітей та молоді повідомляє, що фахівцями із соціальної роботи продовжується робота у пришкільних таборах  Артемівського району. Протягом  тижня діти брали участь у іграх на свіжому повітрі,  вікторинах, змаганнях, конкурсах малюнків  тощо.

З метою  формування толерантного ставлення учнів одне до одного  у  Бахмутській  ЗОШ  проводилося  заняття  з елементами тренінгу  на тему:   «На доброму серці тримається світ»  та  конкурс малюнків  на тему:  «Здоровий спосіб життя».

У Міньківській ЗОШ  діти  активно брали участь у вікторині на тему: «Шкідливі звички»  з метою пропаганди  здорового способу життя.

З метою попередження нещасних випадків  у Сіверській ЗОШ  був організований конкурс  знавців правил дорожнього руху, правил пожежної безпеки.


 

Розпочато роботу профілактичного напрямку

Артемівський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді повідомляє, що з 02.06.2014 р. фахівці із соціальної роботи розпочали роботу профілактичного напрямку, спрямовану на попередження небезпечних хвороб та профілактику негативних звичок.

м. Сіверськ, ЗОШ № 1:


м. Сіверськ, ЗОШ № 2:


ЗОШ с. Опитне:


ЗОШ с. Бахмутське:


 

Виховна година серед учнів старших класів

            Артемівський районний центр соціальних служб для сім’ї,  дітей та молоді інформує, що 27.05.2014р. фахівцем із соціальної роботи проводилась виховна година серед учнів старших класів у Покровській ЗОШ на тему: «Сімейна гармонія».  Головна увага приділялась психологічній готовності  до шлюбу. Діти були ознайомлені з історичним  розвитком  сім’ї  та шлюбу, а саме, з видами  шлюбно-сімейних відносин  у первісному періоді людства.

            Молодь взяла участь у обговоренні  результатів  дослідження, у якому взяли участь учні 9-х класів київських шкіл  щодо  уявлення  про сімейне життя: їхні знання, ставлення, мрії, плани.

            Крім того, юнаки та дівчата були ознайомлені зі статтею 12  Закону України «Про охорону дитинства» стосовно  прав, обов’язків  та відповідальності  батьків за виховання та розвиток  своєї дитини. Учні усвідомили, що плануючи  народити дитину, вони  зобов’язані виховувати її, піклуватися про її здоров’я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати  належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.

26 травня 2014 року в Артемівському районі пройшло засідання районної міжвідомчої комісії з підготовки та проведення оздоровлення та відпочинку дітей і учнівської молоді в 2014 році.

Під головуванням   заступника голови райдержадміністрації Герасимової Лариси Сергіївни було проведено засідання районної міжвідомчої комісії з підготовки та проведення оздоровлення та відпочинку дітей і учнівської молоді в 2014 році. На порядку денному  розглянуто питання «Про хід виконання розпорядження голови райдержадміністрації від 15.04.2014 № 145 «Про заходи щодо підготовки та проведення відпочинку і оздоровлення дітей у 2014 році».

З інформацією по даному питанню виступили завідувач сектору у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації - Тишакова І.М., начальник  відділу  освіти райдержадміністрації - Василенко Світлана Олександрівна.  

Під  час  обговорення існуючих  проблем прийнято ряд рішень  щодо організації роботи по створенню пришкільних таборів, організація дозвілля  та спортивно-масових заходів, організація підвозу та робота секції з плавання для дітей в спортивно-оздоровчому комплексі Доломітчик міста Сіверьска та інші  заходи  під час перебування дітей в пришкільних відпочинкових  таборах.

 

Зустріч з учасником бойових дій

Артемівський районний центр соціальних служб для сім’ї,  дітей та молоді  повідомляє, що 8 травня 2014 року відбулася зустріч  фахівців   із соціальної роботи  Канівець С.В. та Токовенко В.П. з учасником бойових дій та ветераном Великої Вітчизняної  війни  Рунковим Олексієм Михайловичем. В процесі бесіди фахівці  поцікавилися, як живе пенсіонер, як почувається, чи є складнощі у житті, які стосунки з рідними, про що мріє та чого прагне напередодні свята Дня Перемоги. Рунков О.М. поділився спогадами про ті історичні події 1941 - 1945 років, прочитав свої вірші. Наприкінці зустрічі фахівці побажали гарного здоровя та довгих років життя.

