Додати в закладки
 Запобігання проявам корупції
/
Запобігання проявам корупції

Запобігання проявам корупції

Відомості про відповідальних осіб з питань запобігання та виявлення корупції

 

Антикорупційне законодавство

 

Куди поскаржитись на корупцію?


Реалізуючи повноваження уповноваженої особи з питань запобігання та виявлення корупції, відповідно до ст. 131 Закону України «Про запобігання корупції» (далі − Закон), інформуємо про таке.

         31 березня 2021 року закінчується термін подання щорічних декларацій та декларацій після звільнення за 2020 рік.

         Суб’єкти декларування можуть ознайомитися з оновленими роз’ясненнями, матеріалами, сервісами та інструментами щодо заповнення е-декларацій, а саме:
- матеріали щодо заповнення е-декларацій, які розміщені на вебсайті Національного агентства: https://wiki.nazk.gov.ua/category/deklaruvannya/;
- роз’яснення Націанального агентства щодо е-декларування із можливістю пошуку по тексту: http://bit.ly/3a2Rlbt;
- онлайн курс, який допоможе заповнити е-декларацію «Просто про е-декларування»: https://cutt.ly/8zM6rtV;
- ресурси сторінки Офісу розбудови доброчесності, де можна дізнатися як правильно заповнювати е-декларації й отримати відповіді на запитання «що, де, коли і як?»: 
https://cutt.ly/yz1usdu;
- ресурси сторінки Facebook Офісу розбудови доброчесності: https://www.facebook.com/prosvita.nazk;
- ресурси сторінки Facebook Національного агентства: https://www.facebook.com/NAZKgov;
- ресурси Telegram каналу Національного агентства: https://t.me/NAZK_gov_ua;
- дані контакт-центру для допомоги декларантам: +38(044)200–06–94 та електронної скриньки для вирішення технічних питань: support@nazk.gov.ua.

         Додатково доводимо до відома суб’єктів декларування положення законодавства щодо персональної відповідальності особи за порушення вимог фінансового контролю:
- за умисне неподання суб’єктом декларування е-декларації передбачена кримінальна відповідальність у вигляді штрафу від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадських робіт на строк від 150 до 240 годин, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років (ст. 366-3 Кримінального кодексу України, діє з 30.12.2020);
- за несвоєчасне подання без поважних причин декларації передбачена адміністративна відповідальність у вигляді накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

         Крім того інформуємо, що встановлення факту неподання чи несвоєчасного подання е-декларації має наслідком внесення за рішенням суду суб’єкта декларування до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення.


З повагою

 

Уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції

 

 

Фотогалерея