Інформація про проведення  IX  Всеукраїнської благодійної акції для дітей з вадами зору

Артемівський районний центр соціальних служб для сім’ї,  дітей та молоді повідомляє, що при проведенні IX  Всеукраїнської благодійної  акції «Серце до серця» - «Я хочу бачити життя»  допомоги  дітям з вадами  зору була проведена наступна робота:

Спеціалісти центру підготували інформацію про проведення акції, яка була надрукована у газеті «Вперед».

Була організована робота групи волонтерів  кількістю 12  осіб, які були задіяні до збору коштів серед населення Артемівського району. Група волонтерів працювала з 7 по 27 квітня.

Підготовлено 10  листів до керівників сільських господарств  з проханням взяти участь у акції та перерахувати гроші на медичне обладнання.

В ході проведення акції власними силами волонтерами  було зібрано – 208 грн 65 коп., сільські господарства     ЗАО « Бахмутський аграрний союз» , ООО «Агроінвест», СООО «Заря»   перерахували  безготівкою  1500   грн.

Конкурс дитячих малюнків  «Я МАЛЮЮ МАМІ КВІТКУ»

04 травня 2014 року в Артемівському  районі  до  Дня матері  пройшов  перший районний  захід Конкурс дитячих малюнків  «Я МАЛЮЮ МАМІ КВІТКУ» в якому прийняли  участь діти дошкільного, шкільного віку – 100 осіб. Учасники конкурсу малюнків  мали змогу  підготувати рідній людині – мамі подарунок та намалювати квітку  або  букет квітів, переможець  даного конкурсу отримав в якості нагороди -  декоративну квітку  для мами. З дитячих  малюнків буде підготовлена  та презентована  інтернет – виставка  дитячих  робіт .

30 квітня 2014 року в Артемівському районі пройшло засідання колегії Артемівської райдержадміністрації на якому було розглянуто питання «Про організацію відпочинку, оздоровлення дітей і учнівської молоді влітку 2014 році».

В Артемівській райдержадміністрації відбулось засідання колегії одним із питань які були на порядку денному - «Про організацію відпочинку, оздоровлення дітей і учнівської молоді влітку 2014 році».

З інформацією по данному питанню виступили завідувач сектору у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації Тишакова І.М., начальник  відділу  освіти райдержадміністраціїї Василенко Світлана Олександрівна.  

З початку 2014 року на виконання Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», комплексної програми «Оздоровлення та відпочинок дітей Донецької області на 2013-2017 роки», затвердженої рішенням обласної ради від 29 серпня 2013 року № 6/23-562, Артемівською РДА з метою забезпечення належної підготовки та проведення оздоровчої кампанії в 2014 році вже проведена певна робота.

Розпорядженням голови Артемівської райдержадміністрації від 27.03.2014 № 127 створена районна міжвідомча комісія з підготовки та проведення оздоровлення та відпочинку дітей і учнівської молоді в 2014 році. На першому засідання, як пройшло 27.03.2014 року була спланована робота по оздоровленню дітей, обговорені всі організаційні питання. За результатами обговорення питань було підготовлено і затверджено розпорядженням голови Артемівської райдержадміністрації від 15 квітня 2014 року № 145  План заходів щодо підготовки та проведення відпочинку, оздоровлення дітей і учнівської молоді влітку 2014 року. Всі субєкти соціальної роботи вже приступили до його виконання.

Сектор у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації оновив районну базу дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. На сьогодні в Артемівському районі дітей віком від 7 до 16 років – 3609 осіб, з них дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки віком від 7 до 16 років – 859 осіб,  в тому  числі:

діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування – 50; діти-інваліди – 87; діти, які потерпіли від наслідків Чорнобильської катастрофи – 12; діти з багатодітних сімей – 393; діти з малозабезпечених сімей – 216; обдаровані діти – 101.

З метою забезпечення оздоровлення дітей в заміських таборах на 2014 рік з бюджету району було виділено до обласного бюджету 80,0 тис. грн. для управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації, яке і буде здійснювати закупівлю путівок.  

З початку 2014 року виділена 1 путівка до Державного  підприємства «Український дитячий центр  «Молода гвардія» надана  дитині з багатодітної родини), відділом освіти райдержадміністрації оздоровлені 21 дитина пільгових категорій дошкільного  та шкільного віку за отриманими путівками до «Смарагдового містечка м.Святогірськ». КП «Протитуберкульозний диспансер м.Артемівськ» в 1 кварталі 2014 року було направлено  на санаторно-курортне оздоровлення 6 дітей.      

Артемівською міською дирекцією Донецького обласного відділення запланований розподіл санаторно-курортних путівок на 2014 рік  для застрахованих осіб та членів сімей 74 путівки « для дорослого та дитини». В 1 кварталі 2014 року оздоровлено – 27  осіб, витрачено коштів  Фонду – 316 тис.грн..

В рамках дитячої оздоровчої компанії Фондом закуплені путівки до обласного санітарно-оздоровчого комплексу «Перлина Донеччини», вартість путівки від 4641 до 5815 грн., Для застрахованої  особи вартість  путівки обійдеться 10 % - 464,1 або 581,5 грн.. Також, в  2014 році Фондом буде проводиться  часткове фінансування придбаних путівок у розмірі – 903 грн. до 2 дитячих оздоровчих закладів – «Вогник» Артемівського міського відділу освіти (1 зміна з 07.06 по 27.06, 2 зміна з 05.07 по 25.07), «Райдуга» ВО Артемсіль, (1 зміна з 18.06 по 08.07, 2 зміна з 16.07 по 05.08).

Для забезпечення оздоровлення дітей, які з різних причин не матимуть можливість оздоровитися в заміських таборах і шляхом сімейного відпочинку, в районі, як і раніше, буде організована робота по створенню пришкільних таборів і оздоровленню малюків в дошкільних навчальних закладах.

Всеукраїнська благодійна акція  «Серце до серця» зі збору  благодійної допомоги дітям з вадами зору.

З метою формування здорового способу життя серед дітей і молоді, розвитку молодіжного та дитячого волонтерського руху з 7 по 27 квітня 2014 року в Україні розпочалась ІХ Всеукраїнська акція «Серце до серця» благодійної допомоги дітям з вадами зору.

Кошти, які будуть зібрані під час проведення акції  в Артемівському районі, будуть направлені на закупівлю обладнання для лікування та діагностики дітей з вадами зору Донецької області. Придбане обладнання допоможе виявляти на ранньому етапі  неправильну будову ока у дитини,  своєчасно проводити  діагностику, лікування ціх захворювань, можливість мати повноцінний зір. Дана діагностика, обстеження  на придбаному обладнанні дітям буде надаватися  безкоштовно. 

Реквізити для зарахування благодійної допомоги: МФО 325362, ОКПО 34354227,р/р 2600501306399 в Київському відділенні Центрального філіалу ПрАТ «Кредобанк», призначення платежу «Благодійний внесок  для Донецької області»

Довідки  за телефоном : 44-64-47, сектор у справах сімї, молоді та спорту райдержадміністрації.

Просвітницька робота з учнями Яковлівської ЗОШ молодших та старших класів

Артемівський районний центр соціальних служб для сім’ї,  дітей та молоді повідомляє, що фахівцем із соціальної роботи  була проведена просвітницька робота з учнями Яковлівської ЗОШ молодших та старших класів стосовно правильного поводження поруч із бездомними тваринами. Діти були ознайомлені з можливими наслідками неправильного поводження із бездомними тваринами, необхідністю гуманного відношення до них.

10.04.2014 р. спеціалістом центру проводилась профілактична робота з учнями Парасковіївської загальноосвітньої школи – інтернат для дітей з вадами розумового розвитку. Діти були ознайомлені з поняттям «торгівля людьми», її причинами і наслідками, країнами імпорту та експорту «українського товару». Крім того, учні продивились відеоролик стосовно торгівлі органами у світі. З’ясували причини, через які люди погоджуються продавати власні органи. 

Благодійна ярмарка дитячих робіт до Великодня та свята Благовіщення!

7 квітня 2014 р.  проведена благодійна ярмарка дитячих робіт до Великодня та свята Благовіщення! В підготовці та проведенні  благодійної ярмарки взяли участь  120 учнів шкіл Артемівського району та м.Артемівська, які займаються в дитячій недільній школі "Іскорка Божа". За участю дітей, батьків та за підтримки Артемівської  райдержадміністрації,  вчителів – волонтерів  протягом березня  були виготовлені Великодні писанки, дитячі малюнки, паперові квіти, творчі вироби з бісеру, м’які іграшки з тканини. Кошти,які були зібрані під час проведення благодійної ярмарки діти подарували на завершення будівництва їх майбутньої недільної школи.

Гра на тему: «Щасливий випадок»

Артемівський районний центр соціальних служб для сім’ї,  дітей та молоді повідомляє, що 31.03.2014 р. спеціалістом центру у Парасковіївській загальноосвітній школі – інтернат для дітей з вадами розумового розвитку з учнями проводилась гра на тему: «Щасливий випадок». Метою гри була адаптація та соціалізація дітей в суспільстві, виховання навичок поводження в громадських місцях та у гостях, виховання культури поведінки.

04.04.2014 р. спеціалістом центру проводилася методична робота з волонтерами, студентами педагогічного училища. Головна увага приділялась підготовці до IX Всеукраїнської акції «Серце до серця». Волонтери були ознайомлені з результатами  проведення акції у 2013р. у масштабах України та Донецької області. Розробили план роботи проведення наступної акції у Артемівському районі.

Всесвітній день боротьби з туберкульозом

24 березня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) по всьому світу відзначають День боротьби з туберкульозом.

Історія цієї пам'ятної дати бере початок у 1993 році, коли рішенням Всесвітньої організації охорони здоров'я туберкульоз був визнаний глобальною надзвичайною ситуацією, а день відкриття німецьким лікарем і бактеріологом Робертом Кохом збудника туберкульозу (24 березня 1882 року) проголошений Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом.

В Україні епідемію туберкульозу оголошено з 1995 року. Захворюваність на туберкульоз та смертність від нього в нашій країні у 8-10 разів перевищують відповідні показники більшості держав Європейського союзу й залишаються на рівні, що визначає його як епідемію. За роки епідемії показник захворюваності на туберкульоз збільшився в 1,7 рази, смертності – в 1,5 рази. Кількість хворих на туберкульоз складає близько 1,4 % населення України. Туберкульоз – це медико-соціальна та політична проблема, тому для її вирішення необхідно консолідувати зусилля усіх сил нашого суспільства.

Саме цьому, спеціалісти центру та фахівці із соціальної роботи Артемівського районного ЦСССДМ провели акції на залізничному вокзалі на ст.  Сіверськ, в Артемівському міському центрі зайнятості, на територіях сільських рад району та інформаційні години в загальноосвітніх школах району.

Мета заходу – проінформовувати про глобальну епідемію туберкульозу якомога більше людей і дати усім зрозуміти, що чинити опір цій хворобі можливо і потрібно. Повне одужання можливе при умові раннього початку та суворого дотримання режиму лікування і рекомендацій лікаря. При ускладнених формах туберкульозу лікування більш складне та тривале, але повне одужання теж можливе. Головне — вчасно звернутися за допомогою.

Заняття з теми: «Принципи виховання дітей»

Артемівський районний центр соціальних служб для сім’ї,  дітей та молоді повідомляє, що 20.03.2014р. в  прийомних сім’ях  головним спеціалістом центру проводилось заняття з теми: «Принципи виховання дітей». За  даною темою  батьки були проанкетовані та ознайомлені з результатами відповідей.

Крім того,були розглянуті наступні питання, а саме:

-          допомога батькам у формуванні адекватної поведінки у дітей стосовно однолітків;

-          значення особистого прикладу і авторитету батьків у вихованні дітей, ролі батька і матері, взаємини між батьками, налагодження взаємостосунків різних поколінь у сім'ї;

-          виховання дітей у сім'ї з урахуванням статі й віку;

-          соціально-психологічні проблеми "важких підлітків";

-          заохочення та покарання у процесі виховання дітей у сім'ї;

-          організація режиму праці, навчання, відпочинку і дозвілля дітей у сім'ї.

Профілактична робота  щодо розповсюдження наркоманії серед молоді

Артемівський районний центр соціальних служб для сім’ї,  дітей та молоді повідомляє, що фахівцем із соціальної роботи у Зайцівській загальноосвітній школі у 8-11 класах проводилася  профілактична робота  щодо розповсюдження наркоманії серед молоді. Учні були ознайомлені з поняттям наркоманії та причинами її виникнення, факторами та передумовами розвитку підліткової наркоманії, з’ясували відношення молоді до наркотиків.

Було охоплено 19 учнів.

12.03.2014 р. у Парасковіївській загальноосвітній школі  фахівцем із соціальної роботи проводилася бесіда  щодо скоєння правопорушень. Були з’ясувані причини й умови скоєння злочинів неповнолітніми , психологічні  особливості правопорушників. Було охоплено 14 осіб.

Виїзне засідання обласної молодіжної ради

13 березня 2014 року о 10.30 годині в місті Артемівську пройшло виїзне засідання обласної молодіжної ради. На порядку денному розглянуто питання: Співпраця органів державної влади з громадськими організаціями щодо реалізації державної молодіжної політики. В роботі обласної молодіжної ради взяла участь  в.о. заступника голови облдержадміністрації Лук’янчук Т.О., голова обласної молодіжної ради, начальники управлінь та структурних підрозділів облдержадміністрації. В  роботі виїзного засідання обласної молодіжної ради брали  участь  Артемівська районна  молодіжна рада. 

Інформаційні години  на тему «Материнство – радість чи жертва»

Артемівський районний центр соціальних служб для сім’ї,  дітей та молоді повідомляє, що фахівцями із соціальної роботи в учбових  закладах  Артемівського району були проведені  інформаційні години  на тему «Материнство – радість чи жертва». Фахівці із соціальної роботи розказали  про покликання бути батьком і матір’ю, ознайомили з перевагами пізнього материнства. Акцентували увагу на необхідність виховування у собі  глибокої та щирої любові до дитини, відповідальності за благополуччя та життя дитини. 

Семінар на теми: «Молодь на ринку праці» та «Протидії торгівлі людьми»

Артемівський районний центр соціальних служб для сім’ї,  дітей та молоді повідомляє, що 25.02.2014 р. спеціалістом центру проводився семінар у Артемівському міському центрі зайнятості на теми: «Молодь на ринку праці» та «Протидії торгівлі людьми».

Молодь буда ознайомлена з аналізом положення молодих людей на ринку праці в Україні. Дізналися про робочі спеціальності, які користуються попитом в сучасному суспільстві. Розглянули причини, через які молодь не може знайти роботу в Україні і переїжджає працювати за межі країни.

Учасники другого семінару були проінформовані про масштаби торгівлі людьми у світі, дізналися про країни, які є «імпортерами українського товару», ознайомилися з наслідками скоєння злочину пов’язаного з торгівлею людьми, відповідальність за які передбачено у Кримінальному кодексі України.

Методична нарада

28.02.2014  спеціалістом центру проводилася методична нарада. Фахівці із соціальної роботи були ознайомлені зі змістом  «Пам’ятки для соціального працівника/фахівця із соціальної роботи», яка спрямована на виявлення та надання допомоги особам, які постраждали від насильства в сім’ї. Дана інформація була розмножена та розповсюджена серед фахівців центру задля використання у подальшій роботі. 

Семінар на тему: «Законодавство, направлене на захист прав жінок»

Артемівський районний центр соціальних служб для сім’ї,  дітей та молоді  повідомляє, що 20.02.2014 р. спеціалістом центру проводився семінар у Артемівському міському центрі зайнятості з нагоди відзначення Всесвітнього дня соціальної справедливості на тему: «Законодавство, направлене на захист прав жінок». Жінки взяли активну участь в обговоренні ситуації  щодо  гендерної нерівності в Україні, були проінформовані про соціальні  гарантії, права вагітних жінок і жінок з дітьми, які висвітлені у статтях Кодексу законів про працю України. Учасниці  ознайомилися з точкою зору психологів щодо несправедливості по відношенню до жіночої статі та зробили відповідні висновки.

Курси у Донецькому міському молодіжному центрі  

Артемівський районний центр соціальних служб для сім’ї,  дітей та молоді повідомляє, що 12.02.2014р. – 13.02.2014р. спеціалісти центру брали участь у проведенні курсів у Донецькому міському молодіжному центрі. Курси організовувалися з метою реалізації проекту «Щаслива сім’я – основа подружнього життя». Буковинським Адріаном Йосиповичем, кандидатом філософських наук, експертом з питань сімейної політики і сімейних відносин, були розкриті  наступні теми: «Основи і призначення сім’ї», «Конфлікти та їх наслідки», «Життєві цінності» та ін.

14.02.2014р. на методичному занятті з метою застосування у власній роботі фахівці із соціальної роботи були ознайомлені з вищезазначеними темами. 

Практичне заняття «Поведінка в екстремальній ситуації»

06.02.2014 р. головним спеціалістом центру проводилось практичне заняття «Поведінка в екстремальній ситуації» у Парасковіївській загальноосвітній спеціалізованій школі – інтернат для дітей з вадами розумового розвитку. Метою заняття була адаптація та соціалізація дітей в суспільстві, розвиток  вмінь приймати самостійно рішення, виховання самостійності. У заході взяли участь 13 учнів.

Семінар на тему «Торгівля людьми»

            Артемівський районний центр соціальних служб для сім’ї,  дітей та молоді повідомляє, що 28.01.2014 року у Артемівському міському центрі зайнятості головним спеціалістом відділу соціальної роботи проводився семінар на тему «Торгівля людьми». Мешканці району були ознайомлені з суб’єктами, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми. Були проінформовані про безоплатну первинну правову допомогу, на яку має право особа, яка постраждала від торгівлі людьми.

            З метою формування у молоді позитивного світогляду, мотивації до здорового способу життя, привернення уваги до проблеми СНІДу, утвердження цінностей здорового способу життя спеціалістом центру проводився відеолекторій на тему «Скажемо СНІДу – НІ!». Серед мешканців району були розповсюджені інформаційні листівки за даною тематикою.

Розпочата нова форма співпраці  з фахівцями із соціальної роботи

            З метою обміну та передачі досвіду  в Артемівському районному центрі соціальних служб для сім’ї,  дітей та молоді розпочата нова форма співпраці  з фахівцями із соціальної роботи, а саме презентація власної діяльності. Так, 24.01.2014 р. фахівці з соціальної роботи із с.м.т. Новолуганське та Луганське презентували свою роботу за 2013 рік з сім’ями, які опинились в складних життєвих обставинах, та роботу в громаді. Були розглянуті план та структура виховної роботи з сім’ями, які потребують допомоги, методи, за допомогою яких було виведено сім’ю з кризової ситуації.

            Фахівці із соціальної роботи наочно показали результат роботи за минулий рік з сім’ями, які перебували під соціальним супроводом.

Тематичне заняття для прийомних батьків

Артемівський районний центр соціальних служб для сім’ї,  дітей та молоді повідомляє, що спеціалістом центру було проведено тематичне заняття для прийомних батьків на тему «Моя відповідальність за дитину» з залученням штатного фахівця із соціальної роботи – штатного психолога. Були проведені психокорекційні вправи щодо запобігання виникнення непорозумінь та конфліктів між прийомними батьками та дітьми; тестування з метою налагодження мікроклімату в сім’ї.

Працюючи у групах, прийомні батьки мали змогу обговорювати проблемні ситуації та обмінюватися власним досвідом стосовно розвитку та виховання дітей. Метод груп - зустрічі дав прийомним батькам відчуття спільності. 

Методичний день для фахівців із соціальної роботи

Артемівський районний центр соціальних служб для сім’ї,  дітей та молоді повідомляє про те, що 10.01.2014р. спеціалістом центру проводився методичний день для фахівців із соціальної роботи. Головна увага приділялася технології налагодження контакту з сім’ями, які уникають визнання власних проблем. Розглядалися причини такої поведінки членами родин. Фахівцям, які працюють з даною категорією сімей, були надані методичні поради.

Архів 2012-2013 років 

Новини
02.07.2020
Шановні співробітники та ветерани правоохоронних органів!
  Сердечно вітаю Вас з професійним святом - Днем Національної поліції України! Ваша щоденна самовіддана служба пов'язана з величезним ризиком і відповідальністю. Саме від Вас залежить порядок...
Деталі >
26.06.2020
З Днем Конституції України
Шановні земляки!   Вітаю Вас з одним з головних державних свят - Днем Конституції України. 28 червня 1996 року прийнято основний закон нашої незалежної і суверенної держави - Конституція, яка...
Деталі >
26.06.2020
З Днем молоді
  Шановні земляки!   Щиро вітаю всіх з Днем молоді! В цей день кожен з нас забуває про вік, тому що молодість - це не тільки період в житті, а перш за все стан душі. Сьогодні ні в кого не...
Деталі >
25.06.2020
Засідання Бахмутської районної комісії з питань надання матеріальної допомоги мешканцям району
  25 червня пройшло засідання Бахмутської районної комісії з питань надання матеріальної допомоги мешканцям району. На розгляд комісії надійшло 33 заяви. Про надання матеріальної допомоги...
Деталі >
25.06.2020
Зустріч з представниками організації «Лікарі світу»
           25 червня голова Бахмутської районної ради Євген Пластун провів зустріч з представниками організації «Лікарі світу». На зустріч були запрошені...
Деталі >
Фотогалерея